Junioři si odvážejí z jihu Čech půltucet, když podlehli Českým Budějovicím 6:0

Napsal 14.02.2009 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Chomutovským juniorům, za které nastoupilo několik hráčů z dorostu, se na jihu Čech nedařilo a dostali od domácího týmu HC České Budějovice lekci v podobě šesti branek. Za domácí se prosadili 3x Ferebauer, po jedné brance pak Ťoupal, Rezek a Semrád
44.kolo so 14.2.2009
CEB
6:0(4:0, 1:0, 1:0)
Č. Budějovice
Klestil - Jank, Dietz, Makovský, Klement, Vráblík, Semrád - Marek, Seidl, Ježek, Heřman, Sumerauer, Boška, Rezek, Ťoupal, Ferebauer, Vaniš
Matoušek - Škrdle, Dostál, Mazanec, Saska, Žižka, Karlík, Rutta - Nguyen, Kalinovič, Ptáčník, Indra, Csanyi, Hofmeister, Kůs, Kolář, Wszolek, Klouček, Szakal

České Budějovice byly od počátku aktivnějším týmem. Jejich úvodní tlak hosté přečkali a osmělili se. V 8. minutě pálil hostující obránce Mazanec od modré tvrdě do Klestilova betonu. V čase 9:05 se domácí dočkali úvodní branky. Ondřej Ťoupal doslova ukradl brankáři Matouškovi puk z již nastavené lapačky a ze vzduchu dorázil Ferebauerovo nahození. Kotouč se jen tak tak překulil přes gólmanova záda do sítě - 1:0. V 11. minutě se předvedl domácí brankář Klestil, když pokryl zakončení Hofmeistera. O dvě minuty později nastřelil českobudějovický Vaniš prudkým švihem tyč.Poté už ale přišla smrtící budějovická pětiminutovka. Odstartovala ji branka Jiřího Ferebauera. Budějovickým se znovu vyplatil důraz před brankářem. Zpod ležícího brankáře vydoloval puk Marek a povedlo se mu ho prostrčit naskrz brankoviště k Ferebaurovi, který nejspíše moc jednodušších gólů v kariéře nedal - 2:0. V 17. minutě Josef Rezek přebruslil soupeřova obránce a tváří v tvář Matouškovi volil střelu nad vyrážečku - 3:0. A 38 sekund před koncem třetiny počtvrté rozvlnil Martin Semrád. Zužitkoval pěknou kombinaci Ježka a Rezka, jako obránce si sjel před brankáře, kam mu Rezek adresoval puk a Semrád si Matouška zkušeně položil na led a poslal puk bekhendem pod víko – 4:0. Pokud někdo z jihočeských fanoušků po den starém utkání HC MOUNTFIELD a Zlína (1:2sn) uvažoval o tom, že jsou brány v Budvar Aréně zakleté, junioři jeho pochyby rychle vyvrátili. V zakončení si počínali suverénně a zaslouženě se ujali vedení.

Ve druhé třetině si užili chvilku aktivity Chomutovští, kteří na prvních pět minut zatlačili domácí do obrany. Klestil v bráně ale odolal. Poté už byly pány ledu opět České Budějovice. Ferebauer ani Ťoupal si na Matouška ve 28. minutě nepřišli. Ježek neuspěl v nájezdu při oslabení. Jenomže Jiří Ferebauer dlouho neproměněné šance litovat nemusel. Jank při nájezdu 2 na 1 zvolil žabičku přes vystrčenou hokejku chomutovského obránce na Ferebauera a ten z první puk trefil mimo dosah Matouška. Parádní akce a stav 5:0 po druhé třetině. Bylo jasné, že třetí třetina už se bude dohrávat jen z povinnosti, šlo jen o to, aby se střetnutí nijak nezvrhlo v záludnou hru. Situaci totiž vyostřil ve 38. minutě chomutovský Jan Rutta. Za bránou atakoval brankáře Klestila, který zákeřný útok vůbec nečekal a nekontrolovaně spadl na mantinel. Jako mstitel se ukázal domácí Rezek, který uštědřil Ruttovi pár výchovných.

I ve třetí třetině to před Matouškem vypadalo jak na střelnici, chomutovský gólman se rozchytal a držel svůj tým. Jinak toho ale k vidění moc nebylo, hráče se povedlo rozhodčím a trenérům ukočírovat. Avšak 52. minuta s sebou přinesla hattrick Jiřího Ferebauera. Ťoupal obkroužil bránu a našel přesným pasem Ferebauera, který nedal Matouškovi šanci – 6:0. Ferebauer tak korunoval svůj povedený výkon, bilance 3+1 mluví za vše. Dalším šancím domácích už Matoušek odolal a tak skončilo utkání stavem, za kterého odcházejí tenisté z kurtu se sklopenými hlavami.

Karel Soudek (HC ČB): Začátek zápasu nebyl úplně optimální, postupem času jsme se do toho dostávali, šli do brány, stříleli, snažili být v pohybu a to se projevilo na skóre. Já jsem vůbec nečekal, že to bude tak jednoduché utkání. Od druhé třetiny už to nebylo ono, nebyl tam stoprocentní přístup.

Milan Kašpárek (Chomutov): My jsme dorazili v hodně oslabené sestavě. Přes noc nám onemocněli tři hráči, včetně našeho nejlepšího hráče Mužíka, takže jsme tu byli v hodně oslabené sestavě.Chytal nám dorostenecký gólman, prvně v životě za juniory, tři góly jeho. Po první třetině by se snad nechal vystřídat, ale vůbec o nic nešlo, tak jsem ho tam záměrně nechal, ať si udělá ostruhy a pěkně se v tom vykoupe. Postupně jsme z ledu vymizeli. Prohráli jsme právem, domácí byli jednoznačně lepší.