Junioři Chomutova oplatili Vítkovicím porážku a vyrovnali stav čtvrtfinálové série na 1:1

Napsal 14.03.2014 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Důležitý krok udělali Piráti ve čtvrtfinále playoff NOEN extraligy. Dokázali se oklepat ze čtvrtečního neúspěchu a vyhráli nad Vítkovicemi. Severočeši šli do vedení v desáté minutě. V přesilovce se trefil Dominik Tejnor. Vítkovice dokázaly odpovědět brankou Marka Holého. Rozhodnutí přinesl gól Libora Šuláka v poslední třetině. Hosté se sápali v závěru po vyrovnání, ale proti byl brankář Tadeáš Dvořák. Chomutov - Vítkovice 2:1.
ČF2 pá 14.3.2014
2:1(1:1, 1:0, 0:0)
VIT
T. Dvořák – Meliško, Ringler, Drobný, Cestr, R. Havel, Šulák, Michálek, R. Černý, Tejnor, Šťovíček, Hammerbauer, Vrána, Paleček, Veselý, Bednář, Lehnert, Huňady, Hejcman, Chrpa, D. Kaše.
Vítkovice
Svoboda – Hawlík, Demel, Jonáš, Puzič, Charvát, Bail, Ballner, Tomi, Holý, Illéš, Rimmel, Blahuta, Kuťák, Ollender, Slováček, Sysala. Škutchan, Gelnar, Churý.

10. Tejnor (Veselý), 35. Šulák (Hejcman, Chrpa)

180

Začátek zápasu byl dosti rozkouskovaný. Několik zakázaných uvolnění, úrovni hokeje moc nepřidalo. Piráti se pokoušeli častěji o střelbu. V sedmé minutě se po střele Michala Jonáše rozezvučela tyč, za brankářem domácích. Minutu na to, se to stejné podařilo i domácím hráčům. V pokračující akci, byl faulovaný domácí hráč a Chomutov v přesilovce trestal. Po přihrávce Radka Veselého se krásně trefil DOMINIK TEJNOR. Ve dvanácté minutě to mohlo být o dva góly. V přečíslení se Piráti neprosadili. Následovalo dvojnásobné oslabení Chomutova. Jakuba Meliška na trestné lavici, následoval po minutě Dominik Tejnor. Dvojnásobné oslabení Severočeši zvládli, ale jednoduché už ne. MAREK HOLÝ po přihrávce od Michala Jonáše vyrovnal. Vrátit vedení Chomutovu mohl Jakub Vrána, ale objetím brány na gólmana Svobodu nevyzrál. Po úvodní třetině, byl stav zápasu vyrovnaný 1:1.

Ve dvaadvacáté minutě se Vítkovice radovaly z gólu. Rozhodčí gól neuznali. V brankovišti byl bráněn gólman Tadeáš Dvořák, což pravidla nedovolují. V sedmadvacáté minutě, měly šanci Vítkovice. Po nešťastném zpracování puku domácím borcem, se do úniku dostal Samuel Ollender. Naštěstí v brance stál Tadeáš Dvořák, který šanci zlikvidoval. Piráti se radovali v čase 34:39. Libor Šulák využil přesilovku. Darek Hejcman nahrál na modrou a LIBOR ŠULÁK se s pukem nepáral a tvrdě vypálil. Na konci druhé části se zaskvěl brankář Svoboda, který předvedl akrobatický zákrok v podobě zalehnutí kotouče svými zády. Po čtyřiceti minutách vedli Piráti o jednu branku 2:1.

Poslední dvacetiminutovka branku nepřinesla, ale nabídla několik zajímavých a těžkých situací pro gólmany. Namátkou můžeme vybrat střelu Adama Škutky. Domácí brankář chytil puk do lapačky. Na začátku čtyřiačtyřicáté minuty se u mantinelu srazili dva obránci Chomutova. Vítkovice nabídnutou možnost nevyužily. V padesáté minutě mohl definitivně rozhodnout Jakub Chrpa, který se dostal do úniku. Rozpohyboval gólmana Svobodu, ale bekhendovou kličkou neuspěl. Závěrečné minuty přinesly nervózní diskuze a výměny názorů. Minutu a půl před koncem Vítkovice odvolaly brankáře a pokoušely se o hru v šesti hráčích. Severočechy podržel Tadeáš Dvořák, který nepustil za svá záda žádný puk. Vítkovice prohrály 1:2 a prohospodařily jednozápasové vedení ve čtvrtfinále playoff. Třetí a čtvrtý zápas se bude hrát v Ostravě.