Jestřábi odlétají s nepořízenou, Piráti udeřili ve druhé třetině a znovu vedou ligu

Napsal 19.11.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v – Na Chomutov čekal zápas s geograficky vzdáleným soupeřem. Na led SD ARÉNY zamířili Jestřábi z Prostějova a ti po první třetině, která skončila bezgólově, živili naději na body. To však domácí nedopustili a ve druhé třetině rozhodli třemi góly. Zbytek zápasu si poté pohlídali a díky zaváhání Třebíče na ledě Ústí nad Labem se posunuli do čela tabulky.
26.kolo st 19.11.2014
4:2(0:0, 3:1, 1:1)
PRO
Kopřiva – Skinner, Rutta, Drtina, Rýgl, Mrázek, Koma, Tejnor, Šulák – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Veselý, Dušek, D. Květoň – Sinisalo, Sikora, McGregor – L. Květoň, Kämpf, O. Kaše.
Prostějov
Šimboch – Kocián, Husák, Jedlička, Kaluža, Skřivánek, Řezáč, Malý, Roupec – Luňák, Černý, Stejskal – Sršeň, Kovařík, Meidl – Coufal, Kajaba, Indra – Duba, Cienciala, Venkrbec.

27. D. Květoň (Drtina, Dušek), 29. Gajovský (L. Květoň, Drtina), 29. Hovorka (Gajovský, Drtina), 47. McGregor (L. Květoň, Dušek)
Prostějov
40. Kajaba (Skřivánek, Indra), 48. Duba

2617

Ihned v úvodu utkání si domácí přichystali slibnou šanci. Hovorka přenechal Ruttovi, jehož ostrá rána mířila těsně vedle brány. Následně Dušek přihrál na Květoně, který ale nepřekonal brankáře Šimbocha. V následné přesilové hře se táhlou ranou prezentoval Hovorka. Brankář hostí byl připraven. Piráti Jestřáby téměř k ničemu nepouštěli a kontrolovali hru. Pokusy o založení útoku končily pro Prostějov většinou ve středním pásmu. Teprve Husák si připravil střelu od modré, která prověřila Kopřivu. V přesilové hře zkusil prostřelit vše před sebou Malý, Kopřiva byl opět připraven.

Na druhé straně pak za jízdy pálil Rýgl. Šimboch rychle vytasil lapačku a střelu odvrátil. Dobře si před bránu najel i Ondřej Kaše, ale brankář byl na správném místě. Mimo klec následně mířila střela Rutty. Hezkou akci předvedl i benjamínek týmu Veselý, který našel Davida Květoně. Tomu ale puk v nejdůležitější moment přeskočil hůl. Následně se opět Veselý zjevil sám v mezikruží, ale trefil jen přesunujícího se gólmana. Do zakončení se dostali i Mrázek s Duškem, jejichž pokusy ale neměly gólové parametry. Gólu jsme se tedy i přes převahu domácích v první třetině nedočkali.

Na začátku druhé části zaútočili Jestřábi. Kajaba vyslal nadějnou střelu z dálky, ale Kopřiva vyrazil. Na druhé straně pak z kruhu vystřelil David Květoň, ale Šimboch puk viděl. Sršeň posléze v protiútoku nepříjemně dorážel před brankářem. V oslabení unikl Hovorka, ovšem v moment zakončení mu puk utekl. Následně ho únikem napodobil Hřebejk, ale zakončil jen do gólmana. Chvíli poté zvládl Veselý udržet pásmo. Pirátská akce tím pokračovala a skončila střelou DAVIDA KVĚTONĚ, jehož rána otevřela skóre utkání – 1:0. Chvíli poté se po nádherné kombinaci prosadil NIKOLA GAJOVSKÝ a domácí vedli o dvě branky – 2:0. Piráti pokračovali a po rozehrání našel v úniku Gajovský MARKA HOVORKU a nejlepší střelec Pirátů pohodlně zvýšil na 3:0.

Hosté se snažili korigovat skóre. Duba vyslal nepříjemnou střelu. Sršeň mířil vzápětí k tyči, avšak Kopřiva svůj tým podržel. Naopak hrozili domácí. Nádhernou akci předvedli Kaše s Kämpfem ale gólu jsme se nedočkali. Navýšit nezvládl ani unikající Lukáš Květoň. Domácí měli i příležitost v podobě dvou přesilových her, ty ale nevyužili. Naopak se pět vteřin před koncem prosadili hosté. Vystřelený puk tečoval RENÉ KAJABA - 3:1

Třetí třetina opět pokračovala ve znamení aktivní hry domácích. Gajovský unikl sám na brankáře, ale nezakončil ideálně. V šanci se zjevil i Hovorka, jehož střelu se štěstím zachytil brankář Šimboch. Tlak pokračoval a krátce po přesilovce našel Květoň BRYANA McGREGORA, jenž zasunul kotouč za záda brankáře – 4:1. Po chybě domácí obrany ale zvládli hosté rychle odpovědět, když volný kotouč poslal do sítě LUKÁŠ DUBA - 4:2. Netrvalo dlouho a obránce Skinner fauloval Indru, který dostal možnost trestného střílení. To ale Kopřiva svědomitě vychytal. Do konce třetiny jsme viděli šance na obou stranách. Ani jednu však týmy nevyužily. Skóre tak zůstalo výhodnější pro Chomutov a ten si připisuje tři body.

Břetislav Kopřiva (Piráti Chomutov): „Byli jsme trochu lepší v pohybu. Byli jsme rychlejší, ale zápas na začátku neprobíhal, jak bychom si přáli. Nemohli jsme dát branku, což je vždy ošemetné. Chvíli to bylo drama, pak se podařilo dát góly. Mužstvo jinak hrálo zodpovědně. Museli jsme ale přejít na hru se třemi útoky, opět máme zraněné hráče.“

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): „Myslím, že Chomutov byl po celý zápas o krůček lepší. V první třetině jsme dodržovali, co jsme měli. Ve druhé třetině jsme pak měli dvě nebo tři šance a mysleli jsme si, že to půjde. Chomutov ale zaslouženě vyhrál a můžeme mu jen poblahopřát.“