Ohlasy po utkání

„Předvedli jsme pár zbytečných faulů,“ litoval Martin Šťovíček po prohře s Oceláři

Napsal 05.01.2018 Michal Luxa, Ondřej Zoubek
T ř i n e c / C h o m u t o v – Čtyři zápasy v řadě dokázali Piráti vyválčit. Ovšem v pátém narazili na silný Třinec, s nímž v rámci sedmatřicátého kola Tipsport extraligy prohráli. Díky absencím se do centru druhého útoku posunul Martin Šťovíček, který zaznamenal první branku severočeského celku.

Soubor Vladimíra Růžičky na čtyři vítězná utkání nenavázal, když nad síly Pirátů byli Oceláři. Chomutovští nezvládli druhou periodu, v níž jim soupeř odskočil už o čtyři branky. Severočeši se snažili s výsledkem něco udělat, ale tentokrát se jim to nepodařilo. „Myslím si, že druhá třetina rozhodla. První jsme odehráli hodně dobře, ale do druhé jsme vstoupili hodně špatně. Neměli jsme pohyb a neplnili jsme, co jsme si řekli. Je to škoda! Dostali jsme tři góly, a pak už bylo těžké zápas dohánět,“ hodnotil střetnutí Martin Šťovíček.

Utkání mezi Chomutovem a Třincem rozhodly severočeské fauly. Oceláři totiž využili jednu přesilovou hru, ale také dvě ponechané výhody. „Předvedli jsme pár zbytečných faulů, takže to asi také byla příčina porážky,“ nehledal výmluvy centr druhé útočné formace.

Běžela poslední minuta prostřední dvacetiminutovky, když se z první branky Chomutova radoval právě Martin Šťovíček. Ovšem na jeho gólu měl velkou zásluhu Jaroslav Mrázek. Zkušený obránce obkroužil třineckou svatyni a následnou přihrávkou vybídl rodáka z Prahy ke skórování do prázdné klece. „Nevím, zda to ještě byla přesilovka nebo už se hrálo pět na pět. Zatahoval jsem puk a přihrál Jardovi křížem na druhou stranu. On krásně objel bránu a nahrál mi k druhé tyči. Poté už jsem to měl jednoduché,“ popisoval gólovou akci.

Po vánoční přestávce se Pirátům dařily otáčet zápasy v poslední dvacetiminutovce. Ovšem proti Ocelářům se to už nepovedlo. O další snížení se ještě postaral Stanislav Dietz, jehož bomba skončila za Hrubcovými zády. Jenže to bylo ze strany modrobílých už vše. „Řekli jsme si, že ve třetí třetině nemáme co ztratit, a že po nich prostě půjdeme. V prvním střídání jsem měl na hokejce gólovku, ale bohužel jsem nedal. Poté ale dal gól Standa. Byla to škoda, protože si myslím, že jsme mohli se zápasem ještě něco udělat,“ litoval. „Asi si mysleli, že už to mají v kapse, a že tři góly už nedáme. Je škoda, že se nám nepodařilo dát kontaktní gól. Myslím si, že by to pak vypadalo trochu jinak,“ povzdechl si dvaadvacetiletý útočník.

Trenérský tým měl starosti se sestavením útočných formací. Vždyť mimo hru byli nemocní Vladimír Růžička a Dávid Skokan. Na soupisce zraněných jsou ještě Marek Tomica a Jakub Sklenář. Hlavní trenér také nemůže počítat s Jakubem Laukem, jenž se na mistrovství světa juniorů rve o medailový úspěch. „Bohužel nás to nyní postihlo. Doufám, že se kluci dají co nejdříve dohromady a v neděli budeme připraveni. Čeká nás hodně důležitý zápas se Zlínem, který prostě musíme vyhrát,“ uvedl závěrem.