Chomutov měl na dosah tři body, nakonec z Ústí veze jen jeden

Napsal 18.09.2010 Karel Filas
Ú s t í n.L. - Prohru v prodloužení si odváží chomutovští hokejisté ze žhavého derby z ústecké arény. Mohlo být o mnoho lépe. Hráči KLH totiž dokázali smazat dvoubrankové manko z úvodu mače a i díky dvěma brankám Jana Bendy v drželo až do samotného závěru náskok. O něj však díky neštastné brance v oslabení minutu a půl před koncem přišli. Prodloužení pak rozhodli Lvi jen jedenáct sekund před sirénou.
2.kolo so 18.9.2010
UNL
5:4p(2:1, 1:3, 1:0 - 1:0)
KLH
Ústí n.L.
Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Hořava, Gureň, Boháč, Holomek - Janků, Alinč, Pazourek - Hovorka, Pajič, Šagát - Diviš, Hanzl, Rod - Kanko, Mikulík, Ludvík.
Hanuljak - Rutta, Grof, Mucha, Benda, Pulpán, Bombic, Havíř, Pavlas - Selingr, Freiberg, Davídek - Seman, Sikora, Zucker - Procházka, Hrdel, Jíra - Kuběna, Skořepa, Duda.

Ústí n.L.
7. Mikulík (Holomek), 8. Janků (Pazourek, Pojkar), 29. Ludvík (Kanko, Holomek), 59. Holomek (Mikulík, Kanko), 65. Hořava (Šagát, Hanzl)
15. Zucker (Sikora, Seman), 22. Seman (Sikora, Benda), 28. Benda (Duda, Havíř), 32. Benda (Havíř, Duda)

9:9
3:1
3542
Kalivoda - Padevět, Čížek

Úvodní buly utkání získali domácí a po krátké chvíli se hned hnali do útoku. Nikým nechráněn se v útoku ocitl Rok Pajič, jenž prostřelil Hanuljaka mezi betony. Hlavní rozhodčí hned bez zaváhání gól uznal. To se ale nelíbilo hostujícímu kapitánovi Dudovi, jenž si šel stěžovat. Hlavní rozhodčí na základě jeho stížnosti promluvil s brankovým rozhodčím a nakonec gól neuznal. Lvi se ale nedali odradit, ještě více se kousli a stále útočili.

Netrvalo dlouho a začalo se vylučovat. Navíc z týmu hostů byl vyloučen i kapitán Duda na 2+10 minut za nafilmovaný pád a nesportovní chování. V nadcházející přesilové hře se Slovan pomstil za první neuznaný gól. Opět nikým nechráněný se tentokrát rozjel Milan Mikulík, který si Hanuljaka vykličkoval z branky a jednoduše zakončil – 1:0.

Následovalo buly, po kterém se hned opět radovali domácí. David Pazourek nastřelil puk na Hanuljaka, od kterého se puk odrazil na vedle stojícího Pavla Janků, který se do prázdné branky nemýlil a přivedl tak Slovan do dvoubrankového vedení – 2:0. Po tomto gólu si hosté vyžádali oddechový čas. K žádné změně v brance ale nedošlo a hra tak pokračovala dál.

V patnácté minutě poprvé skórovali i Piráti. Po vyhraném buly nahrál Sikora samostatně stojícímu Davidu Zuckerovi, který prostřelil puk za Orctova záda – 2:1. V 18. minutě ještě nahrál Šagát z rohu na modrou, odkud z „voleje“ vystřelil Zeman. Branku ale jen těsně minul. Poslední horkou chvilku v první třetině prožil Orct pět vteřin před koncem, kdy chomutovský hráč zpoza brány posunul puk před branku a kotouč se nečekaně odrazil od brusle domácího hráče přímo k bráně. Orct si jej naštěstí včas všimnul a zakročil.

