Junioři se otřepali z úvodní prohry, v Karlových Varech vybojovali dvoubodovou výhru

Napsala 03.09.2016 Kateřina Kundertová
K a r l o v y V a r y / C h o m u t o v - Piráti ve druhém kole DHL extraligy juniorů vyjeli do nedalekých Karlových Varů, kde vyválčili vítězství v nájezdech. Po bezbrankové třetině otevřel skóre Tomáš Adámek. V posledním dějství domácí vyrovnali, na což odpověděl Patrik Lidák. Zápas poslal do prodloužení Martin Weinhold. Rozhodující nájezd zapsal Jaroslav Kulich.
2.kolo so 3.9.2016
KVA
2:3sn(0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Karlovy Vary
Kuchař – Pajk, Brabec, Weinhold, Vodička, Beer, Vápeník – Davídek, Janata, Kurfürst , Čejka, Kovář, Hauzr, Procházka, Šála, Nguyen, Tamáš, Hendrych
Pavlát – T. Běhula, Lidák, D. Novák, Kopic, M. Smutný, Hlaváček, Gröger – Wágner, Josef Rindoš, Adámek, J. Svoboda, Részegh, Chlán, D. Šilar, Polák, Jaroslav Kulich, Niňaj, Hřebíček

43. Kovář (Hauzr, Vodička), 54. Weinhold (TS)

Nguyen (K. Vary) 5 minut a do konce utkání

V samém počátku zápasu měli navrch Karlovarští, což se v osmé minutě změnilo. Jan Svoboda byl sám před Kuchařem, ale ani na dvakrát gólmana nepřekonal. V dalším průběhu si oba celky vyzkoušely přesilovou hru, ale bez střel na soupeřovy brány. V šestnácté minutě zvládli Piráti dlouhé oslabení pět na tři a nepustili Energii k žádné velké akci. Po prvním dějství se do šaten odcházelo za stavu 0:0.

Na začátku druhé třetiny Piráti zvládli další oslabení, po kterém se do dobré šance dostal Tomáš Adámek, který ránu z první poslal vysoko nad. Další průběh třetiny provázela častá vyloučení na obou stranách. V šestatřicáté minutě Milan Davídek ujel chomutovské obraně, ale na Pavláta střelou mezi betony nevyzrál.

Úvodní branku zápasu vstřelili Piráti. Po výborně sehraném útoku se puku ujal Tomáš Adámek, který parádní trefou poslal Chomutov do vedení – 0:1. Do kabin odcházeli šťastnější Piráti, které hřál jednobrankový náskok.

Z prostřední třetiny se Varům přenesla přesilová hra, která se ještě před jejím vypršením zdvojnásobila, čehož domácí využili. Ve 43. minutě Filip Hauzr našel připraveného Davida Kováře, který střelou od modré prostřelil všechno před sebou a využil přesilovku pět na tři – 1:1. O čtyři minuty později Piráti odpověděli, v předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval Patrik Lidák a vrátil Chomutovu vedení – 1:2.

V čase 53:11 bylo nařízeno trestné střílení proti Pirátům. Faulovaný Martin Weinhold nájezd proměnil střelou mezi betony a opět vyrovnal – 2:2. Do konce třetiny si ještě pěknou akci vytvořil Hendrych, ale v koncovce neuspěl.

Za vyrovnaného stavu se šlo do pětiminutového prodloužení, ve kterém se stav zápasu nezměnil a o vítězi musely rozhodnou samostatné nájezdy. Ve třech sériích neskóroval žádný z nominovaných hráčů. Čtvrtou sérii začal Kovář, který také neuspěl. Rozhodnutí přišlo z hole Jaroslava Kulicha, který přehodil položeného gólmana – 2:3.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Jsme s porážkou nespokojení. Měli jsme velké množství příležitostí, z kterých jsme mohli skórovat a zápas vyhrát. Bohužel jsme asi z šedesáti střel, dali jen dvě branky. Prohráli jsme souboj s chomutovským gólmanem.“

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Bylo to spíše bojovné utkání než hokejové. Ačkoli bych to neměl říkat, panu Kostourkovi se zápas moc nepovedl, a pak se hokej hraje těžko. Každopádně se na sudí nebudeme vymlouvat. Máme sice dva body, ale musíme hodně zlepšovat, hlavně vstup do utkání a bojovnost. A právě tohle může rozhodovat. Nedokázali jsme proměnit dvouminutovou přesilovku čtyři proti třem, protože kluci hrozně málo střílí, ale s tím se potýkáme dlouhou dobu. Nemáme hráče, kteří by si věřili. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme stejné oslabení ubránili. Pak už rozhodly opravdu jen nájezdy, což si myslím, že se v sezoně moc často stávat nebude.“