Chomutov porazil Havlíčkův Brod 5:3 a sérii může ukončit na domácím ledě

Napsal 03.03.2012 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Piráti zvládli své druhé vystoupení na havlíčkobrodském ledě lépe než první a zvítězili 5:3. V úterý na vlastním stadionu tak mohou slavit postup do semifinále. Výhra se ale nerodila snadno - Chomutov prohrával po osmi minutách hry už 0:2. Do konce první třetiny ale dokázal vyrovnat. K výhře dvěma góly výrazně přispěl David Hruška.
ČF4 so 3.3.2012
HBR
3:5(2:2, 1:2, 0:1)
Havl.Brod
Suchan (33 - 40. Opršal) - Knesl, Morava, Ostrčil, Blažek, Protivný, Koma, Zítka, Jelínek - Vondráček, Semorád , Meidl - Polodna, Wasserbauer, Rytnauer - Musil, Štěpánek, Stehlík - Švaňhal, Zábranský, Kostourek
Řehoř (Hanuljak) - Pavlas, Grof, Pulpán, Palin, Jillson, Rutta, Macháček - Hřebejk, Kraft, Procházka, Gajovský, Hruška, Ondřej, Lapšanský, Hromas, Sikora, Seman, Fiala, Jíra, Heřman

Havl.Brod
4. Protivný (Polodna, Rytnauer), 8. Kostourek (Ostrčil, Polodna), 38. Meidl (Semorád)
18. Pulpán (Sikora, Hromas), 20. Hruška (Palin, Hřebejk), 26. Grof (Jíra, Řehoř), 32. Gajovský (Ondřej), 51. Hruška (Pulpán)

1. třetina

Do zápasu vlétli lépe hosté, kteří několikrát nebezpečně zahrozili, a brankář Suchan se měl co ohánět, ale puk za svá záda nepustil. Aktivně hrající Piráty zastavila přesilovka Rebelů, když na trestnou lavici putoval Macháček. Domácí družina vyhrála vhazování, několikrát si přihrála a následně tvrdě od modré vypálil Tomáš Protivný, který trefil přesně místečko u vzdálenější tyče. Rebelové využili i svoji druhou početní výhodu, i když nejprve sami málem inkasovali, jelikož jim ujel Hruška, ale Suchan mu sklouzl pod nohy a bravurním zákrokem jeho nájezd zlikvidoval. Poté se již Rebelové usadili v útočném pásmu, rozjeli krásnou kombinaci, puk se dostal na modrou čáru k Ostrčilovi, který jej nesobecky nahrál na Milana Kostourka, jenž zametl puk za padajícího Řehoře.

Hra následně pokračovala ve svižném tempu a hrál se líbivý hokej nahoru – dolů, na obou stranách se rodily šance, které však zůstaly nevyužity. Následně se pod palbou ocitl havlíčkobrodský Suchan. Ten dlouho odolával, ale nakonec jej prostřelil Lukáš Pulpán, k němuž se na levý kruh dostal odražený kotouč. Piráti byli na koni a 39 vteřin před koncem první třetiny srovnali na 2:2. To se mezi kruhy ocitl osamocený David Hruška, vymíchal si Suchana a bekhendem pod jeho beton rozjásal skupinu fandů v chomutovském sektoru.

2. třetina

Druhou třetinu začali lépe Piráti, kteří se cpali před Suchana, jenž měl ve svém brankovišti spoustu práce, ale ukazoval, že je skutečným pánem svého řemesla. O chvíli později putovali v krátkém sledu za sebou na trestnou lavici Ostrčil a Hřebejk. A hra ve čtyřech přinesla branku. Petr Jíra nahrál puk, na levém křídle operujícímu Jakubovi Grofovi, který vystřelil a puk prošel Suchanovi kolem paže do sítě. Další zásah mohli přidat chomutovští opět v přesilovce, ale Rebelové měli i pořádnou dávku štěstí. Ruttovu střelu od modré čáry vyrazil Suchan před sebe a následná dorážka z hole Krafta mířila jen do boční konstrukce branky.

