Chomutov ani na počtvrté nezaváhal, z Havířova veze tři body za výhru 4:2

Napsal 23.09.2009 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Poté, co Chomutov třikrát v řadě zvítězil, zajížděl do dalekého Havířova. Utkání zvládli Severočeši na výbornou a radují se tak ze čtvrté výhry v řadě. S plným počtem bodů si Chomutov i nadále drží první místo v tabulce. Góly Bílomodrých vstřelili - Trefný, Jíra, Skořepa a Pulpán.
4.kolo st 23.9.2009
HAV
2:4(0:1, 2:1 ,0:2)
Havířov
Čech (Vošvrda) - Peštuka, Klimeš, Tesařík, Krisl, Vajda, Zientek, Rusnák - Šedivý, Zeliska, Szabo, Žajgla, Velecký, Smejkal, Brynecký, Moravec, Červenka, Říčka, Seman, Sikora, Haas.
Hanuljak (Štěrba) - Pulpán, Bombic, Trefný, Pavlas, Malínský, Grof, Všetečka, Revay, Procházka, Kraft, Duda, Skořepa, Trochta, Jíra, Hašek Fiala, Jeslínek, Eiselt, Domin, Míka.

První velkou šanci v zápase měl David Moravec, který je na hostování v Havířově z extraligového Třince. Ten v přesilovce Havířova minul odkrytou Hanujlakovu bránu, a neposlal tím pádem Havířov do vedení v zápase. Následoval další trest, ale na straně domácích. První šanci Chomutov v přesilovce nevyužil, ale následnou už ano. První branku v sezóně vstřelil Jakub Trefný poté, co se střela Aleše Pavlase z modré odrazila o brusli domácího hráče. Další velkou šanci měli domácí v deváté minutě zápasu. David Moravec našel osamostatněného Bryneckého, ale ten puk přes Hanuljakovi betony nedostal. Od desáté minuty měl Chomutov tlak. Důkazem toho byla šance hostů, když jeli dva na jednoho, ale skóre nenavýšili. Poté přišel trest pro hosty, a několik šancí pro chomutovské. Nejprve ve třinácté minutě nedal Pavlas šanci, když střílel od modré. Následně ani Pulpán svoji šanci nevyužil poté, co si pěkně najel mezi kruhy, ale střelu do brány nepropasíroval. V Patnácté minutě šel Chomutov do čtyř, ale Havířov situace nevyužil. Poté, co se Jakub Grof vrátil z trestné lavice, tak Chomutov opět zatlačil na Havířov. Poslední šancí v úvodní dvacetiminutovce měl chomutovský Milan Kraft, ale střelou náskok Chomutova nezvýšil. První třetina skončila 0:1 pro Chomutov.

Druhá třetina začala nebezpečnou střelou domácího Veleckého, následně Chomutov ale zatlačil Pantery do jejich obranného pásma. Dnes aktivní David Moravec měl další šanci v dvaadvacáté minutě, ale ještě nedal. Co se nepovedlo Davidu Moravcovi, to se povedlo o pár vteřin později dalšímu domácímu hráči, přesněji Lukáši Zeliskovi. Poté co vybojoval puk u mantinelu, tak v čase 21:58 prostřelil Hanuljaka, a bylo srovnáno. Asistence u tohoto gólu byla připrána Lukášovi Zientekovi. Ve čtyřiadvacáté minutě měl Chomutov šanci vyrovnat poté, co rozhodčí po sobě vyloučili nejprve Sikoru za držení, a následně i Tesaříka za zdržování hry. Chomutov přes několik velkých šancí ale gól nedal. Přesto, že nejprve Kraft minul prázdnou bránu, a poté Skořepa nepřehodil puk do brány, přes betony dobře chytajícího Čecha. V polovině utkání měl Havířov šanci, v podobě samostatného úniku Šedivého, ale ani na dvakrát Hanuljaka nepřekonal. Následné vyloučení domácího hráče Šedivého Chomutov využil. V čase 36:36 vstřelil gól Petr Jíra poté, co střílel z modré čáry Jakub Trefný, a následně byl puk tečován za záda bezmocného brankaře. Vedení Chomutova netrvalo dlouho, ale jen třiadevadesát vteřin. Chomutov jel v přečíslení 4 na 2 na brankáře, ale obránci puk vypíchli. Vzniklo přečíslení 2 na 1 na druhé straně, a domácí se nemýlili. Druhou branku domácích vsítil Marek Hass, a asistoval Darius Rusnák. Druhá třetina skončila v poměru 2:1 pro domácí.

Ve třetí třetině začal lépe Chomutov. František Bombic v úvodu vyzkoušel obranu domácích, ale bezúspěšně. Obrana byla připravená. Nepříjemnou situaci zažil útočník Chomutova, když dostal od Peštuka neoblíbený hit. Následně se doklouzal až k mantinelu, a zůstal otřesen. Nebezpečná situace před chomutovskou bránou nastala v pětačtyřicáté minutě, kdy domácí Hass tečoval ránu, ale brankář Chomutova vykryl. Další šanci přibývali jak na jedné, tak na druhé straně. V devětačtyřicáté minutě jel Chomutov 3 na 1, ale šanci neproměnil. Co se nepovedlo v šanci 3 na 1, to se povedlo o dvě minuty později. V čase 50:26 přišel čas Zdeňka Skořepy, ten po přihrávce Petra Jíry střílel do poloprázdné brány domácího Čecha. Po gólu přišla dvě vyloučení Chomutova. Nejprve Jakub Trefný za držení, a následně o tři minuty později Martin Trochta za hrubost. V přesilovce měli Panteři šanci na vyrovnání, ale branku nedali. Na začátku devětapadesáté minuty nastřelil Havířov tyč Hanuljakovi brány. Poté co Havířov dohrával v přesilovce a bez brankáře i Power-play, dal Chomutov Havířovu rozhodující ránu. Chomutov se dostal do brejku, Procházka nahrál Pulpánovi, a ten uzavřel účet dnešního zápasu. Chomutov vyhrál v Havířově 2:4, a je stále bez porážky na prvním místě.

Ivan Dornič (HC Havířov) - "Odehráli jsme velmi dobrý zápas, kluci se nezalekli hráčů zvučných jmen. V závěru zápasu jsme věřili, že budeme úspěšní. Škoda, že jsme po chybě dostali gól na 2:3. Pak jsme hráli vabank, bohužel to nevyšlo. Máme mladé mužstvo, v šesti jsme pak dělali chyby, nebylo to v power-play podle mých představ. Jdeme dál, čeká nás Jihlava".

Radim Rulík (KLH Chomutov) „Jsme spokojení, ale nebylo to pro nás lehké utkání, protože Havířov dobře bruslil a hrál dobře. Sami jsme si to zkomplikovali, protože Havířov vždy dokázal vyrovnat. Domácí byli aktivní, nepříjemní, odmakali ten zápas, ale my jsme to ve třetí třetině dokázali strhnout na svou stranu. Měli jsme i v prvních dvou třetinách dost šancí, například jsme výborně sehráli přesilovku 5 na 3, ale dali jsme ve dvou třetinách pouze dvě branky.“