Junioři si po vysoké přestřelce odváží z Brna bod, Krejčiřík vstřelil hattrick

Napsala 25.02.2017 Kateřina Kundertová
B r n o/ C h o m u t o v - Piráti odjeli ke 44. kolu DHL extraligy juniorů do Brna, kde padlo třináct gólů. V polovině duelu Chomutovští vyrovnali na 2:2 díky brance Tamáse Részegha, poté ale až do šestého gólu Severočechů prohrávali, poslední brankou Vojtěch Krejčiřík završil hattrick a srovnal stav utkání, které vydrželo až do závěrečné sirény. Rozhodující branku dal v prodloužení domácí Dalimil Mykeska.
44.kolo so 25.2.2017
KOM
7:6p(2:1, 2:2, 2:3 - 1:0)
Kometa
Krček – Trnka, Furch, Sedláček, Mikyska, Jurnečka, Kabelka – Havlát, Hasoň, Čejka, Horký, Mlynář, Dymáček, Hroudný, Ferda, Jajcay
Pavlát – Kopic, Novák, Lidák, Smutný, Hřebíček, Hajič – Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Krejčířík, Részegh, Tůma, Rindoš, Wágner

Kometa
11. Mikyska (Mlynář, Havlát), 14. Dymáček (Jurnečka, Jajcay), 30. Furch (Hroudný), 36. Čejka (Hasoň, Ferda), 41. Havlát (Horký, Furch), 46. Dymáček (Jajcay, Furch), 62. Mikyska (Ferda, Horký)
18. Wágner (Részegh), 30. Részegh (Hajič, Krejčiřík), 37. Krejčiřík (Novák, Palička), 45. Wágner (Niňaj), 53. Krejčiřík (Részegh), 55. Krejčiřík (Rindoš)

6:5
3:1
0:0
28:41
128
Král – Linhart, Kleprlík

V první šanci utkání stál Luboš Horký, jenž ale v samostatném úniku přestřelil branku Dominika Pavláta, který vychytal v další šanci Romana Dymáčka. Na druhé straně mohl otevřít skóre Josef Rindoš, ale ani on se v brejku neprosadil. V jedenácté minutě Tomáš Mlynář přihrál před branku Dalimilu Mikyskovi, na kterého o chvíli později navázal Roman Dymáček, jenž se prosadil z předbrankového prostou – 2:0. Jedinou odpověď Chomutovských zajistil v závěru periody František Wágner, jenž otřel puk o horní tyčku – 2:1.

Do druhého dějství se přesunula část pirátského oslabení, ve kterém ujel František Wágner, jenž ale přestřel. O chvíli později Vojtěch Krejčiřík spálil možnost z předbrankového prostoru. Ve třicáté minutě padly dva góly. Nejprve vyrovnal Tamás Részegh, na kterého o jednadvacet vteřin později odpověděl střelou z pravého kruhu Michal Furch – 3:2.

Ve 36. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Jakub Čejka, jenž vymetl pavučinky Pavlátovy klece – 4:2. O kontaktní gól se postaral v početní výhodě Vojtěch Kerjčiřík – 4:3. Před koncem třetiny Jan Hasoň nastřelil břevno.

Dvacet vteřin po úvodní buly v posledním dějství Luboš Horký našel Robert Havlát, který našel mezírku mezi betony chomutovského brankáře – 5:3. V dalším průběhu Piráti nevyužili dvounásobnou přesilovku, prosadili se až po jejím skončení. Matej Niňaj našel najetého Františka Wágnera, který snížil na rozdíl jednoho gólu –5:4.

V následující minutě Andreas Jajcay našel bekhendem Romana Dymáčka, jenž vrátil domácím dvoubrankové vedení – 6:4. Poté začali Piráti stíhací jízdu, Vojtěch Krejčiřík se dvakrát prosadil z brankoviště, čímž zajistil prodloužení a zkompletoval hattrick – 6:6. V 59. minutě mohl rozhodnou František Wágner, který ale z brejku přestřelil.

V prodloužení mohl rozhodnou Robert Havlát, jenž ale nepřekonal gólmana, kterého si předtím položil. Následnou početní výhodu využil Dalimil Mikyska, který si připsal rozhodující gól a zajistil sólovou akcí druhý bod pro Brněnské – 7:6pp.