Chomutov padl 1:2 po nájezdech. V neděli tak Piráty čeká zápas o všechno

Napsal 23.03.2012 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Chomutov nedokázal využít ani třetí mečbol v řadě a po prohře 1:2 po samostatných nájezdech srovnala Olomouc stav série na 3:3. Piráti sice od šesté minuty vedli díky Milanu Kraftovi, Olomouc ale dokázala v závěru zápasu srovnat na 1:1. Následné prodloužení branku nepřineslo a v nájezdech byl jediným úspěšným exekutorem Petr Kolouch. Sérii tak rozhodne až sedmé utkání.
SF6 pá 23.3.2012
OLO
2:1sn(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Olomouc
Kašík (Žigárdy) – Lhotský, Staněk, Bartoň (C), Ondrušek, Janáček, Kotvan, Nedbálek, Horák O. – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Kolouch, Ministr, Kucsera – Rác, Pšurný, Vodný.
Řehoř (Duba) – Palin, Pulpán, Grof, Macháček, Pavlas, Mrázek, Rutta – Jíra, Kraft (C), Hřebejk – Hruška, Lapšanský, Rachůnek – Endál, Diviš, Gajovský – Orsava, Sikora, Hromas – Ondřej.

Hribik, Smitka – Lučan, Svoboda

Úvodní třetina nabídla nejvyšší návštěvě sezóny oboustranně nervózní a opatrný hokej. Obě mužstva si uvědomovala důležitost klání, podle toho se také hra odvíjela. Přesto padla rychlá branka, do vedení se dostali Chomutovští. Olomouc totiž v oslabení tak svědomitě forčekovala v útočném pásmu, až jí soupeř ujel do přečíslení, které zužitkoval přesnou střelou z mezikruží Milan Kraft.

Mora se poté snažila o vyrovnání a častěji byla nastěhovaná před Řehořem, ovšem paradoxně o co víc domácí útočili, o tolik nebezpečnější byly šance Pirátů na druhé straně. Tu největší spálil Jíra, v domácím dresu se chytal za hlavu Pšurný a po něm po povedené střele i Rác.

Ve druhém dějství se pokračovalo v zajetých kolejích. Olomouc měla k dispozici hned několik přesilovek, ale po hříchu v nich příliš branku Řehoře neohrožovala. Diváci hnali domácí za vyrovnáním, ale když už konečně hráči Mory trefili branku, zneškodnil vše pozorný gólman Severočechů.

I Krušnohorci však zahrozili, Kraftovi ale v rozhodující chvíli vypíchl puk Selingr, Sýkorovu pumelici pak vytáhl do ochranné sítě Kašík.

Do poslední tercie pak Kohouti vstoupili ve vysokém nasazení. Piráti se už soustředili hlavně na obranu, nepouštěli se do zbytečných útočných akcí a zkušeně své vedení drželi. Mora ovšem byla v koncovce bezzubá, nadále se jí nedařily ani početní výhody. S přibývajícím časem se navíc na hokejky obou mužstev vkrádala nervozita.

Pět minut před sirénou se však domácí dočkali kýženého vyrovnání a olomoucká plecharéna málem spadla. Vodný poslal puk před bránu a jeden z nejlepších hráčů na ledě, Roman Rác, zametl puk do sítě. Řehoř se nestačil přesunout. Do konce základní hrací doby už branka nepadla, na řadu se tak dostalo prodloužení.

V něm si oba týmy vytvořily několik nadějných příležitostí, ale gól nepadl. Rozhodnout tak musely nájezdy, a to konkrétně pátá série. Libor Kašík totiž všechno chytil, i když mu po střele Diviše pomohlo břevno, a následně se svou parádní kličkou s dobržděním prosadil Petr Kolouch.

Chomutov tak bude muset finále vybojovat až v sedmém zápase před domácím publikem. Hrát se bude v neděli od 17:30.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Byl to naprosto vyrovnaný zápas. Rozhodly nájezdy. Odbojovali jsme to, obě mužstva hrála dobrý hokej, divákům se musel líbit. Jsme moc rádi, že přišlo tolik lidí a že vytvořili parádní atmosféru, která tady už dlouho nebyla.

Jiří Doležal (Piráti Chomutov): Utkání bylo dramatické až do konce, první třetina byla podle našich představ. Dali jsme gól a byli jsme nahoře. Ve druhé třetině se domácí dostali díky přesilovkám do tlaku, který jsme přestáli, i když nás to stálo spoustu sil. Ve třetí třetině jsme dlouho hráli tak, jak jsme chtěli, měli jsme dokonce šanci na 2:0, ale bohužel jsme ji neproměnili. Je to škoda, ale gratuluji soupeři k vítězství.