JUNIOŘI - reportáž

A pak že pátek 13. nosí smůlu, mladí Piráti rozstříleli Olomouc na jejím ledě 10:2

Napsal 13.01.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině bylo na ledě jen jedno mužstvo. Piráti rozebírali domácí Moru v každé situaci, proto ji zaslouženě vyhráli 5:0. Ve druhé třetině přidali Piráti další 3 branky, domácí se prosadili jen jednou. Ve třetí třetině se Piráti dočkali i populární desítky a vezou si z Hané zasloužené tři body.
29.kolo pá 13.1.2012
OLO
2:10(0:5, 1:3, 1:2)
CHM
Olomouc
Lukáš (8. až 40. Dusík) – Škůrek, Schejbal, Číp, Brandýs D., Hes J., Haas, Novotný, Šaur, Jergl J., Voznica, Brada, Peštuka, Brančík, Vondra, Dufek, Miczek, Lehečka, Machala, Heža O., Sedlář.
Chomutov
Strmeň (Slezák) – Kolář, Pozděna, Korim, Čížek, Bartejs, Hanták, Hejcman, Komma, Klouček, Deveri, Ondráček, Dobrovolný, Račuk, Pesjak, Lehnert, Novák J., Novák L., Škorik, Tejnor, Hrabák.

Shrnutí

Chomutov odehrál úvodní dějství ve velkém stylu, Olomouc se vůbec nezmohla na odpor. Po prvních jedenácti minutách prohrávala Mora již o čtyři góly, postupně se trefili Stanislav Škorik, Miha Pesjak, Jakub Novák, Marek Račuk. Poslední jmenovaný přidal těsně před první sirénou svou druhou branku, když se v oslabení prosadil střelou pod břevno.

Podobně špatně vkročili Kohouti i do prostřední dvacetiminutovky, když v další početní výhodě znovu místo nich skóroval soupeř. Radek Hrabák vystihl domácí rozehrávku, a poté v nájezdu překonal Dusíka.

Mora se mohla radovat z gólu až těsně po polovině klání, kdy zamířil přesně do černého Radek Číp. Jenže hosté odpověděli dalšími dvěma brankami v pětiminutové přesilovce. Nejdříve překonal olomouckého strážce svatyně Danko Deveri, po něm rozvlnil síť v domácí brance Lukáš Novák.

Špatné vstupy do třetin tohoto utkání potvrdili Hanáci i v poslední části, kdy Lukáš, který se vrátil zpět do klece, inkasoval ani ne po minutě hry. Tentokrát ho dokázal propálit Ondřej Pozděna.

Kohouti korigovali o několik minut později, nahození Schejbala usměrnil Marek Sedlář za Strmeňova záda. Poslední slovo si však v závěru vzal Radek Hrabák, který zaokrouhlil počet gólů hostujícího mužstva na deset.

Olomouc si tedy po sérii výher připsala velmi nepříjemnou porážku 2:10, Chomutov si naopak po domácí prohře se Spartou vystřílel jednoduchou výhru.

Ohlasy trenérů

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Rozhodla samozřejmě první třetina. Pokud totiž prohráváte po několik minutách o čtyři góly, tak se to pak už jen velmi těžko dohání. Nám se to sice v této sezóně jednou povedlo, ale to byla spíše shoda náhod a štěstí. Poté jsme sice inkasovali další branky, ale rozhodující byl určitě vstup do zápasu.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): Tohle utkání je těžké hodnotit. Pro nás je to samozřejmě příjemná výhra. Základ jsme položili v první třetině, která nám vyšla perfektně. Skvěle jsme bruslili, dařilo se nám v koncovce. Olomouc určitě zápas nevypustila, snažila se až do konce. Nám však utkání prostě sedlo, což už tak někdy v hokeji bývá.