Chomutov po vítězství v Havířově uspěl i v Jihlavě a veze další tři body

Napsal 19.10.2008 Pavel Zeman, David Matula
C h o m u t o v - Po bezbrankové první třetině šli do vedení jako první hosté z Chomutova. Nabídku Jakuba Trefného zužitkoval přesnou tečí Petr Jíra. Stejnou mincí odpověděli i jihlavští. Dubnovu střelu od modré tečoval Man a bylo srovnáno. Před koncem druhé třetiny vstřelil druhou branku bílomodrých Trefný. Gólem do šatny však domácí srovnali, úspěšným střelcem byl v přesilové hře Říha. V úvodu třetí části vystřelil okamžitě po buly Toivonen a bombou nedal Řehořovi šanci. Chomutovští poté hráli zodpovědně a Dukla se do šancí nedostávala a naopak pět minut před koncem vypíchl domácím kotouč Domin a zvýšil na 2:4. Poté spálil velkou šanci domácí Dolníček a když už se zdálo, že se zápas v klidu dohraje, snížil domácí Malena. Dukla ovšem ani v závěrečné powerplay srovnat nedokázala a Chomutov zvítězil 3:4.
15.kolo ne 19.10.2008
JIH
3:4(0:0, 2:2, 1:2)
Jihlava
Řehoř (Vajner) - Malena, Ficenc, Staněk, Lukačovič, Duben, Štrach - Říha, Bakus, Hodek - Man, Dolníček, Krupka - Suk, Hanzal, Jonáš - Kuřítko M., Zeman, Kuřítko J.
Lundell (Cikánek) – Pulpán, Toivonen, Trefný, Všetečka, Dresler, Bombic, Chmelíř, Revay – Gombár, Skořepa, Míka - Mikšovic, Domin, Jíra - Hašek, Charousek, Jeslínek - Tauš, Stehlík, Fábry.

Úvodní třetina nedělního zápasu byla ve znamení souboje chomutovských střelců s jihlavským gólmanem Milanem Řehořem. Ten svůj tým podržel hned několikrát, zlikvidoval velké šance Všetečky, Skořepy či Jíry. Ve 12. minutě při něm stálo štěstí, když Zdeněk Skořepa napálil tyč.

Druhá dvacetiminutovka byla o poznání vyrovnanější a přinesla také čtyři gólové momenty. Ve 23. minutě potrestal zbytečné Krupkovo vyloučení Petr Jíra, který efektně tečoval střílené nahození Trefného do horního rohu Řehořovy branky - 0:1. Domácí odpověděli ve 28. minutě. Také Jiří Man se prosadil po teči - 1:1.

Na další branky si diváci na Horáckém zimním stadionu museli počkat do závěru třetiny. Ve 39. minutě prostřelil Řehoře mezi betony Jakub Trefný, za pětačtyřicet sekund však bylo opět vyrovnáno. V přesilovce se po Bakusově přesném pasu prosadil Vladimír Říha - 2:2.

Podobně jako ve druhé třetině, také po necelých třech minutách závěrečné části se Chomutovu podařilo skórovat. Marko Toivonen napřáhl od modré a přesně vymetl růžek jihlavské branky - 2:3.

I když se Dukla tlačila do útoku a několikrát nebezpečně zahrozila před Lundellem, v 57. minutě chyboval na modré Bakus a Petr Domin zakončil sólo přes celé hřiště trefou pod víko - 2:4. Jihlavští ale nesložili zbraně. V 59. minutě propálil chomutovského gólmana Rostislav Malena a i po zbytek času bojovali alespoň o bod. Neuspěli ani v power-play a Chomutovu podlehli 3:4.

Martin Pešout (trenér Chomutova): „Každá třetina utkání byla úplně jiná. My jsme do utkání vstoupili výborně, v první třetině jsme nedali spoustu šancí a hodně jsme si to zkomplikovali. Kdybychom vedli 3:0, tak by se nikdo nedivil. Ve druhé třetině se domácí zvedli, my jsme prakticky jen bránili a ke střelám jsme se skoro nedostali, paradoxně jsme ale dali dva góly stejně jako domácí. Ve třetí části se to už zase vyrovnalo, nakonec se nám povedlo domácí přetlačit a vyhrát.“

Karel Dvořák (trenér Jihlavy): „Můžu souhlasit s hodnocením kolegy. V první třetině byli hosté jasně lepší, ve druhé třetině nám chybělo trochu štěstí, a když jsme pak ve třetí zkoušeli hrát trochu otevřeněji, hosté bohužel dali dva góly z brejků. Ale musím kluky pochválit, že bojovali. Na nějaký bod nám scházelo trošku štěstíčka.“