FANTAZIE! Chomutov urval tříhodinovou bitvu gólem v prodloužení a je krůček od splnění extraligového snu!

Napsal 13.04.2007 Martin Bocian
C h o m u t o v – V pátek 13. nastala pro chomutovské hokejové fanoušky velká chvíle. Za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy se velká finálové série o postup do extraligy mezi hokejisty KLH Chomutov a HC Slovan Ústečtí Lvi přesunula na ČEZ stadion. Lístky šly doslova na dračku, což mělo jediný výsledek. Narvané tribuny, 7000 výborných diváků, VYPRODÁNO! Společně sledovali strhující bitvu. Hosté v úvodu nevyužili několik přesilových her, a tak přišel trest v podobě gólu Tomáše Polanského. Hosté sice zásluhou Kloze zakrátko vyrovnali, pak ale Petr Polodna v přesilovce 5 na 3 vrátil vedení domácím. Ve druhé třetině dokázali ústečtí znovu dotáhnout krok zásluhou šťastné trefy Grofa. Třetí třetina se kvůli výpadku proudu protáhla o více než 20 minut, ale o vítězi nerozhodla. Stalo se tak až v prodloužení, když Charouskovu přihrávku usměrnil do sítě perfektní tečí Michal Jeslínek. Chomutov zvítězil 3:2 v prodloužení a je krůček od splnění extraligového snu!!!
F3 pá 13.4.2007
3:2p(2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
UNL
Horčička - Chatrnúch, Malínský, Trefný, Vaněček, Černý, Révay, Nosek, Bombic - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Polanský, Mikšovic - Hašek, Charousek, Jeslínek - Tauš, Heinisch, Havlůj
Ústí n.L.
Přikryl - Ficenc, Grof, Hořava, Houdek, Klobouček, Kolafa, Nádašdi, Zápotočný - Antoš, Hluchý, Janků - Klimt, Kloz, Kudrna - Liščák, Martinec, Micka - Pazourek, Přeučil, Slížek

Do třetího finálového duelu vstoupili aktivněji hosté. Lvi dlouho obléhali branku Luboše Horčičky, avšak svůj nápor nedokázali přetavit v gól, když narazili na výborně organizovanou defenzivu Chomutova, včetně s jistým gólmanem. Tlak Slovanu byl rovněž umocněn řadou početních výhod. Gól v brance KLH visel ve vzduchu obzvlášť při šancích Kloze v minutě páté…Horčička však svůj tým podržel a ten se odměnil vyprodaným tribunám ČEZ stadionu vedoucí brankou. Tomáš Polanský se v 10. minutě ve schrumáži zorientoval nejlépe a modrobílá vlna radosti se mohla rozproudit - 1:0. Z vedení se chomutovští neradovali dlouho, přesně dvacet čtyři sekund… Slovan v tlaku na bránu domácích nepolevil a odměnou mu byl gól, o nějž se zasloužil přesnou ranou do „vinglu“ Jan Kloz - 1:1. Početní výhodu dostali i chomutovští a to hned dvojnásobnou. V ní uzamkla svého severočeského soka první formace KLH a důrazný Petr Polodna dorazil neposednou gumu za Přikrylova záda - 2:1 - chomutovský stadion bouřil radostí. Úsměv na tvářích příznivců modrobílé barvy vydržel až do přestávky a do šaten se tak šlo za výhodnějšího stavu pro Chomutov.

