Chomutov 5. zápas finále nezvládl a z Ústí nad Labem si veze prohru 2:4

Napsal 31.03.2010 Helena Hadvičáková
C h o m u t o v - V první třetině byl k vidění kvalitní hokej v podání obou týmů. Ústí, jakožto domácí tým, se chtělo vytáhnout před svými fanoušky. Dařilo se, ale Chomutov ukázal své obranné znalosti a domácí nepustili k mnoho střelám. Piráti si naopak zastříleli častěji, bohužel, muška nebyla natolik přesná, aby našla skulinku v Salfického výstroji. Druhá třetina začala i skončila lépe pro Slovan. Dali první, i poslední branku třetiny. Chomutov stačil také jednu vsítit, bohužel jen jednu. Autory za Slovan byl Pajič a Zeman, za Krušnohorce Hruška. V poslední části hosté bojovali, seč jim síly stačily, bohužel, počet gólu mluvil kladně pro domácí. Šťastně mířil Trončinský, podruhé Pajič. Za domácí se trefil Jíra. Utkání tedy skončilo 4:2 pro Ústí a stav série je taktéž kladnější pro Slovan- 3:2.
F5 st 31.3.2010
UNL
4:2(0:0, 2:1, 2:1)
Ústí n.L.
Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Novotný, Gureň, Trončinský, Sklenička - Janků, Alinč, Pazourek - Hovorka, Pajič, Dragoun - Šagát, Heinisch, Heřman - M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný
Hanuljak - Bombic, Pulpán, Grof, Hájek, Tribuncovs, Brňák, Všetečka, Trefný - Hruška, Kraft, Duda - Procházka, Trochta, Skořepa - Jíra, Mikšovic, Hašek - Eiselt, Domin, Polanský

Už po půlminutě hry se do slibné šance dostal Pazourek, Hanuljaka však nepřekonal. Na konci 2. minuty orazítkoval Gureň horní tyč chomutovské branky a vzápětí si na druhé straně poprvé sáhl na kotouč i Salfický. Další šance Chomutova přišla po necelé půlminutě, ale poté se na dlouhé chvíle hra odehrávala kolem středního pásma. S přibývajícím časem se hra více a více blížila k Hanuljakovi, hosté ale své obranné pásmo dobře pokrývali a vyráželi do protiútoků. V 10. minutě pálil nebezpečně Hruška. Vzápětí, po chybě domácích, bylo před Salfickým hodně horko. Hra, která byla zpočátku dost opatrná, postupně nabírala na tempu a před oběma brankami přibývalo šancí. Ve 13. minutě si Pajičův útok vytvořil velký tlak, který o minutu později korunoval Heinisch pokusem zblízka mezi Hanuljakovy nohy. Brankář Chomutova však sklapl betony včas. Vzápětí přišla na pořad dne první přesilovka utkání a zahráli si ji hosté. Půl minuty před jejím konce si ji ale zkrátili a umožnili hrát v početní výhodě také domácím. V 19. minutě zachytil chomutovskou rozehrávku Pajič, přihrával Hovorkovi, ten byl však zahákován. V přesilovce ještě 2 vteřiny před první sirénou orazítkoval Pazourek horní tyčku Hanuljakovy svatyně.

Úvod druhé třetiny patřil ústecké přesilovce a Pazourkově dvojté šanci. Stavem na ukazateli skóre však ústecký vousáč nepohnul. O minutu později objel branku Hovorka a Hanuljak vůbec nevěděl, kde má kotouč. Ve 23. minutě hráli hosté přesilovku, domácí zapomněli volného Jíru před brankou, ale Salfický jeho volej bravurně zlikvidoval. Ve 25. minutě hráli přesilovku domácí, ale hosté v oslabení nemuseli čelit prakticky žádnému tlaku Lvů. Ve 28. minutě nahrál Janků zpoza branky Alinčovi, ten však v tísni těsně minul branku. První gól utkání přinesla 29. minuta. Od modré napřáhl Zeman a Pajič před Hanuljakem tečoval mimo jeho dosah - 1:0. Vzápětí na druhé straně Salfický reflexivně vyrazil Haškův pohotový volej. Další přesilovka Ústeckých Lvů v polovině zápasu už byla o něco lepší, branku však vstřelit nedokázali. Ve 36. minutě hráli hosté přesilovku 4 proti 3, Salfický neudržel Dudovu střelu a Hruška pohodlně vyrovnal. Z vyrovnání se však hokejisté Chomutova radovali přesně 44 vteřin, když Zeman vybruslil z boku před Hanuljaka a bekhendovým blafákem poslal domácí opět do vedení - 2:1.

Třetí třetina začala tlakem Chomutova, který si brzy vynutil faul. Přesilovka ale hostům nevyšla úplně podle jejich představ, Salfického totiž vůbec neohrozili. Ve 46. minutě obkroužil Heřman branku, před Hanuljaka si nabruslil úplně volný Trončinský a střelou podél vyrážečky poslal domácí do dvougólového vedení. Poté hra viditelně zrychlila, hosté se museli více začít tlačit před ústeckou branku. V 51. minutě vznikl před Salfickým obrovský závar, ústecká svatyně však odolala. S přibývajícím časem narůstal tlak Chomutova, ale také se otevírala okénka v jeho obraně. Jedno takové využil Pajič, který si najel na přesný pas Hovorky a parádním blafákem nedal Hanuljakovi šanci - 4:1. Brzy nato Procházka neunesl nepříznivý vývoj zápasu a za úder hlavou se šel předčasně sprchovat. V 57. minutě, při přesilovce, nejprve Hanuljak s přehledem vyřešil závar před svou brankou, ale poté domácí povolili a hned z toho byla nebezpečná situace před Salfickým. Následné vyloučení Novotného ani branka Jíry 12 vteřin před závěrečnou sirénou už nic neřešily.