Rebelové byli pod velkým tlakem a na Řehoře téměř nevystřelili. To domácí muž s maskou měl plnou výstroj práce. Na akci, kdy Zdeněk Ondřej vysunul do brejku Nikolu Gajovského, již nestačil. Hostující hráč si položil gólmana a zakončil přesně pod horní tyčku. Téměř v zápětí uháněl sám na bránu Hruška, ale Suchan zázračně zasáhl lapačkou. Trenéři Havlíčkova Brodu následně sáhli k výměně gólmanů a premiéru mezi tyčemi si v letošní sezoně odbyl Petr Opršal. Hra se poté zklidnila a domácí hokejisté začali vystrkovat růžky. Za brankou se dostal k puku Václav Meidl, který měl dostatek času na to, aby si sjel na brankoviště a přehodil Řehořovy betony.

3. třetina

Na třetí třetinu se do branky vrátil opět Suchan. A ten se musel mít na pozoru, protože čtyři minuty si na trestné lavici poseděl Semorád. Domácí obrana však fungovala skvěle a puky často létaly až k brance Pirátů. Rebelové se mohli prosadit v přesilovce, když se Řehořovi puk záhadně překulil přes rameno, ale jeden z obránců jej odpálil z brankové čáry. Štěstí měl i na druhé straně chytající Suchan, který na poslední chvíli zasáhl betonem a puk následně likvidovali obránci z brankoviště. Piráti se dostali do dobré šance, která skončila gólem. Napříč pásmem našel Pulpán zcela volného Davida Hrušku, který bez přípravy uklidil puk do poloodkryté klece Rebelů.

Rebelové si sami komplikovali šance na vyrovnání svými vyloučeními. Přesto se však mohli prosadit. Řehoř rozehrával puk až na modré čáře, ale ten se dostal k Zábranskému, kterému ale přeskočil hokejku. Závěr zápasu byl kouskován tresty pro domácí hráče. Rytnauer dostal trest do konce utkání a v jednu chvíli sedělo na trestné lavici i šest Rebelů. Ti zápas dohráli ve třech a jen díky Suchanovi nedostali více branek.

Karel Dvořák (HC Rebel Havlíčkův Brod): „Kolega ten zápas zhodnotil dobře a mně už zbývá jen říci, že jsem rád za to, že to mužstvo takto bojuje a hraje, protože si myslím, že hrajeme dost vyrovnanou partii, i přesto, že Chomutov je jedním z favoritů soutěže. Já opět musím říci, že je mi líto toho druhého zápasu v Chomutově, odkud, kdybychom proměnili penaltu, jsme mohli odjíždět za stavu 1:1, ale tu už je nyní mimo. Mužstvo musím pochválit za bojovnost a nasazení, ale samozřejmě někdy tam jsou zbytečné fauly. Ty, myslím si, nás stály v určité fázi zápasu mnoho sil, které nám pak scházely. Ale říkám, rozhodčí jsou takový, jaký jsou, a zdá se mi, že některé věci posuzují jinak, než by měli. Občas pro to nemají patřičný cit. Já musím soupeři poblahopřát k výhře. Nás čeká ještě jeden zápas a já si myslím, že není všem dnům konec. My tam jedeme bojovat dál a domácí musí udělat ten hlavní krok.“

Václav Sýkora (Piráti Chomutov): „Bylo to zase velmi dramatické utkání, v závěru to bylo dosti vyšponované. Došlo ke spoustě vyloučení a propukly velké emoce, ale když to vezmu od začátku, tak jsme do zápasu vstoupili dobře herně, zdůrazňuji herně, ale doplatili jsme na první dvě zbytečná vyloučení. My jsme faulovali v situacích, kde to nebylo potřeba a za to jsme pykali dvěma brankami. Přesto se poté projevilo odhodlání mužstva, které z něj vyzařovalo při nástupu na led a bylo strašně důležité, že jsme dokázali ještě do konce třetiny srovnat. Myslím si, že ve druhé třetině jsme pokračovali v dobrém výkonu a oprávněně jsme se dostali do vedení. Bohužel v závěru třetiny jsme inkasovali další branku, která soupeře zvedla, protože snížil na rozdíl jednoho gólu. S tím šli také do třetí třetiny a bylo to vidět na jejich výkonu a na hře. Utkání bylo dramatické až do konce a rozhodla definitivně až pátá branka v přesilovce 5 na 3. A jak říkám, ten závěr už byl hlavně o emocích.“