Aktuální zprávy

Zvědavost byla velká! Na představení retro dresů a pro podpisy osobností přišlo pět stovek fanoušků

Napsal 14.02.2016 Klub
C h o m u t o v - A je to venku! Dlouho očekávaná podoba retro dresů už není tajemstvím. Až do valentýnského odpoledne se mohli chomutovští fanoušci jen domnívat, jaká verze dresů z přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století byla vybrána, aby v ní hráči současného extraligového mužstva odehráli duel proti lídrovi nejvyšší soutěže z Liberce, během nějž proběhnou oslavy sedmdesáti let od založení klubu. Nyní už je jasné, že Piráti vyjedou do své arény v bíločervené kombinaci. Několik stovek fanoušků přišlo přímo do areálu VTŽ

Představení dresu byli za hráčské osobnosti přítomni Roman Červenka, Kamil Koláček, Zdeněk Chuchel a Josef Volák. Posledně dva jmenovaní jej velmi dobře znají, neboť ve zmíněné době nastupovali za chomutovské áčko. Obránce Zdeněk Chuchel tehdy začínal kariéru mezi seniory, Josef Volák už byl ostříleným harcovníkem a kapitánem mužstva.

V současnosti už ne tolik typická červená barva patřila k dresům ve zmíněné době často, byť barevných kombinací se objevilo několikero. Inverzní verze, na níž byla červená dominantní barvou, provázela chomutovské hokejisty mezi tehdejší elitou v sezóně 1973/1974.

Jak již bylo zmíněno, v originále dresu hrával v minulosti mimo jiné také Josef Volák, který toho ze čtyř hokejových osobností pamatuje nejvíce. „To víte, že jsem si vzpomněl, jak jsem v tomhle dresu hrál, i když jsem za ta léta oblékl hodně verzí,“ usmíval se. „Tyhle repliky jsou hodně povedené. Moc se mi líbí,“ dodal ještě.

Také Roman Červenka retro dresy ocenil a slíbil fanouškům, že mužstvo udělá maximum, aby v nich vyhrálo. „Liberec bude těžký soupeř, ale porveme se, abychom výročí oslavili výhrou,“ řekl momentálně nejproduktivnější hráč nejvyšší soutěže.

Z této originální fotky, na níž figuruje také Josef Volák se vycházelo při tvorbě retro dresů

Zaujaly vás tyto retro dresy? Pak máte šanci je získat. Hrané originály půjdou do aukce, fanouškovské repliky budou k mání ve fanshopu v pirátské aréně během výročního zápasu v provedení se jménem Červenka či Růžička s odkazem na nedávno zesnulou legendu chomutovského hokeje.

VSTUPENKY NA VÝROČNÍ ZÁPAS BUDOU V PŘEDPRODEJI OD 16. 2. 2016 OD 10:00 NA WEBU TICKETSTREAMU A V JEHO PŘEDPRODEJNÍ SÍTI.