Nový ročník druhé nejvyšší hokejové soutěže odstartuje 14. září 2011. Bude se hrát systémem čtyřikrát každý s každým. Hracími dny budou tradiční středy a soboty s několika vloženými pondělky. Do play-off postoupí prvních osm celků, zbývající týmy budou hrát play-out.
Play-off startuje v pondělí 27. února 2012 a hrát se bude na čtyři vítězné zápasy. Vítěz finále duelu bude znám nejpozději v pondělí 9. dubna 2012. Baráž o extraligu startuje v neděli 15. dubna. Je ale třeba vzít do úvahy, že tento systém včetně rozlosování nemusí být definitivní, jelikož není znám finální počet účastníků.
První velké derby se sousedním rivalem z Ústí nad Labem sehrají hokejisté KLH Chomutov už ve 4. kole - ve středu 21.9.2011 ve své nové aréně. Se svým okresním sousedem, (ne)oblíbenou Kadaní se střetneme v rámci 10. kola v sobotu 8.10.2011 taktéž doma.
Rozpis prvoligové soutěže 2011/2012
1. kolo: středa 14.9.2011 Havlíčkův Brod - Šumperk Chomutov - Benátky Ústí nad Labem - Vrchlabí Most - Třebíč Hradec Králové - Litoměřice Olomouc - Kadaň Beroun - Dukla Jihlava
2. kolo: sobota 17.9.2011 Šumperk - Dukla Jihlava Kadaň - Beroun Litoměřice - Olomouc Třebíč - Hradec Králové Vrchlabí - Most Benátky - Ústí nad Labem Havlíčkův Brod - Chomutov
3. kolo: pondělí 19.9.2011 Chomutov - Šumperk Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod Most - Benátky Hradec Králové - Vrchlabí Olomouc - Třebíč Dukla Jihlava - Kadaň Beroun - Litoměřice
4. kolo: středa 21.9.2011 Šumperk - Kadaň Litoměřice - Dukla Jihlava Třebíč - Beroun Vrchlabí - Olomouc Benátky - Hradec Králové Havlíčkův Brod - Most Chomutov - Ústí nad Labem
5. kolo: sobota 24.9.2011 Ústí nad Labem - Šumperk Most - Chomutov Hradec Králové - Havlíčkův Brod Olomouc - Benátky Beroun - Vrchlabí Dukla Jihlava - Třebíč Kadaň - Litoměřice
6. kolo: pondělí 26.9.2011 Šumperk - Litoměřice Třebíč - Kadaň Vrchlabí - Dukla Jihlava Benátky - Beroun Havlíčkův Brod - Olomouc Chomutov - Hradec Králové Ústí nad Labem - Most
7. kolo: středa 28.9.2011 Most - Šumperk Hradec Králové - Ústí nad Labem Olomouc - Chomutov Beroun - Havlíčkův Brod Dukla Jihlava - Benátky Kadaň - Vrchlabí Litoměřice - Třebíč
8. kolo: sobota 1.10.2011 Šumperk - Třebíč Vrchlabí - Litoměřice Benátky - Kadaň Havlíčkův Brod - Dukla Jihlava Chomutov - Beroun Ústí nad Labem - Olomouc Most - Hradec Králové
9. kolo: středa 5.10.2011 Hradec Králové - Šumperk Olomouc - Most Beroun - Ústí nad Labem Dukla Jihlava - Chomutov Kadaň - Havlíčkův Brod Litoměřice - Benátky Třebíč - Vrchlabí
10. kolo: sobota 8.10.2011 Šumperk - Vrchlabí Benátky - Třebíč Havlíčkův Brod - Litoměřice Chomutov - Kadaň Ústí nad Labem - Dukla Jihlava Most - Beroun Hradec Králové - Olomouc
11. kolo: pondělí 10.10.2011 Olomouc - Šumperk Beroun - Hradec Králové Jihlava - Most Kadaň - Ústí nad Labem Litoměřice - Chomutov Třebíč - Havlíčkův Brod Vrchlabí - Benátky
12. kolo: středa 12.10.2011 Šumperk - Benátky Havlíčkův Brod - Vrchlabí Chomutov - Třebíč Ústí nad Labem - Litoměřice Most - Kadaň Hradec Králové - Dukla Jihlava Olomouc - Beroun
13. kolo: sobota 15.10.2011 Beroun - Šumperk Dukla Jihlava - Olomouc Kadaň - Hradec Králové Litoměřice - Most Třebíč - Ústí nad Labem Vrchlabí - Chomutov Benátky - Havlíčkův Brod
14. kolo: středa 19.10.2011 Šumperk – Havlíčkův Brod Benátky – Chomutov Vrchlabí – Ústí nad Labem Třebíč – Most Litoměřice – Hradec Králové Kadaň – Olomouc Dukla Jihlava – Beroun
