Chomutov oplatil Rebelům porážku a vyprovodil je na Vysočinu výhrou 7:1

Napsal 15.12.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - První třetina vyšla domácím na výbornou. Do vedení je poslal svou tečí v šesté minutě Roman Chlouba. Do konce třetiny se prosadili ještě Filip Seman ve dvanácté a Pavel Kuběna v sedmnácté minutě. Do šaten se šlo za velice příznivého stavu 3:0 pro hráče KLH. I ve druhé třetině měli více ze hry domácí, kteří ve 23. minutě zvýšili Sikorou na 4:0. Hosté ve dvojnásobné přesilovce snížili ve 31. minutě Třetinou. Poslední slovo měl ale domácí Kraft, který ve čtyřicáté minutě zvýšil na 5:1. Ve třetí třetině domácí hosty k ničemu nepustili, naopak svůj náskok zvýšili o dvě branky po střelách Radulaye a Kůse na konečných 7:1.
28.kolo st 15.12.2010
7:1(3:0, 2:1, 2:0)
HBR
Jarina - Kántor, Bombic - Havíř, Mudroch - Mucha, Prošek - Pulpán - Hřebejk, Kraft, Kuběna - Kůs, Skořepa, Jíra - Seman, Sikora, Davídek - Zucker, Chlouba, Radulay
Havl.Brod
Suchan - Morava, Zítka, Zábranský, Knotek, Roth, Stromko, Švaňhal, Sova, Zohorna, Jelínek, Vošmik, Fiedler, Němec, Meindl, Rytnauer, Sedlák, Soldán, Třetina, Pavlík, Kempný.

Úvod utkání nebyl pro hosty příliš šťastný. Hned ve druhé minutě byl tvrdě atakován Jelínek a musel být odnesen na nosítkách. Černou pětiminutovku hostů završil v šesté minutě Roman Chlouba, který vynikající tečí poslal domácí do vedení.

Chomutovští byli v první třetině lepším celkem a v jejich snaze je neumírnil ani vstřelený gól. A snaha se vyplatila. Na začátku dvanácté minuty se povedlo útočné trojici vyšachovat obranu Havlíčkova Brodu a ležícího brankáře lehce překonal Filip Seman.

V šestnácté minutě se ukázali při přesilové hře i hosté. Po řadě šancí vypálil Švaňhal, jehož střelu zastavilo břevno. O pár desítek vteřin později se měnilo skóre potřetí a naposledy v první třetině a to opět na domácí straně. Zmatení hosté nechali před bránou Pavla Kuběnu s Proškem a prvně jmenovaný propasíroval puk pod ležícím Suchanem.

Na začátku druhé třetiny se postavil mezi hostující tři tyče místo Suchana Stanislav Neruda. Ve 23. minutě navýšili Chomutovští své vedení. Kántor vypálil od modré čáry nepřesně, ale kotouč se za brankou odrazil k Marku Sikorovi, který lehce zavěsil.

Prostřední část byla ve znamení nevyužitých přesilových her na obou stranách. Oba týmy jich měly hned několik, ale hosté jednu z nich dokázali také využít. Ve dvojnásobné početní výhodě vystřelil bekhendem Miroslav Třetina a kotouč se štěstím přeplachtil Jarinu.

Krušnohorci ale svému sokovi zatápěli dále. Vypracovali si slibný tlak a dokonce z něj vstřelili gól, který ale rozhodčí neuznal pro posunutí hostující brány. Domácí stihli do konce druhé části vstřelit ještě jednu branku. Po výborné sólové akci si vychutnal Nerudu Milan Kraft.

Domácí byli při chuti a dokazovali to i v závěrečné třetině. Po výborné kombinaci se puk octl u Tibora Radulaye, který zakončil na milimetr přesně k tyči. Další branka přišla o tři minuty později. Mudroch poslal výtečnou přihrávku na Jaroslava Kůse, jenž zvýšil vedení Chomutova na rozdíl šesti branek. Utkání bylo ve třetí třetině již rozhodnuto a v podstatě se jen dohrávalo. Havlíčkobrodští si tak z Chomutova odvážejí vysokou prohru.

Jaroslav Liška (Chomutov): Úvod utkání vypadal, že hokej nebude nic moc, ale my jsme si řekli, že dnes budeme hrát v takovém rytmu. Kdy to půjde, tak budeme soupeře napadat a když bude na puku soupeř, zatáhneme se do obrany. A to se nám, myslím, podařilo. Dařilo se nám zachytávat přihrávky ve středním pásmu a soupeř se nedostával do velkých šancí. Samozřejmě za stavu 5:1 bylo utkání rozhodnuto a soupeře to zlomilo.

Petr Novák (Havlíčkův Brod): Nám se ten zápas evidentně nevydařil. Když jsme přijeli do Chomutova, mysleli jsme, že odehrajeme podobný zápas jako s Ústím nad Labem, ale bohužel. Naši hráči si mysleli, že Chomutov přehrají hokejem a já doufám, že to pro ně byla dost velká lekce, aby si uvědomili, že musejí makat.