Aktuální zprávy

Ve jménu Pirátů navštívil stadiony - na kole

Napsal 11.11.2016 Radegast
C h o m u t o v - Od svých pěti let fandí Lubomír Kučera Chomutovu. Na prahu padesátky se rozhodl ukázat svoji klubovou příslušnost a podpořil Piráty netradiční cestou. Nasedl na kolo a v letní pauze objel stadiony všech extraligových klubů, kde šířil slávu a dobré jméno chomutovského týmu. Lubomír Kučera byl při utkání se Spartou vyhlášen v rámci projektu Hořká volba nejobětavějším fanouškem klubu. Ocenění převzal z rukou obránce Juraje Valacha.

DOBRÝ SKUTEK VE PROSPĚCH PIRÁTŮ

Lubomír Kučera letos oslavil životní jubileum. A při té příležitosti začal bilancovat. „Pětačtyřicet let jsem fanouškem Chomutova. Řekl jsem si, že je ideální čas udělat dobrý skutek a pomoci dobré věci,“ říká pan Lubomír, který se rozhodl objet na kole republiku a podpořit svůj klub. V létě se proto vydal na 21 dní trvající expedici, během které najel 2300 kilometrů a navštívil všechny extraligové stadiony, kde se potkal s představiteli klubů. Pokud má pan Lubomír mluvit o nejsilnějším zážitku, chvíli váhá. „Každé přijetí bylo hezké a byl jsem za něj rád. Rád vzpomínám na Spartu, Olomouc, Zlín, Třinec a taky Liberec. Tam mě vítal dav lidí. Připadal jsem si jako filmová hvězda,“ dodává s úsměvem Lubomír.

CESTA A JEJÍ NÁSTRAHY

Příběh pana Lubomíra byl vybrán v rámci projektu Hořká volba, který oceňuje obětavost a bojovnost fanoušků v rámci jejich milovaného klubu. Je tedy zřejmé, že letní cyklojízda se neobešla bez překážek a komplikací. Po technických peripetiích s kolem si protrpěl rozmary počasí od tropických teplot po průtrže mračen a deště. Pravá krize jej však zastihla na jihu Moravy. „Do helmy mi vletěl hmyz. Myslel jsem, že je to obyčejná moucha, ale vyklubal se z toho sršeň a ošklivě mě pobodal. Otekl mi celý obličej a na jedno oko jsem přestal vidět.“ Pro běžného smrtelníka těžké zranění, ne však pro obětavého fanouška z Chomutova. „Říkal jsem si, že mám ještě jedno oko a tak musím vydržet. Myslím, že my hokejisti jsme chlapi, kteří vydrží víc,“ naráží s nadsázkou na fotbalové prostředí pan Lubomír, který přesto pokračoval ve své cestě.

CHOMUTOVSKÝ HRDINA

Chomutovský klub je na Lubomíra Kučeru právem pyšný. Podporoval jej během celé výpravy a po návratu domů mu daroval dvě permanentky na letošní sezónu. Při prvním domácím utkání tohoto ročníku pak rodák z Chomutova vhodil čestné buly. „Byl to silný a krásný pocit. Podobně krásný pocit jsem zažil v době, kdy jsme se po dlouhém snažení konečně do extraligy probojovali a slavili ten úspěch na ledě dlouho po skončení zápasu.“ Před utkáním se Spartou pak přijde další silný moment v životě pana Lubomíra. Ocenění pro nejobětavějšího fanouška mu předá jiný bojovník – Juraj Valach, aktuálně nejlepší klubový hráč v rámci Radegast index metriky. „Je to obrovský bojovník. Nejen hokejově. Skláním se před jeho sílou a odhodláním po těžké životní zkoušce, kterou mu letos v létě osud připravil. Je mi ctí, že jsem se setkal právě s ním,“ uzavírá příběh Hořké volby Lubomír Kučera, nejobětavější fanoušek Pirátů z Chomutova.

Projekt Hořká volba představí v průběhu extraligového ročníku 2016/2017 celkem 14 bojovníků z řad fanoušků. Každý z nich bude mít příslušnost jednoho z účastníků nejvyšší hokejové soutěže. Více informací o projektu a možnost nominovat fanouška s příběhem hořké volby, naleznete na www.horkavolba.cz.