15. kolo: sobota 22.10.2011 Dukla Jihlava – Šumperk Beroun – Kadaň Olomouc – Litoměřice Hradec Králové – Třebíč Most – Vrchlabí Ústí nad Labem – Benátky Chomutov – Havlíčkův Brod
16. kolo: pondělí 24.10.2011 Šumperk – Chomutov Havlíčkův Brod – Ústí nad Labem Benátky – Most Vrchlabí – Hradec Králové Třebíč – Olomouc Litoměřice – Beroun Kadaň - Dukla Jihlava
17. kolo: středa 26.10.2011 Kadaň – Šumperk Dukla Jihlava – Litoměřice Beroun – Třebíč Olomouc – Vrchlabí Hradec Králové – Benátky Most – Havlíčkův Brod Ústí nad Labem – Chomutov
18. kolo: sobota 29.10.2011 Šumperk – Ústí nad Labem Chomutov – Most Havlíčkův Brod – Hradec Králové Benátky – Olomouc Vrchlabí – Beroun Třebíč - Dukla Jihlava Litoměřice – Kadaň
19. kolo: středa 2.11.2011 Litoměřice – Šumperk Kadaň – Třebíč Dukla Jihlava – Vrchlabí Beroun – Benátky Olomouc – Havlíčkův Brod Hradec Králové – Chomutov Most – Ústí nad Labem
20. kolo: sobota 5.11.2011 Šumperk – Most Ústí nad Labem – Hradec Králové Chomutov – Olomouc Havlíčkův Brod – Beroun Benátky - Dukla Jihlava Vrchlabí – Kadaň Třebíč – Litoměřice
21. kolo: středa 9.11.2011 Třebíč – Šumperk Litoměřice – Vrchlabí Kadaň – Benátky Dukla Jihlava – Havlíčkův Brod Beroun – Chomutov Olomouc – Ústí nad Labem Hradec Králové – Most
22. kolo: sobota 12.11.2011 Šumperk – Hradec Králové Most – Olomouc Ústí nad Labem – Beroun Chomutov – Dukla Jihlava Havlíčkův Brod – Kadaň Benátky – Litoměřice Vrchlabí – Třebíč
23. kolo: středa 16.11.2011 Vrchlabí – Šumperk Třebíč – Benátky Litoměřice – Havlíčkův Brod Kadaň – Chomutov Dukla Jihlava – Ústí nad Labem Beroun – Most Olomouc – Hradec Králové
24. kolo: sobota 19.11.2011 Šumperk – Olomouc Hradec Králové – Beroun Most - Dukla Jihlava Ústí nad Labem – Kadaň Chomutov – Litoměřice Havlíčkův Brod – Třebíč Benátky – Vrchlabí
25. kolo: pondělí 21.11.2011 Benátky – Šumperk Vrchlabí – Havlíčkův Brod Třebíč – Chomutov Litoměřice – Ústí nad Labem Kadaň – Most Dukla Jihlava – Hradec Králové Beroun – Olomouc
26. kolo: středa 23.11.2011 Šumperk – Beroun Olomouc - Dukla Jihlava Hradec Králové – Kadaň Most – Litoměřice Ústí nad Labem – Třebíč Chomutov – Vrchlabí Havlíčkův Brod – Benátky
27. kolo: sobota 26.11.2011 Havlíčkův Brod - Šumperk Chomutov - Benátky Ústí nad Labem - Vrchlabí Most - Třebíč Hradec Králové - Litoměřice Olomouc - Kadaň Beroun - Dukla Jihlava
28. kolo: středa 30.11.2011 Šumperk - Dukla Jihlava Kadaň - Beroun Litoměřice - Olomouc Třebíč - Hradec Králové Vrchlabí - Most Benátky - Ústí nad Labem Havlíčkův Brod - Chomutov
29. kolo: sobota 3.12.2011 Chomutov - Šumperk Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod Most - Benátky Hradec Králové - Vrchlabí Olomouc - Třebíč Beroun - Litoměřice Dukla Jihlava - Kadaň
30. kolo: středa 7.12.2011 Šumperk - Kadaň Litoměřice - Dukla Jihlava Třebíč - Beroun Vrchlabí - Olomouc Benátky - Hradec Králové Havlíčkův Brod - Most Chomutov - Ústí nad Labem
31. kolo: sobota 10.12.2011 Ústí nad Labem - Šumperk Most - Chomutov Hradec Králové - Havlíčkův Brod Olomouc - Benátky Beroun - Vrchlabí Dukla Jihlava - Třebíč Kadaň - Litoměřice
32. kolo: pondělí 12.12.2011 Šumperk - Litoměřice Třebíč - Kadaň Vrchlabí - Dukla Jihlava Benátky - Beroun Havlíčkův Brod - Olomouc Chomutov - Hradec Králové Ústí nad Labem - Most
33. kolo: středa 14.12.2011 Most - Šumperk Hradec Králové - Ústí nad Labem Olomouc - Chomutov Beroun - Havlíčkův Brod Dukla Jihlava - Benátky Kadaň - Vrchlabí Litoměřice - Třebíč
