I počtvrté v sezóně Piráti srazili Kometu, fantastickým výkonem se prezentoval Štěpán Lukeš

Napsal 28.01.2018 Michal Luxa
C h o m u t o v - V rámci čtyřiačtyřicátého kola Tipsport extraligy přivítali Piráti na svém kluzišti Brno, které porazili po dramatické koncovce 2:1. Chomutovští šli do dvoubrankového vedení zásluhou Jiřího Smejkala a Michala Vondrky. Fantastické utkání odchytal Štěpán Lukeš, jenž za svá záda propustil pouze zakončení Tomáše Vincoura, a tak Severočeši stále živí šanci na postup do vytouženého předkola.
44.kolo ne 28.1.2018
2:1(0:0, 2:1, 0:0)
KOM
Lukeš – Valach, Grman, Flemming, Dietz, Slovák, Knot, Dvořák – Vondrka, Smejkal, Sklenář – Skokan, Chlouba, Koblasa – Lauko, Huml, Poletín – Havel, Šťovíček, Dlouhý
Kometa
Čiliak – O. Němec, Krejčík, Štencel, Vágner, Bartejs, Malec, Mikyska - Erat, Hruška, Zaťovič – Haščák, V. Němec, Vincour – H. Zohorna, Nahodil, Mallet – Vondráček, Čermák, Dočekal

Hodek, Pražák – Gerát, Hynek

Poprvé to v hledišti zašumělo ve čtvrté minutě, kdy nahození Stanislava Dietze z levé strany dorážel v brankovišti Jan Havel. Gólman Jihomoravanů však svůj tým podržel. Neutekla ani minuta a Marek Čiliak se musel opět ukázat. Od pravého mantinelu našel Michal Vondrka mezi kruhy volného Petra Koblasu. Po ráně z voleje se stav zápasu neměnil. Již o minutu později zakončoval Jakub Lauko únik dvou proti jednomu do betonu brankáře Komety. V polovině úvodní dvacetiminutovky hráli Piráti přesilovku čtyř proti třem.

Michal Vondrka od pravého mantinelu zvolil přihrávku na Jiřího Smejkala stínícího v brankovišti. Ten chtěl elegantní kličkou překonat Marka Čiliaka, ale brankář hostů se roztáhl na brankové čáře a zamezil gólu. Ve třinácté minutě dostal nahrávku za obranu Jiří Smejkal a uháněl sám na klec Komety. Střelu mezi nohy brněnský strážce schoval pod betonem. V sedmnácté minutě dalo hlasité cinknutí divákům vědět, kam mířil útočník hostů. Marcel Haščák při přesilovce trefil z levého kruhu spojnici Lukešovy branky.

V prostřední části se na gól čekalo čtyřicet vteřin. Pak po levé straně projel do útoku Jakub Sklenář a křížnou přihrávkou našel v brankovišti volného Jiřího Smejkala. Chomutovský forvard neměl problém s uklizením kotouče do odkryté klece – 1:0. Probíhala dvacátá šestá minuta, když si Michal Vondrka na vlastní modré čáře u střídačky hostů obhodil obránce Brna a pelášil sám na Marka Čiliaka. Forhendovým blafákem si jej natáhl a poté zvedl puk nad jeho beton – 2:0.

V polovině utkání nakoukl za obranu Marcel Haščák a pohotově přihrál přes osu na zadní tyč. Zde byl najetý Jan Hruška, ale také Ronald Knot, který mu rozhodil rovnováhu, a tak kotouč skončil mimo. Ve třicáté čtvrté minutě pálil od modré čáry Tomáš Malec. Jeho dělovka od brusle Jakuba Lauka změnila směr do protipohybu Štěpána Lukeše. Gólman Pirátů se však famózně natáhl a chytil kotouč lapačkou. Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny našel Marcel Haščák zpoza branky mezi kruhy Tomáše Vincoura, který zakončením do levé šibenice snížil na 2:1.

Na začátku třetí periody měli domácí přesilovou hru. Při ní se do puku na modré čáře opřel Tomáš Slovák. Jeho dělovka mířila těsně mimo pravou šibenici. Ve čtyřicáté páté minutě tečoval ránu od modré Marcel Haščák. Ta s velkou porcí štěstí skončila na betonu Štěpána Lukeše. Poté se tlačilo několik hráčů k dorážce, ale skóre se nezměnilo. O dvě minuty později zakončoval z pravé strany Roman Chlouba. Po jeho bombě spadl puk do brankoviště, kde mohl dorážet do odkryté branky Dávid Skokan, ale obránci mu nedovolili zakončit. V padesáté třetí minutě se nahození od modré čáry odrazilo přímo k volnému Leoši Čermákovi. Jeho pohotové zakončení vyrazil strážce pirátské klece ramenem.

O minutu později zachytil rozehrávku Komety Martin Šťovíček a z voleje zakončoval. Rána zaplula do lapačky Marka Čiliaka. Již podruhé měli domácí výhodu čtyř proti třem, tentokrát v padesáté šesté minutě. Michal Vondrka přihrávkou přes osu našel na levém kruhu Ronalda Knota, který pálil z první. Brněnský brankář však celou akci přečetl a stihl se přemístit. V závěru hráli hosté téměř sto dvacet sekund v šesti proti čtyřem. Jedinou větší šanci měl Ronald Knot, který přes celé hřiště zakončoval do odkryté klece, ale netrefil se.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Utkání pro nás bylo po dvou porážkách hodně důležité a také vyrovnané. Měli jsme výborný vstup do druhé třetiny, dali jsem dva góly, a pak jednou inkasovali. Jsem hrozně rád za tři body, protože utkání už musíme hrát jako play-off, které pro nás zkrátka začalo. Hráčům bych chtěl poděkovat a podotknout, že rozhodl také fantastický výkon Štěpána Lukeše v bráně.“

Jiří Horáček (HC Kometa Brno): „Z naší strany to bylo odpracované utkání. Bohužel nás dva góly na začátku druhé třetiny stály body. Už je pokročilá fáze sezóny, takže všichni vědí, o co se hraje. Chomutov podle toho hrál, bojoval a odehrál velmi dobrý zápas. Můžeme jim jenom pogratulovat.“