Dorostenci zvítězili i ve druhém utkání, Havířov přetlačili díky hattricku Michala Guta

Napsal 26.11.2017 David Panuška
H a v í ř o v / C h o m u t o v - V rámci druhého kola skupiny o umístění zajížděl chomutovský starší dorost až na půdu dalekého Havířova. Tam sice svěřenci koučů Kočího a Šípa po první třetině prohrávali, díky Michalu Gutovi a Kryštofu Ouřadovi ale utkání otočili a připsali si další důležité body do tabulky.
N2 ne 26.11.2017
RHA
3:5(2:1, 0:3, 1:1)
RESIDOMO Havířov
Štipčák – Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček, Pavelek, Grygar – Bambula, Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Cienciala, Žídek, Tomeček, Dufek, Pindel
Skokan – Rudy, Ferbas, Zeman, Beneš, Váchal, Jarý, Štochl – Černý, Vjačka, Prokop, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Hradecký, Gutt, Pech, Ouřada, Brandner.

10. Juhász (Tomeček), 15. Bambula (Thiel), 59. Žídek
9. Gut (Jarý, Zeman), 25. Lobodowski, 26. Gut (Ouřada, Černý), 37. Gut (Ouřada, Zeman), 50. Černý (Gut, Ouřada)

5:6
0:1
0:0
30:38
98
Velčovský – Wesley, Pospíšil

Zápas s Chomutovem byl pro Havířov prvním zápasem nadstavbové části a oba celky do něj vstoupily opatrně. První výraznější šanci získali hosté v sedmé minutě, kdy usedl na trestnou lavici domácí Žídek. V početní výhodě měl nejprve šanci Ouřada, ten však svůj blafák nedotáhl a tak se radoval až z další akce jeho spoluhráč Michal Gut, který tečoval střelu Jarého. Havířov však odpověděl téměř okamžitě, za 78 vteřin Lukáš Juhász vyrazil do rychlého brejku a bekhendem vymetl šibenici. Vyrovnání domácím pomohlo a ti se dostávali do dalších šancí, přečíslení tři na dva proměnil Jan Bambula, který usměrnil Thielovu přihrávku do sítě. Havířov tak po první třetině držel nadějné vedení.

Druhou třetinu AZ začal krátkou dvojnásobnou přesilovkou, v té však skórovat nestačil a tak se gólově prosadili hosté. V čase 24:22 ujel obraně Peter Lobodowski a o necelou minutu později hosté dokonce vedli, když se podruhé v zápase prosadil Michal Gut. Z tlaku Chomutov vytěžil ještě jednu velkou šanci, ale Černý třetí pohromu v krátkém čase nepřinesl. Chomutovští se však zvýšení na rozdíl dvou branek přece jen dočkali, tři minuty před druhou sirénou zakončil tlak Pirátů Michal Gut, který si tak připsal hattrick a stal se hlavní postavou Chomutova v zápase.

Na začátku třetí dvacetiminutovky AZet vybojoval přesilovku, ale v té se k větší šanci nedostal, a tak opět trestali hosté. David Černý zakončil situaci dva na jednoho blafákem a tím poslal Chomutov už do tříbrankového vedení. Krátce po inkasovaném gólu mohl snížit Bambula, ale pěknou akci v oslabení gólem neoslavil. Závěrečná pětiminutovka přinesla několik zajímavých šancí na obou stranách, nakonec se ujala až samostatná akce Jana Žídka, který v čase 58:37 vykřesal domácím naději. Havířov to následně zkusil v šesti hráčích a tuto výhodu ještě vyšperkovalo vyloučení Štochla, ale na větší drama to již nestačilo. Chomutov si tak odvezl z Havířova vítězství 3:5.