34. kolo: sobota 17.12.2011 Šumperk - Třebíč Vrchlabí - Litoměřice Benátky - Kadaň Havlíčkův Brod - Dukla Jihlava Chomutov - Beroun Ústí nad Labem - Olomouc Most - Hradec Králové
35. kolo: středa 21.12.2011 Hradec Králové - Šumperk Olomouc - Most Beroun - Ústí nad Labem Dukla Jihlava - Chomutov Kadaň - Havlíčkův Brod Litoměřice - Benátky Třebíč - Vrchlabí
36. kolo: středa 4.1.2012 Šumperk - Vrchlabí Benátky - Třebíč Havlíčkův Brod - Litoměřice Chomutov - Kadaň Ústí nad Labem - Dukla Jihlava Most - Beroun Hradec Králové - Olomouc
37. kolo: sobota 7.1.2012 Olomouc - Šumperk Beroun - Hradec Králové Jihlava - Most Kadaň - Ústí nad Labem Litoměřice - Chomutov Třebíč - Havlíčkův Brod Vrchlabí - Benátky
38. kolo: středa 11.1.2012 Šumperk - Benátky Havlíčkův Brod - Vrchlabí Chomutov - Třebíč Ústí nad Labem - Litoměřice Most - Kadaň Hradec Králové - Dukla Jihlava Olomouc - Beroun
39. kolo: sobota 14.1.2012 Beroun - Šumperk Dukla Jihlava - Olomouc Kadaň - Hradec Králové Litoměřice - Most Třebíč - Ústí nad Labem Vrchlabí - Chomutov Benátky - Havlíčkův Brod
40. kolo: středa 18.1.2012 Šumperk – Havlíčkův Brod Benátky – Chomutov Vrchlabí – Ústí nad Labem Třebíč – Most Litoměřice – Hradec Králové Kadaň – Olomouc Dukla Jihlava – Beroun
41. kolo: sobota 21.1.2012 Dukla Jihlava – Šumperk Beroun – Kadaň Olomouc – Litoměřice Hradec Králové – Třebíč Most – Vrchlabí Ústí nad Labem – Benátky Chomutov – Havlíčkův Brod
42. kolo: pondělí 23.1.2012 Šumperk – Chomutov Havlíčkův Brod – Ústí nad Labem Benátky – Most Vrchlabí – Hradec Králové Třebíč – Olomouc Litoměřice – Beroun Kadaň - Dukla Jihlava
43. kolo: středa 25.1.2012 Kadaň – Šumperk Dukla Jihlava – Litoměřice Beroun – Třebíč Olomouc – Vrchlabí Hradec Králové – Benátky Most – Havlíčkův Brod Ústí nad Labem – Chomutov
44. kolo: sobota 28.1.2012 Šumperk – Ústí nad Labem Chomutov – Most Havlíčkův Brod – Hradec Králové Benátky – Olomouc Vrchlabí – Beroun Třebíč - Dukla Jihlava Litoměřice – Kadaň
45. kolo: středa 1.2.2012 Litoměřice – Šumperk Kadaň – Třebíč Dukla Jihlava – Vrchlabí Beroun – Benátky Olomouc – Havlíčkův Brod Hradec Králové – Chomutov Most – Ústí nad Labem
46. kolo: sobota 4.2.2012 Šumperk – Most Ústí nad Labem – Hradec Králové Chomutov – Olomouc Havlíčkův Brod – Beroun Benátky - Dukla Jihlava Vrchlabí – Kadaň Třebíč – Litoměřice
47. kolo: středa 8.2.2012 Třebíč – Šumperk Litoměřice – Vrchlabí Kadaň – Benátky Dukla Jihlava – Havlíčkův Brod Beroun – Chomutov Olomouc – Ústí nad Labem Hradec Králové – Most
48. kolo: sobota 11.2.2012 Šumperk – Hradec Králové Most – Olomouc Ústí nad Labem – Beroun Chomutov – Dukla Jihlava Havlíčkův Brod – Kadaň Benátky – Litoměřice Vrchlabí – Třebíč
49 kolo: středa 15.2.2012 Vrchlabí – Šumperk Třebíč – Benátky Litoměřice – Havlíčkův Brod Kadaň – Chomutov Dukla Jihlava – Ústí nad Labem Beroun – Most Olomouc – Hradec Králové
50. kolo: sobota 18.2.2012 Šumperk – Olomouc Hradec Králové – Beroun Most - Dukla Jihlava Ústí nad Labem – Kadaň Chomutov – Litoměřice Havlíčkův Brod – Třebíč Benátky – Vrchlabí
51. kolo: pondělí 20.2.2012 Benátky – Šumperk Vrchlabí – Havlíčkův Brod Třebíč – Chomutov Litoměřice – Ústí nad Labem Kadaň – Most Dukla Jihlava – Hradec Králové Beroun – Olomouc
52. kolo: středa 22.2.2012 Šumperk – Beroun Olomouc - Dukla Jihlava Hradec Králové – Kadaň Most – Litoměřice Ústí nad Labem – Třebíč Chomutov – Vrchlabí Havlíčkův Brod – Benátky