popsal vedoucí mužstva Roman Lauko."> Piráti Chomutov » Týdenní soustředění v horách je za námi, oddechli si chomutovští hráči
Aktuální zprávy

Týdenní soustředění v horách je za námi, oddechli si chomutovští hráči

Napsal 04.06.2009 David Nováček
C h o m u t o v - V minulém týdnu absolvovali chomutovští hokejisté letní soutředění, kde výrazným způsobem pracovali na svojí fyzické připravenosti, ale také díky společnému pobytu utužovali partu. Jako základna jim po celý týden sloužil sportovní areál v Meziboří nedaleko Litvínova. Odpočívali, nocovali a jedli v hotelu v Loučkách. "Téměř každý den jsme odtrénovali zhruba šest až sedm hodin," popsal vedoucí mužstva Roman Lauko.

Milan Procházka a Martin Ťupa v běžeckém souboji.

Od neděle do pátku se parta chomutovských hokejistů potila ve sportovním areálu v Meziboří u Litvínova. "Celý tým bydlel zhruba čtyři kilometry od areálu a každé dopoledne kluci na sportoviště dojížděli na kolech," přibližuje vedoucí mužstva Roman Lauko. Areál v Meziboří nabízel trenérům vše co pro naplánované tréninky potřebovali. Každé dopoledne se příprava odbývala právě v tomto areálu. "Využívali jsme halu, hříště na fotbal, tenisové kurty, možnosti na basketbal. Taky jsme měli k dispozici tartanový atletický ovál. Každé dopoledne jsme trénovali zhruba tři a půl hodiny," řekl Lauko. O tom, že příprava byla náročná vypovídají i hlasy přímo ze šatny. Útočník Jiří Charousek se přiznal, že mu mnohdy docházely síly. "Tři a půl hodiny dopoledne jsme loni netrénovali, určitě to nebylo uplně jednoduché, ale to k letní přípravě prostě patří," vyprávěl útočník krátce po návratu ze soustředění. Potvrdil slova o tom, že trenér Rulík je svojí letní tréninkovou částí proslulý. "Trenér má tréninky různorodé a propracované, rozhodně se nenudíme," usmíval se Charousek. Do přípravy se zapojil také bývalý reprezentant Petr Švehla, který mimojiné vlastní zlatou medaili z ME v zápase. Ten u mužstva plní roli kondičního trenéra.


Na vše bedlivě dohlížel Radim Rulík.

Také na horském soustředění došlo na (ne)oblíbené vyjížďky na kolech. Zatímco trenér Rulík je milovníkem této sportovní disciplíny, řada hráčů právě kolo v letní přípravě nenávidí. "Každé odpoledne, kromě středy, kdy byla regenerace, absolvovali hráči cyklistické etapy. Vždy najeli zhruba 60 kilometrů," líčil vedoucí mužstva. Podobné vyjížďky se sebou mnohdy přináší také nepříjemné pády. Vzpomeňme třeba příběh Luboše Horčičky. Bývalý chomutovský gólman si kdysi přivodil velice vážné zranění právě po pádu z kola. Ani tentokrát se soustředění bez krkolomných pádů neobešlo. Jaké to je přistát tvrdě na povrchu zemském si vyzkoušel chomutovský odchovanec Jiří Charousek. "Z doporovodného automobilu mi vedoucí mužstva podával láhev s pitím. Jenže cesta se před námi náhle zúžila a já jsem byl v podstatě vytlačen ze silnice. Přistál jsem v příkopu, jen těsně jsem minul vzrostlý strom. Bylo štěstí, že se nestalo nic vážného, ale vyděšený jsem byl pěkně," vzpomínal na nepřijemnou událost sám hráč.

Jednu cyklistickou etapu si společně s hráči zajel i trenér Radim Rulík. V úterý chtěl jít hráčům příkladem a tak i za nepříznivého počasí v pelotonu nechyběl. "No, patřil rozhodně mezi ty lepší," smál se Roman Lauko a s úsměvem na rtech dodal: "Většinu hráčů tím vybičoval k neuvěřitelnému osobnímu výkonu. Nicméně řada z nich přesto dojela až za ním."

V tomto týdnu trénují hráči ambiciózního severočeského celku jednofázově, aby od dalšího týdne najeli znovu na dvoufázový rytmus. Na začátku července je pak bude čekat zasloužená třítýdenní dovolená. Po ní se již sejdou na ledové ploše.