JUNIOŘI - reportáž

Junioři otočili utkání v Brně, odkud vezou dva body za výhru v prodloužení

Napsal 14.02.2015 David Panuška
C h o m u t o v - Po domácí prohře s Mladou Boleslaví vyráželi chomutovští junioři v rámci třetího kola skupiny o postup DHL extraligy juniorů do Brna. Kometa se dostala přesně po čtrnácti minutách do dvoubrankového vedení. Ve zbytku zápasu ale chomutovští srovnali. V polovině třetí třetiny a poté i v závěru dokázali svěřenci Roberta Kašeho skórovat, což znamenalo prodloužení. To ukončil po dvou minutách a čtrnácti sekundách kapitán Martin Šťovíček.
OPOFF3 so 14.2.2015
KOM
2:3p(2:0, 0:0, 0:2 - 0:1)
CHM
Kometa
Jekel – Cívka, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Šnajnar – Kozel, Pokorný, Denk – Biolek, Nohel, Dufek – Král, Boltvan, Grünwald – Dymáček, Ondráček
Chomutov
Dvořák – Meliško, Hierman, Cestr, Černý – Procházka, Wágner, Šťovíček – Macháček, Jirušek, Tupý – Dimitrov, Bednář, Janák – Kellerstein, Huňady, Macháček P. – Strunz, Chrpa

Branky a nahrávky

Kometa
12. Dymáček (Vlček), 14. Nohel (Denk)
Chomutov
49. Janák (Cestr, Meliško), 57. Chrpa (Černý, Šťovíček), 63. Šťovíček (Huňady)

Statistiky

Vyloučení
10:8
Využití
1:1
V oslabení
0:0
Střely na branku
29:47
Diváci
99

Shrnutí

První dvacetiminutovka nastolila rychlé tempo hry. Diváci mohli obdivovat šance na obou stranách, nicméně brněnští fandové se navíc těšili i z gólových akcí. Nejprve se dokázal šikovně vymanit ze skrumáže na brankovišti Roman Dymáček , který volný puk pohotově zametl za brankovou čáru. O několik minut později se radoval Michal Nohel z podobné situace, kdy z nepřehledné situace vytěžil gól. Do konce třetiny jsme registrovali snahu hostujícího celku snížit, to se mu ovšem nezdařilo. A tak šlo Brno po první siréně do kabin s náskokem dvou gólů.

Z kraje druhého dějství se dostával do velké šance Jan Dufek. V rozhodující chvíli byly však betony chomutovského gólmana připraveny. Úvodní minut patřily Kometě, hra se ale začala stále více přiostřovat a osobní souboje braly brněnským borcům dech. V polovině třetiny se před domácím strážcem svatyně dokonce strhla bitka, kterou museli rozehnat sudí. Při této příležitosti byly uděleny dva tresty, na které v průběhu hry navázaly další, hlavně ze strany Brna. Kometa následně měla několik dobrých příležitostí skórovat, chomutovská obrana však byla velmi precizní.

Třetí dějství patřilo jednoznačně Pirátům. Brno se muselo od první minuty aktivně bránit, neboť Chomutovští zahájili doslova palbu. Hru začala navíc zpomalovat mnohá přerušení vlivem častých ofsajdů. Hosté si však drželi dlouhodobý tlak. V 49. minutě se pak mohli poprvé zaradovat z gólové akce, když Milan Janák udeřil z mezikruží. Od té chvíle byli hosté při chuti a nepouštěli Kometu do větších šancí. Brněnský celek se od poloviny poslední třetiny zjevně trápil a soupeřům puky doslova daroval. Z toho následně těžil Jakub Chrpa , který svoji trefu umístil k levé tyči. A bylo vyrovnáno. Brňané třetinu srdnatě ubránili a utkání se přelilo do prodloužení. V nastaveném čase rozhodl trest, který byl udělen Michalu Kupčíkovi. Kometa se musela bránit ve třech, což bylo osudné. Z vítězného gólu kapitána Martina Šťovíčka se mohli Piráti začít radovat, neboť otočili vývoj zápasu a vytěžili do své sbírky dva cenné body.

Ohlasy trenérů

Robert Kaše (Chomutov): "Do Brna jsme jeli s vědomím, že zápas nebude jednoduchý. Po první třetině jsme prohrávali, ale poté jsme už byli lepší a vítězství šli naproti. Dnes jsme tedy vyhráli zaslouženě."

Pavel Pazourek (Brno): "Dokud jsme měli síly, byli jsme lepší. Máme úzký kádr a dnes se nám navíc zranil další bek. Poté jsme byli opět vylučovaní a už neměli potřebnou energii, což v podstatě rozhodlo utkání."