JUNIOŘI - reportáž

Junioři si vychutnali HC Plzeň 1929. Indiány porazili 5:2

Napsal 13.10.2011 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Junioři zvítězili i v 11. kole Noen extraligy juniorů. Obě mužstva vstoupila do utkání hodně aktivně. Po dvou třetinách byl však stav 1:1. Gólová smršť se rozjela až v poslední třetině, kdy svěřenci Jaroslava Becka nasázeli Plzni 4 góly a vyhráli tak 5:2.
11.kolo čt 13.10.2011
CHM
5:2(1:0, 0:1, 4:1)
PLZ
Chomutov
Matoušek(Strmeň) - Kolář, Korim, Čížek, Bartejs, Hanták, Mála, Kolčava, Klouček, Deveri, Ondráček, Hammerbauer, Chlouba, Pesjak, Lehnert, J. Novák, L. Novák, Škorík, Opalek, Kopáč, Hrabák
Plzeň
Polívka(Brabec) - Hucl, Houfek, Ruprecht, Marcel, Slavík, Němec, Pejchar, Sedláček, Vizinger, Schleiss, Tichý, Váchal, Petruška, Noga, Pacanda, Pour, Hájek, Varačka, Blumentrit, Pašek

Shrnutí

Od začátku zápasu se hrál hokej jako na houpačce. Jak Plzeň, tak i Chomutov několíkrát ohrozili branku soupeře. Indiáni však měli o něco větší šanci skórovat. Martin Němec se ale k puku jedoucímu po brankovišti nedostal. První gól přinesla až 17. minuta, kdy se JAN HAMMERBAUER trefil bekhendem přímo mezi padající betony brankáře Patrika Polívky. Po tomto gólu se Piráti snažili ještě chvíli držet hosty daleko od své branky, což se jim dařilo a po první třetině Chomutov vedl nad Indiány 1:0.

Druhé dějství vypadalo podobně, jako to předchozí. O akce na obou stranách nebylo nouze. Domácí Daniel Kolčava si krásně dojel až k brance hostů. Brankář Indiánů se však nenechal rozhodit a Kolčavův šikovný pokus zlikvidoval Patrik Polívka. Dlouho se stav neměnil až do 31. minuty, kdy se přesně trefil PAVEL SEDLÁČEK a vrátil Plzeň zpět do hry. O pár minut později však mohl Chomutov prohrávat, jelikož si sami málem poslali puk do vlastní branky. Odraz od brusle obránce však ještě na poslední chvíli zachytil domácí brankář Matoušek.

Domácí se nenechali rozhodit tím, že je stav vyrovnaný a hned ve 43. minutě skóroval ROMAN CHLOUBA. Indiáni z Plzně si ale na domácí připravili také tlak. O 3 minuty později se však přesilová kombinace na modré čáře hostům nepovedla a bylo z toho přečíslení 2 na 1. Roman Chlouba přesně přihrál na druhou stranu FRANTIŠKU MÁLOVI a byl z toho gól v oslabení. O pár minut později se ještě podruhé trefil JAN HAMMERBAUER. To už pro Indiány nebyl moc optimistický výhled. Toto však ještě neznamenalo úplný propad hostů. Jen o minutu později bleskově odpověděl plzeňský Patrik Petruška. Na poslední minuty zápasu šli ale chomutovští do tří hráčů, po vyloučení Kopáče a následně i Chlouby. Plzeň vycítila šanci ještě něco se zápasem udělat a tak si hráčská lavice vyžádala oddechový čas. Z přesilovky 5 na 3 však nic nebylo, jelikož fauloval i hráč hostí Ruprecht. Polívka i přesto opustil branku, tam se ale zanedlouho trefil FRANTIŠEK MÁLA. Chomutov tedy vítězí na svém ledě 5:2.

Ohlasy trenérů

David Bruk (Plzeň): Odehráli jsme slušnou první třetinu, vynikající druhou, kdy jsme srovnávali na 1:1. Poté jsme udělali velké individuální chyby, když jsme dostali gól i ve vlastní přesilové hře po obrovské chybě na modré čáře. Chyby jednotlivců nás vytrestaly a prohrály nám vyrovnané utkání.