Aktivnější Piráti přetlačili Havířov až v prodloužení, přesto o skóre vedou ligu

Napsal 08.11.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ve dvaadvacátém kole první ligy hostili Piráti Chomutov daleký Havířov. Piráti se dostali během zápasu třikrát do vedení, hosté ale dokázali pokaždé vyrovnat. Utkání tak dospělo až do prodloužení, ve kterém rozhodl Martin Rýgl o tom, že se Chomutov díky prohře Třebíče dostává na první místo tabulky díky lepšímu skóre.
22.kolo so 8.11.2014
4:3p(1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
HAV
Kopřiva – Skinner, Rutta, Drtina, Koma, Mrázek, Rýgl, Tejnor – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – D. Květoň, Dušek, L. Květoň – McGregor, Sikora, Šagát – Chrpa, Račuk
Havířov
Daneček – Bezuška, Bahounek, Repe, Lenďák, Graca, Horák, Matějíček, Foltýn – Maruna, Pechanec, Sztefek, Rimmel, Tomi, Klimša, Haas, Jakůbek, Fořt, Šlahař, Jiránek, Říčka

14. Hřebejk (Gajovský, McGregor), 30. Gajovský (Hovorka, Rutta), 39. Skinner (Hovorka), 63. Rýgl (Gajovský, Drtina)
Havířov
38. Říčka (Pechanec)

4:4
2:1
0:1
3119

V úvodu zápasu se k první příležitosti dostali domácí. Drtina dvakrát napřáhl od modré, ale ani jedna střela bránu neohrozila. Následně měli hosté z Havířova možnost v podobě početní výhody. Srdnatá obrana domácích a aktivní napadání jim ovšem znemožnili využít této příležitosti. Po konci oslabení se ke střele dostal Rýgl a trefil jen připravený beton Danečka. Následně si i Piráti zahráli přesilovou hru. V té si vytvořili obrovský tlak. Gól měl na hokejce Hřebejk, dvakrát dobře střílel Gajovský a nadějné byli i střelecké pokusy obránců. Branka ale nepadla ani v této situaci. Sám v pásmu zůstal Hovorka a jeho střela ze střední vzdálenosti se otřela o beton brankáře.

Na druhou stranu se rozjel Fořt, ale nestihl zachytit kotouč, který by posílal do odkryté klece. Posléze přišel útok Pirátů. Gajovský nechal puk za sebou a táhlou střelu poslal ŠTĚPÁN HŘEBEJK za záda brankáře – 1:0. Po úvodní brance hosté přece jen zvýšili aktivitu. Střelu Matějíčka od modré ovšem Kopřiva viděl. V oslabení Pirátů ale nestačil na střelu RADIMA HAASE a bylo srovnáno -1:1. Tím první třetina skončila.

Ve druhé periodě přišel ze začátku krátký tlak Chomutova. Střelu obránce a dorážku Duška brankář vychytal. Na druhou stranu pak zamířil Klimša. Jeho ostrá střela se vznesla nad horní tyč chomutovské branky. Do ideální střelecké pozice se dostal Hovorka, jehož našla přihrávka zpoza brány. Nejproduktivnější muž chomutovského týmu však mířil jen do hrudi brankáře. Následně našel Gajovský na druhé straně McGregora. Střela kanadského útočníka se otřela o tyč odkryté brány. Havířovští posléze ujeli v situaci tři na jednoho. Jakúbek zvolil střelu místo nahrávky a zamířil vedle. Před bránou Danečka se zjevil David Květoň a ostrou ranou našel výstroj brankáře. Teprve v přesilové hře se zvládl prosadit NIKOLA GAJOVSKÝ přesnou ranou do odkryté sítě – 2:1.

Šance si vytvářeli i hosté. Mrázek vytečoval puk mířící do brány. Haas trefil náruč Kopřivy během přesilové hry. Matějíček pálil od modré a brankář Pirátů musel rychle srazit betony. Teprve ve vlastním oslabení ujel Pechanec, jehož střelu Kopřiva vyrazil, ale na dorážku ROBERTA ŘÍČKY byl krátký – 2:2. Piráti se snažili odpovědět. Hovorkovu střelu tečoval Hřebejk jen do gólmana. Těsně před koncem ale BRETT SKINNER v přesilovce propálil vše před sebou a vrátil Pirátům vedení – 3:2.

Ve třetí třetině si ihned na stratu zachytal Daneček, kdy zakročil proti McGregorovi. Brankář Havířova byl i pachatelem držení hole chomutovského útočníka. V přesilovce se pak Hřebejk dostal k zakončení i dorážce, ale neuspěl. I poté Piráti ostřelovali ležícího brankáře, gólu se ale nedočkali. Odraženou střelu Rýgla se pokusil srazit do brány Sikora, ale netrefil puk ideálně. Následně Sikora dvakrát dorážel u tyče a ke gólu příliš nechybělo.

Ostrou ranou se prezentoval i Hřebejk, ale kotouč jen prolétl podél hlavy brankáře. Havířov si nechal šance až do přesilové hry. Těsně mimo pálil Říčka. Horákův pokus se také neujal. Na druhé straně zkusil u tyče dorážet Lukáš Květoň, ale Daneček dobře zasáhl. Po puku se natahoval i McGregor, avšak havířovský brankář další gól nepustil. David Květoň z těsné blízkosti před bránou poslal kotouč nad horní tyč. Hosté zkusili i hru bez gólmana v samotném závěru. To se ukázalo jako prospěšný tah. MICHAL SZTEFEK z těsné blízkosti propálil Kopřivu a poslal zápas do prodloužení.

V pětiminutovém prodloužení byli úspěšnější domácí, jelikož se ostrou ranou prosadil MARTIN RÝGL, a rozhodl tak o držiteli bonusového bodu.

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Jsme pyšní na náš tým. Dostávali jsme góly v těžkých situacích. Nakonec jsme zápas zvládli, i když jen za dva body. Hráli jsme se čtvrtým týmem tabulky, ale rozdíl v týmech byl větší. Z naší strany bylo spoustu neproměněných šancí, a jak říkal trenér soupeře, vytěžili z minima maximum. Každopádně klobouk dolů před týmem. Věřím, že když budeme takto hrát, budeme brát tři body.“

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): „Přijeli jsme do Chomutova pokusit se o dobrý výsledek. To se nám podařilo, každopádně Chomutov byl v utkání lepší. Z minima jsme vytěžili maximum, a to díky výkonu gólmana a obětavosti obrany. Získali jsme hodně cenný bod.“