Junioři porazili vedoucí tým tabulky Kometu Brno po prodloužení, dvěma góly se blýskl František Wágner

Napsal 11.10.2016 Martin Penker
C h o m u t o v - Junioři dokázali porazit lídra tabulky Kometu Brno po prodloužení. Dvěma góly a jednou asistencí na vítězný gól se blýskl František Wágner. V prodloužení rozhodl Rumun ve službách Pirátů Tamás Részegh.
14.kolo út 11.10.2016
4:3p(0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
KOM
Pavlát – Kopic, Novák, Lidák (C), Smutný, Běhula, Hajič – Lauko, Polák, Niňaj, Palička, Részegh, Rindoš, Chlán, Svoboda, Navrátil, Šilar, Wágner
Kometa
Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Král, Mikyska, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Hroudný, Kratochvíl (C), Ferda, Jajcay

5. Wágner (Részegh, Lauko), 34. Šilar (Palička), 38. Wágner (Részegh), 65. Részegh (Wágner)
Kometa
18. Škvrně (Jajcay, Furch), 30. Sedláček (Kratochvíl, Havlát), 53. Novák (Čejka, Mlynář)

5:3
0:0
0:0
43:25
70
Grech – Gerát, Kokrment

Hosté na svého soupeře vlétli hned od začátku utkání. V čase 1:11 se dostal k odraženému kotouči před brankou Pirátů zcela osamocen Čejka, ale jeho následný střelecký pokus dokázal Pavlát skvěle chytit. O pár vteřin později se hosté dostali do další velké šance. Kratochvíl našel skvělou přihrávkou před Pavlátem úplně volného Horkého. Ten však následně tak dlouho míchal s kotoučem, aby ho mohl následně napálit pouze do Pavláta. V čase 3:10 napřáhl ke střele od modré čáry hostující Mikyska. Jeho pokus ještě tečoval před Pavlátem Čejka, ale jeho tečovaný pokus dokázal Pavlát nevědomky vyrazit svým pravým betonem mimo tři tyče. Zhruba o deset minut později se dostali do hry také domácí. Kopic vyslal na branku jedovatou střelu od modré. Dostál toho sice před skrumáž hráčů před sebou příliš neviděl, přesto ale kotouč dokázal chytit. V čase 14:46 se do samostatného úniku dostal Wágner, ale na Dostála nevyzrál. Čtyři a půl minuty před koncem první třetiny se dostal do samostatného úniku také Jakub Lauko, ale ani on nedokázal brankáře hostů prostřelit. Minutu na to se hosté dokázali střelecky prosadit. Andreas Jajcay našel přihrávkou od levého mantinelu před brankou úplně volného Marka Škvrněho a ten se střelou k levé tyči nemýlil – 0:1.

Druhá třetina začala přečíslením domácích dva na jednoho. Tom Polák však po přihrávce jednoho ze svých spoluhráčů trefil pouze tyč Dostálovy svatyně. Zhruba o dvě minuty později se dvakrát za sebou ocitl František Wágner zcela osamocen před Dostálem, ale ani z jedné příležitosti nedokázal skórovat. Piráti se dočkali až v čase 24:59, když se dostal Részegh s Wágnerem do přečíslení dva na jednoho. Részegh skvěle načasoval přihrávku na Františka Wágnera a ten se střelou z napřáhu nemýlil – 1:1. V čase 26:33 se dostal ke střele z mezikruží Horký, ale branku těsně přestřelil. František Wágner se dostal do další vážnější šance v čase 28:04, když se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až před Dostála. Toho následně nedokázal překonat, neboť trefil pouze tyč. Škvrně mohl zhruba o čtyřicet sekund později vstřelit svou druhou branku v dnešním utkání, ale proti byl Pavlát, který jeho samostatný únik dokázal zlikvidovat. V čase 29:26 se ale hosté už radovali. Havlát vyslal na branku střelu od modré čáry. Jeho pokus mířený mimo tři tyče dokázal David Sedláček tečovat mezi tři tyče – 1:2. Pavlát neměl žádnou šanci proti této tečované střele. Zhruba o tři minuty později mohl srovnat stav utkání Wágner, ale svým pokusem z mezikruží orazítkoval pouze levou tyč Dostálovy branky. Neuběhla ani minuta a domácím se podařilo vyrovnat. Palička napřáhl ke střele z pravého kruhu. Jeho střelecký pokus Dostál vyrazil pouze před sebe, kde se nacházel Daniel Šilar a ten nadvakrát dokázal překonat brankáře – 2:2. Pět minut před koncem druhé třetiny ujel obráncům ve vlastním oslabení Wágner, ale Dostála překonat nedokázal. V čase 36:07 se vyznamenal brankář domácích Pavlát, když skvělým zákrokem vychytal jedovatou střelu Kratochvíla z pravého kruhu. Domácí dokázali otočit stav utkání tři minuty před koncem druhé třetiny. František Wágner převzal kotouč v mezikruží. Následně vyslal na branku střelu, která propadla Dostálovy pod levou rukou a Wágner se už nemýlil dorážkou do odkryté klece – 3:2.

Kometa hrála na začátku třetí třetiny ještě zhruba dvě minuty přesilovku pět na čtyři, kterou si přenesla ze závěru druhé třetiny. V této přesilovce si ale žádnou šanci vypracovat nedokázala. První vážnější šanci jsme mohly vidět v čase 46:53, když se Niňaj ocitl zcela osamocen s kotoučem před Dostálem. Ten však jeho následný střelecký pokus skvěle chytil. Zhruba o šest minut později se Kometě podařilo vyrovnat. Matěj Novák dostal skvělou přihrávku před branku od jednoho ze svých spoluhráčů, odkud neměl problém překonat přesouvajícího se Pavláta – 3:3. Pět minut před koncem třetí třetiny dostal nabito do mezikruží Svoboda, ale jeho následný tvrdý pokus dokázal Dostál chytit. V samém závěru třetí třetiny se Svoboda dostal do další velké šance. Tentokrát dostal přihrávku do pravého kruhu, ale v tuto chvíli trefil pouze tyč Dostálovy branky. Ve třetí třetině se už nic nestalo a následovalo tak prodloužení.

Prodloužení začalo tím, že Piráti měli výhodu jednoho hráče v poli, když se v čase 61:10 dopustil hákování Luboš Horký a musel si tak odsedět dvouminutový trest. Piráti v této přesilovce vyslali na branku soupeře několik střel, ale Dostál všechny pochytal. Necelou minutu před koncem prodloužení se ale domácí přeci jenom střelecky prosadili a rozhodli tak dnešní utkání. František Wágner předvedl skvělou individuální akci středem kluziště. Následně se dostal ke střele z mezikruží. Jeho pokus Dostál vyrazil pouze k přijíždějícímu Tamási Részeghovi a ten se střelou do poloodkryté klece nemýlil - 4:3.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): Po včerejším utkání, kde se nám nevydařila koncovka, jsme odehráli slušný zápas. Chtěl jsme odčinit porážku, což se podařilo. Snad až kromě prvních třech minut se nám podařilo hrát, co jsme chtěli - aktivní hru. Brno s naší hrou mělo problémy. Hlavní roli sehrálo naše oslabení, které jsme úspěšně zvládli. Musím říct, že bylo zatím nejlepší.