Aktuální zprávy

Poslední krok chybí do finále první ligy. Udělají jej Piráti na svém ledě?

Napsal 21.03.2012 David Matula
C h o m u t o v - Pátý duel semifinálové série mezi Piráty Chomutov a Kohouty z Olomouce nabídne první hokejová liga. Může se jednat o poslední zápas této série, jelikož v ní vedou Piráti 3:1 a chybí jim jediné vítězství k postupu do finále. Nechcete-li chybět u případné oslavy postupu, tak vězte, že páté utkání startuje v úterý 21.3. od 17:30.

Poté, co vyřadili ve čtvrtfinále Rebely z Havlíčkova Brodu, narazili Piráti Chomutov v semifinále na očekávaného soupeře – HC Olomouc. V prvním zápase nedostáli Hanáci své pověsti dobře bránícího mužstva a v Chomutově vysoko prohráli. Ovšem v play-off je podstatný výsledek série, ne počet inkasovaných gólů v jednom či druhém zápase, což se potvrdilo o den později. Kohouti předvedli svou typickou hru s důraznou a zodpovědnou obranou a nakonec padli až v prodloužení díky trefě Lukáše Pulpána.

Krušnohorci tak na Hanou odjížděli s dvouzápasovou výhodou a hned v prvním zápase na ledě Mory vybojovali první mečbol pro ukončení série. V následujícím duelu ovšem zvítězila olomoucká snaha po prodloužení sezóny a nakonec přetlačili Kohouti Piráty a snížili stav série na 1:3 z jejich pohledu.

Chomutovští tak mají k dispozici druhou možnost na ukončení semifinálové série, tentokrát před svými fanoušky, kde v play-off zatím nezaváhali. Buďte u toho!