Preview k zápasu

Třetí čtvrtinu základní části uzavře duel v Písku

Napsal 13.01.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Piráti cestují k devětatřicátému kolu na jih Čech. IHC Písek hraje během celé sezóny velmi vyrovnaně, ale přeci jen stále převažuje počet prohraných utkání nad těmi vyhranými. Písečtí totiž stále nemohou najít ideální složení sestavy, které pro ně bude do bojů o play off naprosto nepostradatelné. Čas ale ubíhá velmi rychle a pro výraznější zásahy do sestavy už není prostor.

Tuhý boj o play off

Jihočechům patří v prvoligové tabulce devátá příčka. Do konce základní části zbývá pouhých čtrnáct zápasů, a pokud se chtějí Písečtí podívat dále, nezbývá jim nic jiného, než sbírat body, pokud možno z každého zápasu. První osmička není v nedohlednu, právě naopak. Písek ztrácí se svými 49 body pouhý jeden bodík na Litoměřice.

Proti Pirátům to ale vůbec nebude mít jednoduché také proto, že z předchozích dvou střetnutí odjeli v obou případech se sklopenými hlavami. Nejdříve na domácím ledě 1:5, pak v Chomutově 1:4. Nejvíce se proti Písku daří Štěpánu Hřebejkovi, který si v těchto dvou zápasech připsal celkem pět kanadských bodů (3+2).

Tomáš Nouza, pak dlouho nikdo…

Písek má velký problém, se kterým si na play off dělat zálusk nemohou, a tím je slabá produktivita. Nastřílel 85 gólů, což je druhé nejhorší číslo v první lize. Při odečtení inkasovaných branek se dostaneme na nelichotivých 29 záporných bodů.

Tomáš Nouza
Tomáš Nouza proměňuje rozhodující nájezd proti Olomouci

Jediným tahounem mužstva je bez překvapení písecký odchovanec a bývalý hráč Mladé Boleslavi Tomáš Nouza. Devětadvacetiletý útočník si v 37 zápasech připsal 32 bodů (11+21). Jenže k Nouzovi se ne a ne někdo přidat. Na druhém místě kanadského bodování klubu je Zdeněk Šperger, který má bodů pouze 18 (7+11).

V brance Písku se podle předpokladů objeví Vojtěch Sedláček, který odchytal již 29 zápasů. Během nich si vypracoval úspěšnost 91,16 %. Krýt záda mu bude jeden z dvojice gólmanů Falter – Přikryl, kteří si oba drží podobnou úspěšnost nad 90 %.

V sestavě se objeví i ex-chomutovský David Všetečka, který je s 37 zápasy jedním z nejvytíženějších hráčů IHC Písek. Jihočeši mají ale velký problém se složením sestavy. Prostřídalo se v ní již 43 hráčů, ale ideální kompozici stále nemohou trenéři Řeháček s Bělohlavem najít.

Krátce z domova

Po posledním zápase se na marodku Pirátů vrátil Aleš Pavlas, který hned po svém návratu utrpěl nepříjemné zranění v obličeji. Přidává se tak k Lukáši Pulpánovi, který laboruje se zraněnou dolní končetinou. I tak se ale stále mohou Piráti opřít o duo Hruška – Kraft, které okupuje se 43, respektive 41 body třetí a čtvrté příčce kanadského bodování soutěže. Nepodceňujme ale třeba ani Nikolu Gajovského s Milanem Procházkou a držme Pirátům palce buď přímo na píseckém stadionu, nebo u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Foto: www.ihcpisek.cz.