Ve středu malé derby: Piráti jedou do Kadaně, která bojuje o elitní osmičku

Napsal 14.02.2012 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Zatímco Kadaň bojuje o postup mezi nejlepších osm, Chomutov o pohodu v kabině a přízeň fanoušků. V předchozích dvou kolech dvakrát prohrál a na první pozici už ztrácí třináct bodů. Malé regionální derby startuje ve středu v 18 hodin na kadaňském ledě.

Pro Kadaň má teď každý bod cenu zlata. Čtyři kola před koncem ztrácí na postupovou osmičku pět bodů. V posledních kolech se jí nicméně vůbec nedaří a vyřazovací boje se vzdalují.

Boj o elitní osmičku

Pět kol, pět zápasů, pět proher. To je aktuální bilance kadaňského Sportovního klubu. Kadaň naposledy naplno bodovala 25. ledna. O tři dny později ale přišla prohra v Litoměřicích, která ukončila sérii šesti vyhraných zápasů v řadě a Kadaň od té doby tvoří sérii novou, ale už ne tak lichotivou. Sérii utkání, kde nedokázala po šedesáti minutách zvítězit.

Po prohře v 2:3 v Litoměřicích totiž přišly prohry další. Domácí prohra 2:4 s Třebíčí, venku 1:2 s Pískem, pak opět doma s Benátkami 4:5 po nájezdech a v posledním kole velmi nepříjemná prohra s Havlíčkovým Brodem, který se stejně jako Kadaň dlouhodobě pohybuje na hranici osmičky.

I přesto, že Kadani perfektně zachytal Kamil Jarina, brala ze zápasu s havlíčkobrodskými Rebely jen bod. Skóre sice otevřel po polovině zápasu Zdeněk Skořepa, v závěrečném tlaku ale dokázal Brod vyrovnat na 1:1 a v prodloužení Kadaň doplatila na svojí nedisciplinovanost. V závěru třetí části jí hlavní sudí pískl faul a Brod přesilovku v úvodu prodloužení využil.

Špatné výsledky z venkovních stadionů

Posledních pět zápasů tak znamená jen dva body na kadaňské konto. K většímu bodovému zisku nepomohlo ani šest bodů Jiřího Charouska, ani pětibodový Zdeněk Skořepa. Kadaň v posledních pěti utkáních zůstala i za svým průměrem, co se týká přesilovkových gólů. Celosezónní průměr má na 15 %, v posledních kolech se ale prosazovala jen z každé desáté přesilovky. Úspěšnost v oslabení se pak pohybuje na hranici 90 %.

Celkově tak Kadani po 48. kolech prozatím patří 11. pozice. Od osmé pozice Písku ji dělí pět bodů. 129 vstřelených branek potom z Kadaně dělá nejproduktivnější tým z těch, které bojují o play off. A pozitivní je pro Kadaň i její bilance na domácím ledě.

Na něm nasbírala 42 z 61 bodů, které má na kontě. Všechny tři body potom brala ve 13 z 24 zápasů. V celkové tabulce ji ale sráží výkony na venkovních hřištích. Tam je Kadaň až jedenáctá ze čtrnácti týmů a dokázala naplno bodovat jen ve čtyřech zápasech.

Charousek v čele produktivity

Kadaňskou tabulku produktivity vede chomutovským fanouškům dobře známu Jiří Charousek. Z dosavadních 48 zápasů vynechal jen čtyři a za 32 kanadských bodů mu patří první pozice v kanadském bodování, zároveň je i nejaktivnějším nahrávačem Sportovního klubu. Nejpřesnější mušku má Vladimír Novák, který má na kontě 14 branek. Mezi obránci pak dominuje Tomáš Schmidt s 18 body ve 46 zápasech.

V posledních kolech se v brance Kadaně objevuje Kamil Jarina - čísla, která svítí u jeho kolonky, ho sice neřadí na špičku mezi prvoligovými gólmany, ale ani mu nedělají ostudu – průměr 2,55 branky na zápas a úspěšnost zákroků 93,62 %.

Stoprocentní Piráti ve vzájemných duelech

Tři měření sil a tři celkem jasné výhry pro Piráty – to je dosavadní bilance s Kadaní v letošní sezoně. V prvním utkání Kadaň Chomutov sice výrazně přestřílela, ale Piráti si už v první třetině dokázali vypracovat až tříbrankový náskok a v následujícím průběhu hry Kadani nedovolili dostat se blíž jak na dostřel dvou branek. Dvě branky z celkových šesti, které skončily v kadaňské kleci vstřelil Jaroslav Hafenrichter.

Ve druhém utkání sice Kadaň po střele Nováka z 12. minuty dlouho vedla a Chomutov se nedokázal prosadit, nicméně vaz Kadaňským zlomily dvě rychle branky v rozmezí dvou minut po polovině zápasu. Ve třetí části pak Chomutov přidal ještě další dvě a nakonec vyhrál 4:1.

Třetí utkání proti Chomutovu odchytal v kadaňské brance Milan Řehoř – v první dvacetiminutovce sice neinkasoval, ale v dalších čtyřiceti minutách lovil puk ze své klece hned pětkrát. Piráti toto utkání jednoznačně opanovali a zvítězili tedy 5:0.

Veliká ztráta na Ústí

V posledních kolech se ale Chomutovským příliš nedaří. Dvě prohry z posledních dvou kol zhatily šance na první místo – na Ústí ztrácí Piráti čtyři kola před koncem třináct bodů. Mimochodem – dvakrát za sebou Chomutov prohrál v letošní sezoně jen jednou – na jejím úplném počátku.

Zápas 49. kola mezi Kadaní a Chomutovem se hraje ve středu 15. února na kadaňském zimním stadionu a pokud se na něj chystáte, tak počítejte s tím, že úvodní buly hlavní rozhodčí vhodí v 18:00.