Aktuální zprávy

Sportovec Chomutovska: Kategorie kolektivu obhájena ani v jednotlivcích Piráti nechyběli

Napsala 12.02.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - V pondělí 12. února 2018 proběhl již dvacátý ročník ankety o nejlepšího sportovce Chomutovska, slavnostní galavečer se uskutečnil jako již tradičně v chomutovském divadle. Piráti byli tentokrát oceněni třikrát v kategoriích jednotlivců a jednou jako kolektiv. Ve společnosti nejlepších místních sportovců zaznělo jméno hlavního kouče, kapitána nebo hráče NHL.

Piráti jsou potřetí v řadě nejúspěšnějším kolektivem mezi dospělými

Minulé ocenění si Chomutovští vybojovali díky historickému postupu do čtvrtfinále play-off. V roce 2017 se svěřenci Vladimíra Růžičky posunuli ještě dále, když po infarktovém předkole s Mladou Boleslaví porazili ve čtvrtfinále Třinec a podlehli až v semifinále Liberci.

Fakt o nevydařeném začátku předkola neunikl ani moderátorovi Radku Šilhanovi, jenž vyzvídal postoj Stanislava Mikšovice po dvou vysokých debaklech. „Věřil jsem, že s tím Růža něco udělá, což se po prvním zápase v Mladé Boleslavi potvrdilo,“ řekl obchodní ředitel klubu, který převzal cenu za kolektivy.

Organizace Pirátů si odnesla čtyři ceny

Vladimír Růžička zase něco vymyslel

Vladimír Růžička přišel k Pirátům v postupové sezóně, ve které působil jako konzultant. Poté převzal vedení mužského celku a posouvá ho stále výše. Po čtvrtfinále přišlo semifinále, aktuálně modrobílí bojují na hranici desítky, což je dlouhodobým cílem. Za minulý rok vítěz z Nagana získal ocenění jako třetí nejlepší trenér Chomutovska.

V jednotlivcích se umístili dva Piráti

Desítku vyhlašovaných nejlepších sportovců v dospělé kategorii uzavřel Michal Vondrka, jenž je aktuálně nejproduktivnějším hráčem týmu. Ocenění je však za minulou sezónu, ve které kapitán Pirátů uzavřel ročník jako nejlepší střelec play-off a druhý nejproduktivnější hráč vyřazovacích bojů. Během sedmnácti střetnutí získal čtrnáct bodů za deset přesných zásahů a čtyři finální nahrávky.

První pětku zakončil dlouholetý hráč chomutovských Pirátů Jan Rutta, jenž si svými výkony vybojoval nováčkovskou smlouvu v NHL. Za 46 zápasů základní části písecký rodák nastřílel osm gólů, k nimž přidal 24 asistencí. Během sedmnácti duelů ve vyřazovacích bojích zapsal třináct kanadských bodů za dvě branky a jedenáct přesných přihrávek.

    Kolektivy: 1. PIRÁTI CHOMUTOV – 2. Futsal Baník Chomutov – 3. Florbal Chomutov (muži).

    Trenér: 1. Josef Patík (karate) – 2. Ladislav Šnelly (zápas) – 3. VLADIMÍR RŮŽIČKA.

    Jednotlivci: 1. Simona Baumrtová (plavání) – 2. Tomáš Nešuta (kickbox) – 3. Patrik Herčzík (kulturistika) – 4. Artur Omarov (zápas) – 5. JAN RUTTA – 10. MICHAL VONDRKA.