Ohlasy po utkání

„Pokud někdo chce odejít, tak nemá smysl mu bránit,” říká k odchodu Vladimíra Kýhose Martin Ťupa

Napsal 13.01.2008 David Matula
C h o m u t o v - Hokejisté KLH se dokázali oklepat po dvou porážkách v posledních kolech a opět zvítězit. V pětatřicátém kole si na svém ledě dokázali poradit s nováčkem z Mostu 4:1, ač po dvaceti minutách 0:1 prohrávali. Čtvrtá branka za zády Volkeho byla navíc 2000 brankou Chomutova v první lize a zasloužil se o ní po krásné kombinaci celého útoku Jiří Charousek. Ovšem hned po utkání se dozvěděli nejen samotní hráči, ale i chomutovští příznivci „hořkou“ novinku o odchodu hlavního kouče Vladimíra Kýhose. Nejen k této události se vyjádřil nejproduktivnější domácí obránce Martin Ťupa (na snímku). „Toto je věc vedení a trenéra. Jako hráči jsme se to dozvěděli před chvílí hned po utkání a pořádně o tom nic nevíme. Myslím si, že podobné věci ke sportu patří, pokud někdo chce odejít, tak nemá smysl mu bránit, zvláště pokud má důvod proč tady nechce být,“ říká zkušený šestatřicetiletý obránce.

Chomutovští hokejisté si po nevydařených soubojích v Berouně a Mladé Boleslavi částečně spravili chuť, když porazili Most 4:1 a poprvé v novém roce si připisují tři body. Nejproduktivnější domácí obránce Martin Ťupa se sice mezi střelce nezapsal, připsal si však dvě gólové nahrávky. „Po facce co jsme dostali v Boleslavi, tak to byl z naší strany lepší zápas. Potřebovali jsme vyhrát, už kvůli naší psychice, kdy se nám nepovedli první dva zápasy v Berouně a v Boleslavi. Most byl nepříjemný soupeř, postavili úplně jiný kádr než ten, co jsme proti němu hráli v předešlých kolech. Jsem rád, že i když jsme prohrávali 0:1, tak jsem dokázali zápas otočit a vyhrát,“

Téma dne a pro většinu příznivců KLH a i samotné hráče je velkým překvapením odchod hlavního kouče Vladimíra Kýhose. Dlouholetý kouč opouští jemu velmi dobře známé prostředí a pravděpodobně nahradí odstupujícího Rastislava Čadu na střídačce konkurenta v boji o příčky nejvyšší Kometu Brno. Zda se tomu opravdu stane ukáže několik příštích dní. A co na tuto trenérskou „rošádu“ říká sám šestatřicetiletý bek? „Toto je věc vedení a trenéra. Jako hráči jsme se to dozvěděli před chvílí hned po utkání a pořádně o tom nic nevíme. Myslím si, že podobné věci ke sportu patří, pokud někdo chce odejít, tak nemá smysl mu bránit, zvláště pokud má důvod proč tady nechce být,“ říká a dodává „Novým koučem má být Martin Pešout, který poslední měsíc vedl Kadaň. První trénink by měl vést v pondělí,“

Bílomodří před vánoční pausou vyhráli dvacet utkání z jedenadvaceti a na čele první ligy je hřál pětibodový náskok před hráči Mladé Boleslavi. Vstup do nové roku se ovšem Severočechů příliš nevyved a po poslední porážce na ledě aktuálního lídra již bod na první pozici ztrácejí. „Nemyslím si že by nám dlouhá vánoční pausa uškodila. Všechna mužstva potrénovala včetně nás. Soupeři mi připadají živější, nabrali novou energii a zápasy jsou vyrovnanější než tomu bylo ke konci roku,“ líčí své poznatky řízný bek.

Extraligou ošlehaný obránce si v loňském roce vyzkoušel i dres zřejmě největšího konkurenta KLH Mladé Boleslavi a v uplynulém kole se právě do Zlatopramen arény vrátil, ačkoliv již jako soupeř. „Byl jsem v Boleslavi chvíli, žádný specifický zápas to pro mne nebyl,“ říká bývalý hráč například Jihlavy či Litvínova.

Jak již bylo několikrát řečeno, samotné utkání se bílomodrým nepovedlo, což potvrzuje i sám nejproduktivnější domácí zadák. „Věděli jsme, že to pro nás je jeden ze soupeřů, se kterým se budeme měřit v boji o extraligu. Bohužel se nám zápas vůbec nepovedl. Myslím, že to pro nás přišlo ve správný čas, dostali jsme „facku“ a uvědomili si, že i když jsme skoro celou dobu ligu vedli, tak to nic neznamená a do playoff musíme přidat,“ uvědomuje si autor sedmi branek.

V příštím kole zavítají Severočeši na led vítěze základní části uplynulého ročníku Hradce Králové. V letošním roce již jednou odjížděli bílomodří z východočekého ledu s prázdnou a při aktuální formě Východočechů nečeká svěřence nového kouče Martina Pešouta jednoduché utkání. „Nečeká nás jednoduché utkání, bude to hodně podobné jako v Boleslavi, podobný zápas jaké se budou hrát v playoff. Bude to tvrdý a rychlý zápas. Musíme se na něj dobře připravit. Některé zápasy jsme vyhráli „jednoduše“, kdy jsme rychle rozhodli, ale zápasy s Boleslaví, Hradcem nebo Brnem takové nejsou.“ ví své nejzkušenější domácí zadák.