Chomutov vyhrál v Hradci Králové 5:3 a v sobotu může sérii rozhodnout

Napsal 23.02.2011 Lenka Jonešová, Václav Mohelník
C h o m u t o v - Důležitého vítězství se dočkali hokejisté Chomutova na horkém ledě Hradce Králové. V dnešním zápase byla nejvíce vidět trojice Duda-Hruška-Grof, která prakticky zařídila vítězství severočeského mužstva. Rozhodující branku dal v čtyřiačtyřicáté minutě Radek Duda, když zvyšoval na 3:4, pro hosty. Pátou brankou pak završil konečnou výhru v 59.minutě Jakub Grof. Pro KLH Chomutov to znamená možnost ukončení série, již na domácí půdě. Páté utkání čtvrtfinálového souboje se bude hrát v sobotu, od 17:30.
ČF4 st 23.2.2011
HKR
3:5(1:2, 1:1, 1:2)
Hr.Králové
Luňák (Alexa) - Křetínský, Kozák, Vágner, Nedbal, Chmelíř, Hendrich, Horák - Hruška J., Moskal, Kadlec - Valášek, Koudelka, Volráb - Kubica, Záhorovský, Čermák - Havlíček, Jindřich, Berger - Budínský
Hylák (Jarina) - Schnabel, Grof, Havíř, Pavlas, Slovák, Mudroch, Kántor - Procházka, Kraft, Hřebejk - Duda, Hrdel, Hruška D. - Seman, Skořepa, Jíra - Selingr, Radulay, Davídek

Vstup do utkání se lépe povedl Chomutovu

Oba týmu začaly velmi zostra a od samého začátku bylo jasné, že utkání bude velmi kvalitní. Avšak gólově se jako první prosadili hosté z Chomutova. Ve čtvrté minutě nahodil puk před Luňákovu svatyni Štěpán Hřebejk a přes skrumáž těl zapadl kotouč až za jeho záda. Zápas se hrál dlouhou dobu bez vyloučení, oba týmy si vytvářely velký tlak a na začátku desáté minuty z něj těžil opět Chomutov. V přečíslení tři na jednoho nejprve David Hruška trefil levou tyč Luňákovi branky a po něm už se nemýlil Radek Duda, který z dorážky neměl větší problém zasunout kotouč do odkryté klece.

Hradečtí se snažili s vývojem zápasu něco udělat a dostávali svého soka pod tlak. Velkou šanci měl Jan Hruška, který tvrdou ranou vyzkoušel pozornost chomutovského gólmana, ale Hylák se předvedl v dobrém světle. Až v osmnácté minutě přišlo první vyloučení, když šel pykat Havíř a domácí se poprvé v zápase, gólem z přesilové hry, mohli radovat, když se po pěkné kombinaci s Patrikem Moskalem trefil Jiří Kadlec. První třetina tak skončila za stavu 1:2.

Na každé straně padl jeden gól

Druhá třetina pokračovala v ostrém tempu, oba týmy sehrávaly pěkné akce. Velkou šanci měl Duda, když sám ujížděl na Luňáka, položil si ho, ale nepochopitelně přestřelil Luňákovu svatyni. Hned poté nahazoval puk Seman, odražený kotouč zamířil na Skořepovu hůl, ale jeho proti jeho střele se bravurně blýskl Luňák. Do třetice už Chomutovští nechybovali. Po chybě Volrába, dostal přesnou přihrávku Zbyněk Hrdel a přesným zakončením navýšil vedení na rozdíl dvou branek.

Ve třiatřicáté minutě se hrálo čtyři na tři a přesilovou hru zužitkoval Jiří Kadlec, jehož našel přesným pasem Křetínský. Následně si Miloslav Čermák šikovně obhodil Havíře, ale jeho střela mířila mimo. Na konci třetiny ještě Skořepa těsně před Luňákem tečoval střelu Grofa, ale hradecký gólman byl opět připraven. Po druhé části bylo skóre 2:3.

Závěrečná třetina plná šancí

Nástup do třetí třetiny se stejně jako v té první vyvedl lépe hokejistům z Chomutova, když dokázali vstřelit rychlý gól. David Hruška nastřelil tyč Luňákovy branky, kotouč se poté odrazil přesně na hůl Radka Dudy, a ten hradeckému brankáři nedal šanci. Hradečtí ale rychle odpověděli, Jiří Kadlec obkroužil chomutovskou branku a doslova procpal kotouč za Hylákova záda a znovu zdramatizoval utkání. Následně mohl srovnat Záhorovský, který se ale rozhodl ve finální fázi přihrávat Kubicovi, ke kterému už nahrávka nedošla. Na druhou stranu zamířil Hrdel, ale tváří v tvář domácímu gólmanovi neuspěl. Série šancí pokračovala, avšak gólmani na obou stranách byli bezchybní. Rozhodující branku vstřelil v padesáté deváté minutě Jakub Grof, který využil přesilovou hru po Vágnerově faulu. Těsně před sirénou ještě zvedli diváky ze sedaček Radek Duda s Martinem Koudelkou, kteří byli připraveni shodit rukavice, ale rozhodčí žádné extempore nedovolili a utkání se tak po výsledku 3:5 přesouvá do Chomutova.

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové):
Zase jsme odehráli bojovný zápas, bohužel tentokrát se špatným koncem. Utekl nám začátek zápasu, kdy jsme dostali dva rychlé góly. Pak jsme celou dobu dotahovali a pořád jsme byli o krok pozadu. Potřebovali jsme se dostat aspoň na nerozhodný stav, aby nás to nabudilo, včetně diváků. Ale neměli jsme to patřičné štěstíčko. Jinak klukům patří dík, protože bojovali a dřeli. Vyhrocený závěr zápasu asi není potřeba moc komentovat, Duda má teď asi problémy sám se sebou. My si musíme odpočinout a dát se dokupy, ale sérii rozhodně nevzdáváme. Co budeme vymýšlet na sobotní zápas, to je ještě daleko. Každopádně budeme chtít vrátit čtvrtfinále do Hradce.

Milan Kašpárek (KLH Chomutov):
Bylo to hrozně těžké utkání, jak jsme čekali. Dostali jsme dva laciné góly z přesilovek, které Hradec sehrál dobře. My jsme mu to ale umožnili, jelikož v těch oslabeních jsme byli špatně postavení. Navíc třetí gól jsme si dali vlastní. Domácí nám ty góly dali relativně snadno. My jsme několik šancí neproměnili, ale musím vyzdvihnout výkon našeho týmu od stavu 4:3. Tam už jsme soupeře do nějaké vyložené situace nebo přečíslení nepustili. Závěr jsme zvládli takticky. V sobotu uděláme maximum, abychom sérii ukončili. K tomu vyhrocenému závěru skoro nemám co říct. Chápu, že na Radka Dudu může přijít určitý pokyn k vyprovokování jako účinný taktický tah trenérů. Třeba to tam takhle přišlo. Ale patří to k hokeji, takže já se tím nijak nevzrušuju.