Aktuální zprávy

Skvělé! Chomutov po osmi letech na akci reprezentace, povoláni Kämpf a Ondřej Kaše

Napsala 18.07.2015 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti budou mít po dlouhé době zastoupení v seniorské reprezentaci. Na první kemp povolal Vladimír Vůjtek starší především mladé hráče, někteří z nominovaných v minulé sezóně absolvovali mistrovství světa dvacítek, což se týká i dvojice útočníků Davida Kämpfa a Ondřeje Kašeho.

Dvacetiletý David Kämpf procházel reprezentačními družstvy od šestnácti let, kdy si ho poprvé vybral kouč Luděk Bukač mladší. Vyvrcholením vzájemné spolupráce bylo mistrovství světa hráčů do osmnácti let 2013 v ruském Soči, kde čeští mladíci vypadli ve čtvrtfinále s Kanadou. Poté se jirkovský rodák zúčastnil dvou šampionátů do dvaceti let pod vedením kouče Miroslava Přerosta, na druhém turnaji dostal důvěru jako zástupce kapitána.

Stále ještě devatenáctiletý Ondřej Kaše má za sebou v mládežnických národních týmech podobně dlouhou cestu jako jeho hokejové dvojče David Kämpf, jen s tím rozdílem, že začal s reprezentací až v sedmnácti letech. Talentovaný útočník nakoukl do výběru dvacítky již v sezóně 2012/2013, kdy věkově spadal ještě do kategorie osmnáctiletých. Aktuálně hráč Anaheimu zasáhl také do dvou posledních šampionátů dvacítek, kdy Češi vypadli shodně ve čtvrtfinále. Poprvé prohráli s Finskem 3:5, poté nestačili na bývalé hokejové bratry ze Slovenska v poměru 0:3.

Poslední akci s reprezentací absolvoval chomutovský odchovanec v dubnu roku 2007. Byl jím Viktor Hübl, jenž byl v minulé sezóně neproduktivnějším hráčem Tipsport extraligy. O čtyři roky dříve byl trenérem Slavomírem Lenerem naposledy povolán Daniel Branda.