Nervy drásající utkání pokračovalo i po přestávce a na hráčích obou celků bylo vidět velké odhodlání v podobě obětavých obraných zákroků i dohrávání osobních soubojů. Úvodní nápor Lvů Chomutov opět přečkal, ale v šesté minutě druhé dvacetiminutovky mohla početná skupina podporující ústecký Slovan přeci jen podruhé zajásat radostí. Stav utkání srovnal Lev Jakub Grof, jehož nahozenou střelu domácí gólman neviděl a ta „zaplula“ přesně do pravého rohu branky - 2:2. Hostující tým si v dalším průběhu vynutil svou aktivní hrou „několik“ faulů a naskytla se mu přesilovka pět proti třem. Žlutomodří kombinovali v útočném pásmu tak dlouho, až jim nakonec z přesilovky nezbylo nic než jen vzpomínky bez gólového efektu. Obrovskou šanci ke vstřelení gólu měl Slovan po zaváhání domácího beka, ale lví drápy zbrousil obranným zákrokem Josef Revay a nepustil tak hosty do šance. KLH se prakticky do konce druhého dějství nedostalo ke své hře, k nevoli sedmitisícového kotle hrálo do konce třetiny ještě ve dvou oslabeních, ale snad nervozita či pocit nutnosti svazoval ústecké hole a do konce prostředního dějství se červené světlo nerozsvítilo.

Třetí třetina se nesla v podobném duchu jako předchozí dvě. Diváci viděli doslova boj o každý metr ledu a finálová bitva měla všechny rysy vypjatého duelu – mnoho osobních soubojů, avšak minimum vyložených šancí…nikdo nechtěl udělat chybu, která by ho mohla stát vítězství. Blízko k brance měli modrobílý ve 44. minutě, „žolík“ druhého duelu ve Lví aréně, Martin Heinisch, však tentokrát odkrytou klec netrefil. Domácí se stále více dostávali do hry, ale dobít svatyni Petra Přikryla se jim nepodařilo. Hra se přelévala z útoku do útoku a vyprodané tribuny viděly vyrovnanou fázi hry, poté se však ozvala léta chomutovského stadionu a ten se ponořil na dlouhých třicet minut do tmy. Po vynucené pauze se tak oba týmy vrátily na ledovou plochu s vědomím, že kdo dá branku, zvítězí… Větší šanci ke skórování měly domácí dvě minuty před třetí sirénou, ale Boušek s Polodnou ani na dvakrát vynikajícího Přikryla nepřekonali. Do třetí sirény se již nedostalo ani jedno z mužstev k vyloženému zakončení a když už se zdálo, že vše dojde v klidu do prodloužení, fauloval Revay a čtyřicet čtyři vteřin před koncem se tak naskytla Slovanu jedinečná možnost zvrátit stav ve svůj prospěch. Bojovníci z Chomutova ale Lvy již nepustili do šance a prodloužení začalo domácím oslabením…

…ve kterém se Slovan nedostal krom střely Liščáka k žádné vážnější šanci a tak zahřmělo na straně druhé. Chomutovský odchovanec Jiří Charousek zavezl puk do útočného pásma hostů, vyslal pas na najíždějícího Michala Jeslínka a ten se štěstím usměrnil puk za Přikrylova záda – zaplněné ochozy ČEZ stadionu zachvátilo šílenství…KLH zvítězilo v prodloužení 3:2, ujalo se vedení v sérii a udělalo důležitý krok…

Vladimír Petrovka (Chomutov): "Souhlasím s trenérem soupeře. Dnes vyhrál šťastnější tým, jelikož byl zápas do posledních chvil vyrovnaný. O osudu utkání rozhodovaly přesilové hry, které naštěstí soupeř nevyužil. Zítra věřím, že dokážeme udělat ten poslední rozhodující krok."

Vladimír Evan (Ústí nad Labem): "Myslím si, že dneska vyhrál šťastnější tým. O osudu utkání rozhodla naše střelecká nemohoucnost, zejména v první třetině, kdy nás vychytal Luboš Horčička. Samozřejmě nás hodně i mrzí početní výhody, které jsme trestuhodně promarnili. Trochu nás vykolejil i výpadek proudu ke konci zápasu. Potom jsme se již do tempa nedokázali dostat. Škoda, že jsme nedokázali dát branku v prodloužení z přesilovky, naopak jsme hned po ní inkasovali."