První minuta druhé třetiny začala trochu vlažněji. Na radost ze vstřeleného gólu se ale nemuselo čekat dlouho. Pěknou akci předvedli hosté v podání Benda, Sikora, Seman. Benda přihrál Semanovi před brankovou čáru, ale ten posunul puk za brankou stojícímu Sikorovi, jenž touš vrátil zpět Filipu Semanovi, který rozhozeného Orcta užpřekonal – 2:2.

Po vyrovnávajícím gólu měli hosté další ohromnou šanci skórovat. Lvi se totiž nechali dvakrát vyloučit, a tak hráli necelé dvě minuty ve třech. Králové džungle se ale nenechali obehrát a oslabení ohlídali a naopak následovala jejich přesilová hra. Ta ale pro Lvy dobře nedopadla. Velká chyba domácích obránců ve středním pásmu umožnila Radku Dudovi zmocnit se puku a uhánět na bránu. Domácí zůstali chvíli stát jako solné sloupy. Duda mezitím jel sám na bránu a předvedl kousek hodný zlaté helmy. Natáhl domácího gólmana na plánovaný blafák, nicméně zcela nečekaně vrátil puk před odkrytou branku, kde ho do sítě uklidil Jan Benda – 2:3.

Chomutov se z vedoucího gólu nemohl radovat dlouho. O necelé dvě minuty později bylo totiž opět vyrovnáno. Nejprve se snažil prosadit Holomek. Jeho střela se ale odrazila od tyčky do brankoviště, kde si již důrazněji vedli domácí, konkrétně David Ludvík, který srovnal skóre – 3:3.

Ve vyrovnané situaci si Lvi ale nepočínali zrovna nejlépe a nechali se opět vyloučit do tří. Toto oslabení se jim uhájit nepovedlo a Piráti ve své kanonádě směle pokračovali dál. Přesně mířenou střelou se trefil opět Jan Benda - 3:4. Zbylé téměř dvouminutové oslabení domácí už uhlídali. Konec druhé třetiny už změnu ve skóre nepřinesl a ani nepřinesl žádné extra šance.

Na začátku třetí třetiny se do veliké šance dostal Tomáš Rod. Hanuljak při dojíždění k mantinelu za pukem uklouzl a dlouhou chvíli ležel na ledě daleko od branky. Rod puk zachytil na modré čáře, ale chybně jej začal zpracovávat a dojíždět k bráně místo toho, aby ihned vystřelil. Domácí se pak rychle opět dostali do útočné formace a střelu Hanuljak s menšími potížemi zachytil.

Uprostřed poslední třetiny se do tutovky dostal Marek Hovorka. Uprostřed kluziště se zmocnil puku a sám jel na bránu. Jel, jel, ale už nedojel, neboť byl dohnán Ruttou, který jej z gólové šance odstrčil. Ta samá akce, jen na druhé straně a v podání soupeře. Ani tato akce ale neskončila pozitivně. Hra plná akcí, šancí a střetů pokračovala. Zatímco Chomutovští se rozhodli ubránit své jednobrankové vedení a spoléhali se spíše na brejky, domácí se dostali do menší křeče, díky níž se dopouštěli mnoha chyb v přihrávkách a zpracovávání puku, čímž si nedokázali vytvořit pozitivní střelecké pozice.

Ke konci utkání hrál Slovan ještě přesilovku. Hanuljaka tak zasypala sprcha prudkých střel a jedna z nich jej překonala. Tato vyrovnávací střela byla vyslána z hole Ondřeje Holomka, který poslal dnešní zápas do prodloužení – 4:4. Navíc patnáct vteřin před koncem třetiny byl vyloučen Duda, jehož trest se z větší části přesul do prodloužení.

11 vteřin před koncem prodloužení se nakonec s ohromným jásotem radovali domácí. Odražený puk zachytil Petr Hořava, jenž si dobrých 10 vteřin střelu připravoval, než konečně vystřelil, ale vyplatilo se, našel skulinu mezi Hanuljakovou vyrážečkou a brankovou tyčí a přesně se trefil a získal tak pro svůj tým velmi ceněné vítězství nad Chomutovem – 5:4.