Aktuální zprávy

Slušní fanoušci se nemusí bát, přehnané represe nejsou na pořadu dne

Napsal 05.10.2017 Klub
C h o m u t o v - V posledních dnech některá média informují o dění na zápase Pirátů s Jihlavou poněkud zkresleně a na základě nepřesných vyjádření na sociální síti Facebook. Klub se důrazně ohrazuje proti tvrzení, že by hostujícího fanouška nechal vyvést na základě tácku odloženého pod sedačku. Celá situace proběhla jinak, než je nyní prezentováno médii.

Hlavním pořadatelem na zápasech Pirátů je už dlouhé roky Michal Pidanič, který strážníky městské policie požádal o zajištění fanouška hostující Dukly. „Opilý jihlavský fanoušek byl agresivní a vulgární na všechny kolem sebe. Když jsme za ním přišli, aby se uklidnil, začal se chovat agresivně a vulgárně i směrem k pořadatelům,“ popisuje začátek incidentu.

„Když pak zcela úmyslně hodil tácek plný hořčice po kameramanovi procházejícím pod sektorem hostujících fanoušků, pořadatelé ho vyvedli z hlediště, aby ho pro porušení návštěvního řádu předali městské policii. Jenže agresivita fanouška pokračovala i směrem ke strážníkům, kteří tedy použili donucovací prostředky, aby dotyčného vyvedli ze stadionu,“ doplňuje Michal Pidanič.

Nechť každý posoudí, zda byl postup pořadatelů v pořádku či nikoliv. Klub se však důrazně distancuje proti tendenčně napsaným článkům. „My si našich fanoušků i příznivců soupeře vážíme, pokud se chovají slušně. To však nebyl tento případ, proto naše pořadatelská služba zasáhla,“ říká generální ředitel Karel Adamík.

„Nikdo z návštěvníků zápasu se nemusí obávat, že by tácek odložený pod sedačku byl důvodem k vyvedení ze stadionu. Články v médiích považujeme za nešťastné a chceme celou záležitost uvést na pravou míru. Očekávali bychom, že i my dostaneme prostor k vyjádření od autorů článků, které pořadatele i klub staví do nepříliš lichotivého světla,“ připojuje ještě.

Jak už je známo Tipsport extraliga zpřísnila disciplinární řád a uděluje klubům pokuty nově i za vulgární skandování fanoušků. Piráti už byli potrestáni za vhazování předmětů na ledovou plochu, což je jednání, se kterým se klub neztotožňuje. V návaznosti na to přistoupil klub k ještě důslednějšímu dodržování Herního řádu Tipsport extraligy a Návštěvního řádu SD ARÉNY.

Zároveň však Piráti chtějí ukázat, že dodržování předpisů může pomoct dobré věci, proto budou mít fanoušci od nejbližšího domácího utkání možnost odložit víčka od plastových láhví s nápoji do připravených krabic a klub je následně předá osobám, kterým tato víčka pomohou v tíživé situaci nebo ke zlepšení životní úrovně. Klub chce tímto postupem ukázat, že i důsledné dodržování pravidel může mít pozitivní dopad, pokud k němu všichni zainteresování přistoupí pozitivně.