Piráty čeká cesta do Ostravy, kde se utkají s nepříliš oblíbenými Vítkovicemi

Napsal 29.01.2018 Marcel Holl
C h o m u t o v - Kolotoč Tipsport extraligy stále neubírá na rychlosti. Dva dny po tříbodové výhře nad Brnem čeká svěřence kouče Růžičky duel ve Vítkovicích. Na ostravského soka se Pirátům v letošním ročníku příliš nedaří. Dokáže to chomutovská družina změnit v úterý 30. ledna od 17:30 hodin nebo se bude i počtvrté radovat soupeř?

Vítkovice najdeme v aktuálním pořadí na páté pozici se ziskem 77 bodů. Na čtvrtou Kometu ztrácejí Ostravané jediný bodík, na rivala z Třince je manko čtyřbodové.

Poslední vzájemný souboj se odehrál před vánočními svátky. V té době udělal tradiční extraligový celek sérii devíti výher, z toho osmkrát za plný počet bodů. Sérii Vítkovicím přetrhla brněnská Kometa, která v Ostravě zvítězila fotbalově 1:0.

Nový kalendářní rok ale Ridera odstartovala výhrou nad první Plzní. Dva dny poté přišla porážka na ledě ambiciózního Hradce Králové. V domácím prostředí svěřenci kouče Petra přemohli Litvínov. Po tomto zápase následovala třízápasová šnůra na kluzištích soupeřů. Do OSTRAVAR ARÉNY dovezli hokejisté kolem brankáře Bartošáka jen jednu výhru. Ta se zrodila v Liberci, naopak Plzeň a Zlín byli na síly modrobílého souboru.

V posledních čtyřech kláních se Vítkovicím ale příliš nedaří, což je i důsledkem pádu na pátou pozici v tabulce. Své působení v Ostravě si prodloužil zkušený forvard Milan Bartovič, na kterého Vítkovice uplatnili opci do konce sezóny.

Vzájemné zápasy vyznívají pro Vítkovice

Skóre prvního duelu otevřel vítkovický Patrik Zdráhal. Pirátům se podařilo vyrovnat díky tvrdé střele obránce Jaroslava Mrázka. Rozuzlení muselo přinést až prodloužení. V něm vystřelil bonusový bod pro Rideru Roman Szturc. < /p>

Oba celky sice odcházely po první třetině odvetného zápasu za vyrovnaného stavu, ale domácí Ridera ve druhé části přidala další tři přesné trefy. Za stavu 4:1 opustil chomutovskou klec slovenský brankář Ján Laco, jehož nahradil v pátém extraligovém startu Štěpán Lukeš. Premiérovou trefu i bod v nejvyšší tuzemské soutěži zaznamenal v duelu útočník Jan Havel, přesto ani on pirátské porážce v přímém souboji o pátou příčku nezabránil.

Zatím poslední otevřela branka Nicolase Hlavy z páté minuty. Vítkovičtí ale dokázali ještě před první sirénou otočit stav zásluhou gólů Szturce a Zdráhala. V prostředním dějství navýšil vedení Ridery opět Roman Szturtc. Definitivní tečku za zápasem udělal ve čtyřiačtyřicáté minutě exchomutovský útočník David Květoň, jenž svou trefou pečetil výhru Vítkovic 4:1.

Vítkovická sestava v derby s Třincem:

Bartošák – Klok, Sloboda, Hrbas, Baranka, D. Krenželok, Trška, Urbanec – Olesz, Lev, Dej – Szturc, O. Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský, Hudeček, Š. Stránský.

Vítkovice – Třinec 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Oceláři na soupeře vlétli a již ve třetí minutě utkání otevřel brankový účet Daniel Rákos. V závěru úvodní periody zvýšil třinecké vedení Jakub Petružálek. Pětadvacátá minuta přinesla třetí puk za zády brankáře Bartošáka. Dopravil ho tam Ondřej Kovařčík. Vítkovice potěšili své fanoušky o dvě minuty později, kdy sebral Hrubcovi čisté konto Ivan Baranka. Poslední tečku za moravskoslezským derby udělal svým druhým gólem mladík Ondřej Kovařčík, jenž proměnil trestné střílení.

Branky a nahrávky: 27. Baranka (Tybor) – 3. Rákos (Petružálek, Linhart), 20. Petružálek (Rákos, M. Doudera), 25. O. Kovařčík (Hrňa), 48. O. Kovařčík (TS).Vyloučení: 4:6.Využití:1:0. Střely na branku: 36:38. Zblokované střely: 19:7. Hity: 19:7. Vhazování: 29:43.

Vítězná sestava Pirátů proti Brnu:

Lukeš – Valach, Grman, Flemming, Dietz, Slovák, Knot, Dvořák – Vondrka, Smejkal, Sklenář – Skokan, Chlouba, Koblasa – Lauko, Huml, Poletín – Havel, Šťovíček, Dlouhý.

Piráti – Kometa 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Chomutovští začali zápas aktivně. Odměnou jim byla branka na počátku druhé periody. Čiliaka překonal útočník Jiří Smejkal, jenž nastoupil do utkání v elitní formaci. Probíhala dvacátá šestá minuta, když si Michal Vondrka na vlastní modré čáře u střídačky hostů obhodil obránce Brna a pelášil sám na brněnského brankáře, jehož pokořil forhendovým blafákem. Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny našel Marcel Haščák zpoza branky mezi kruhy Tomáše Vincoura, který zakončením do levé šibenice snížil na 2:1. Jelikož ve třetí části již branka nepadla a Štěpán Lukeš opět podal skvělý výkon, mohli po závěrečné siréně slavit chomutovští bojovníci, kteří Kometu pokořili i počtvrté v ročníku.

Branky a nahrávky: 21. Smejkal (Sklenář, Dietz), 26. Vondrka – 39. Vincour (Haščák, Mallet).Vyloučení: 6:6.Využití:0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 21:26. Zblokované střely: 12:9. Hity: 11:9. Vhazování: 34:22.