Junioří KLH vyloupili AZ Havířov 7:3 a vezou si důležité 3 body

Napsal 14.02.2011 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - K dalšímu utkání skupiny o udržení zajížděli junioři KLH Chomutov na led dalekého Havířova.V utkání bylo k vidění celkem 10 branek a spoustu spálených šancí, obzvláště junioři Azetu dokázali promrhat pěknou řádku tutovek. Do zápasu nastoupili všichni 4 brankáři a od poloviny zápasu tak chytal Matoušek na obou stranách - Petr v havířovské brance a Lukáš v barvách Chomutova. Hosté vstoupili do utkání aktivněji a v polovině zápasu tak zaslouženě vedli 6:1. Poté trochu polevili a svými chybami nabídli domácím několik stoprocentních šancí, které však byly trestuhodně zahazovány a tak si nakonec Chomutov odváží tři body za výhru 7:3.
53.kolo po 14.2.2011
HAV
3:7(0:3, 1:3, 2:1)
Havířov
Zelenka(od 33.Matoušek P.) - Bálint, Duda, Zientek, Teper, Krause, Jindřich, Čintala, Mráz, Pechanec, Puffer, Čaja, Číp, Smuž, Brezani, Kasperlík, Juhász
Příhoda(od 36.Matoušek L.) - kolář, Tverďák, Žižka, Pinka, Kučera, Rutta, Bartejs, Mazánek, Mála, Chlouba, Csanyi, Hofmeister, Heindl, Klouček, Hrabák, Kůs, Ptáčník

Chomutovští vstoupili do utkání aktivněji a měli i první šanci, ale první přesilovku měli domácí. Ti ovšem s touto výhodou nenaložili dobře a naopak mohli inkasovat. Do obrovské šance se dostal hostující Chlouba, který vystihl rozehrávku domácích a obral Krause o puk, Zelenka hasil situaci pouze za cenu faulu a poměr sil na ledě byl vyrovnán. V 6.minutě se hosté, již při plném počtu hráčů na obou stranách, dostali do vedení - úspěšným střelcem byl Mála. O chvíli později mohlo být vyrovnáno - domácí Juhász s Mrázem se dostali do přečíslení, ale Mráz netrefil ktouč, jinak by střílel do odkryté branky. V 9.minutě tak hosté zvyšovali na 2:0, když si svou důraznou hrou vytvořili tlak a tečovanou střelou dosáhli své druhé branky, autorem byl Csanyi. O minutu později měl obrovskou šanci Azet, ale Pechancovi se vedlo stejně jako předtím Mrázovi – netrefil kotouč před odkrytou bránou. V 10. minutě přišla nepříjemná chvíle pro domácího Čaju, po souboji před brankou Chomutova zůstal ležet a z ledu mu musel pomoci lékař . Sice ještě pokračoval, ale zápas pro něj kvůli poraněným žebrům skončil předčasně. V 16. minutě hosté zvýšili na 3:0, když si svým tlakem vytvořili převahu, ze ze které vytěžil třetí branku Hofmeister. V závěru třetiny se do dobré příležitosti dostal domácí Kasperlík, který se prohnal do útočného pásma a vyslal dělovku na Příhodu, ten jeho šanci zlikvidoval vykopnutím pravého betonu a tak se šlo poprvé do šaten za stavu 0:3.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí, ale zase to byli hosté, kdo se radoval z branky. Ve 25.minutě využili přesilovku, když Zelenka neudržel střelu Pinky. Svou přesilovku pak využil i domácí Azet, Příhoda neudržel střelu Čaji a Puffer měl snadnou práci při dorážce. Následovalo vzepětí se Chomutova a další obrovské šance - trojice Ptáčník, Chlouba a Hofmeister řádně zatápěla domácím. Ve 30. minutě už hosté pátou branku přidali, přesně mířil Csanyi po přihrávce Kůse. O necelou minutu později měl možnost trestného střílení hostující , který svou opakovanou šanci využil a krásnou kličkou do bekendu vyhnal Zelenku z branky . Na jeho místo nastoupil Petr Matoušek a dlouho střelcům Chomutova odolával. Následovalo několik obrovských šancí domácích, největší měl Číp, když mu Příhoda nahrál před branku přímo na hůl, ale místo střely nesmyslně hledal spoluhráče. Následovaly tutovky Tepera a Brezaniho, ale ani jeden nebyl úspěšný a třetina skončila za stavu 1:6.

Ve 43. minutě domácí snížili, , když poslal puk do víka Mráz, který dorážel střelu Pechance. Ve 48. minutě hosté překonali I Matouška, pro Csanyiho nebyl problém dostat puk po perfektní přihrávce Kučery do branky Havířova posedmé, Matoušek byl bezmocný . V 58. minutě AZ bleskově využil přesilovku, radoval se Brezani , který po kombinaci s Pufferem a Čintalou poslal potřetí puk do branky Chomutova. V závěru zápasu jsme viděli několik obrovských šancí domácích, nejprve jel Brezani sám na Lukáše Matouška, ten jeho blafák vychytal, poté střílel Pechanec, ale i s jeho střelou si Matoušek poradil. Těsně před koncem ujížděl sám na Matouška domácí Kasperlík, snažil se vystřelit nahoru, ale přehnal to a puk skončil v ochranné síti. Utkání tak skončilo vítězstvím Chomutova 7:3.

Jan Křivohlávek(AZ Havířov)

Nedali jsme spoustu vyložených šancí a dostali zbytečné góly. Třetí útok dostal pět ze sedmi branek a ani Zelenka neměl zrovna svůj den. Navíc se nám zranili Čaja a Mráz.

Jaroslav Beck(KLH Chomutov)

Pro nás to bylo těžké utkání, jako každé venku. Měli jsme ze soupeře obavy, protože měl dobré výsledky na Kladně a v Brně. Proto jsme do poloviny zápasu hráli docela zodpovědně a vytvořili jsme si náskok. Pak jsme vyrobili spoustu chyb, být to s pohotovějším soupeřem nebo při troše smůly jsme si to ještě mohli zkomplikovat. Nakonec jsme rádi za tři body.