Ohlasy po utkání

„Změnili jsme styl hry a vyplatilo se,“ prozradil David Kaše po třetím čtvrtfinále

Napsal 14.03.2015 Marcel Holl, Filip Ardon
K l a d n o / C h o m u t o v - Chomutovští cestovali v sobotu na kladenský led. Druhý pirátský gól a zároveň vítěznou trefu zápasu si připsal forvard David Kaše. Nejproduktivnější hráč juniorského týmu v play-off DHL extraligy měl i v dalším průběhu třetího čtvrtfinále několik střelecký pokusů, avšak žádný už neprotlačil za záda brankáře Vladaře.

Chomutovští se v polovině první třetiny dostali do vedení zásluhou Šťovíčka. Ve druhé části zvyšoval na dvoubrankový rozdíl právě David Kaše, jehož střelu si domácí sami srazili do branky. Kladnu se podařilo do konce druhé části snížit. Ve třetím dějství ale branka nepadla, a tak Piráti získali druhý bod v sérii. „Myslím si, že to bylo z naší strany vybojované utkání, které mělo tempo. Myslím si, že to na oko diváka byl hezký zápas. Hrálo se nahoru dolů a my jsme z toho vyšli šťastněji. Jsem rád, že jsme se nevzdali, bojovali jsme a šli do toho po hlavě,“ zhodnotil třetí čtvrtfinálovou bitvu David Kaše.

David Kaše v play-off ELJ

  • Zápasy: 3
  • Góly: 2
  • Asistence: 4
  • Body: 6
  • Trestné minuty: 2
  • Bilance +/-: +5

Kadaňský rodák má v sérii s kladenskými Rytíři již šest bodů za dvě trefy a čtyři nahrávky. Tím pádem by se mohlo zdát, že Středočeši jsou jeho oblíbeným soupeřem. „Tak bych to neřekl. Na těch mých bodech má zásluhu celá lajna. Jsem rád, že to tam zatím padá, ale že by se mi proti Kladnu hrálo líp, to já nehodnotím,“ příliš nesouhlasil mladý reprezentant.

Chomutov získal v domácím prostředí pouze jedinou výhru ze dvou zápasů, které byly k vidění v SD ARÉNĚ. „Myslím si, že jsme nastavili jiný styl, kdy jsme hodně nahazovali puky. Je to dané i tím, že je tady menší hřiště, takže se tady méně kombinuje. To je asi ten největší rozdíl,“ srovnával zápasy osmnáctiletý útočník.

Piráti mají možnost ukončit čtvrtfinálovou sérii s Kladnem již v neděli, kdy oba celky čeká odveta na ledě kladenského stadionu. Na čem ještě budou muset svěřenci trenérů Roberta Kašeho a Zdeňka Skořepy zapracovat, aby mohli v neděli odpoledne slavit? „ Myslím si, že teď se půjdeme všichni vyklusat, každý si udělá to svoje, abychom byli připraveni už na čtvrtý zápas. Myslím si, že rozhodne obětavost, protože ta je v play-off nejdůležitější.“

Avšak určitě to nebude nic jednoduchého, neboť i kladenský celek má svoje kvality, které potvrdil ve druhém zápase série. „ Dobře vyhazují puky a vytahují hráče, což našim bekům zpočátku moc nešlo, ale teď už jsme se na to zaměřili. Jak říkám, nahazují puky a my si to teď musíme hlídat.“ hledal hlavní přednosti Rytířů mladší z bratrské dvojice, která obléká pirátské barvy.

Pirátská družina měla v hledišti kladenského zimního stadionu početnou podporu. „ Přijela s námi skupina tatínků našich kadaňských kluků a byli tam vlastně i chomutovští. Já jsem za to rád, že se takhle odváží. Jezdili s námi třeba i na Moravu a myslím si, že to je něco krásného, když nás takhle podpoří i z tribuny,“ uzavřel David Kaše.