Junioři v oslabené sestavě prohráli na ledě Mladé Boleslavi kvůli druhé třetině

Napsala 14.03.2018 Kateřina Kundertová
M l a d á B o l e s l a v / C h o m u t o v - Piráti odjeli k devátému kolu nadstavby DHL extraligy juniorů do Mladá Boleslavi, kde nastoupili pouze se třemi lajnami obrany a dvěma kompletními trojkami do útoku. Chomutovští v oslabené sestavě dlouho drželi s domácími krok, rozhodlo se ve druhé části, v níž se Bruslaři prosadili celkem třikrát. Tomáš Hajič zaznamenal v utkání branku a asistenci.
N9 st 14.3.2018
MBL
5:2(0:1, 3:0, 2:1)
Ml.Boleslav
Krofta – Mašek, Chujac, Marček, Hrdinka, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Dvořák, Kousal, Grim, Najman, Krejčík, Flynn, Křížek, Jindra, Maršoun
Pavlát – Buchtela, Seemann, Kleiner, Studený, Novák, Hajič – Polák, Hřebíček, Šilar, Kulich, Veselý, Šeliga, Adámek

Ml.Boleslav
31. Dvořák (Kousal, Mašek), 34. Foerster (Chujac, Grim), 35. Kerda (Jindra), 51. Jindra (Chujac, Mašek), 55. Horský (Jindra, Mlčoch)
17. Kulich (Adámek, Hajič), 60. Hajič (Hřebíček, A. Novák)

Flynn (Mladá Boleslav) 10 minut

V prvním dějství měla opticky větší převahu domácí Mladá Boleslav, kdy více držela puk a hrála i dvě přesilové hry, v nichž však Bruslaři vůbec nic nebezpečného nevymysleli nebo jejich střelba postrádala přesnost a akce nápad. Proto přišla velmi chladivá sprcha, když se Chomutov po jednom z dalších neúspěšných boleslavských pokusů o obléhání branky Dominika Pavláta urval nejen do ohromné šance, ale zároveň i do vedení, když se před bránou ocitl Jaroslav Kulich, jemuž domácí darovali až příliš prostoru u levé tyče Kroftovy brány. Hosté zkusili do konce třetiny využít opařenosti Bruslařů a Hřebíček se pokusil vzápětí vstřelit ještě druhý gól, ale trefil jen brankáře.

Do druhé třetiny už nastoupila jiná Boleslav, ačkoliv se mohlo na začátku zdát, že se pokračuje v dosavadních zajetých kolejích, kdy Chomutov i v okleštěné sestavě držel dlouho Boleslav v šachu. Šance domácích ale byly více a více nebezpečné, největší měl po pěti minutách hry Petr Maršoun, jenž však netrefil zblízka odkrytou bránu. Následovalo několik pokusů o vyrovnání, až ten ve 30. minutě vyšel, když se pohotově prosadil Jan Dvořák, jenž našel mezeru v brankářově postavení.

Ani ne za čtyři minuty domácí dokonali obrat, když nejprve hosté neuspěli v útoku, zásluhou střely Petra Foerstera, jenž zamířil do horních prostor brány. O další minutu později se domácí radovali potřetí, když po další neúspěšné snaze hostů o vstřelení překvapivého gólu, využil Jindra nabídnutý prostor. Sám sice neuspěl, avšak pro spoluhráče Dušana Kerdu zcela vyklidil brankoviště a ten pak jen zakončoval do prakticky prázdné branky. Situace po tomto gólu kopírovala ty předešlé, avšak tentokrát si soupeři pohlídali Najmana, který se jim ještě se spoluhráčem pokoušel ujet.

Poslední část měla v počátcích od rozhodnutí daleko, takže se Chomutov pokoušel se svou situací něco udělat a v minimálně jednom případě tomu Severočeši byli opravdu blízko, kdy domácí podržel skvěle chytající Krofta. V 51. minutě však hostům vzal naději Jan Jindra, jenž si na modré počkal na přihrávku a pak se prokličkoval až před Pavláta. Napodobit ho chtěl poté Kerda, ale hosté si jej pohlídali.

V 55. minutě pak pátý gól přidal Matouš Horský, jenž ze strany Boleslavi uzavřel skóre parádním vymetením prostoru pod břevnem. Minutu před koncem pak korigoval na konečných 5:2 Tomáš Hajič. V posledních momentech zápas před Pavlátovou brankou okořenila bitka jako z play-off, kde v hlavních rolích byli Petr Maršoun a Ondřej Buchtela. Boleslav tedy vyhrává zápas a postupuje do play-off!

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): „Kluci zvládli těžké utkání, bylo hlavně asi na psychiku hodně náročné. Po první, nevydařené třetině jsme v té druhé dokázali vývoj utkání otočit a jsme v play-off. To je, co jsme chtěli a za čím jsme šli. Myslím, že kluci si to zaslouží přístupem i tím, co nyní ukázali v nástavbě. Momentálně v devíti posledních zápasech byli prostě parádní.“

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Pro nás to byla nesmírně komplikovaná situace, horko-těžko jsme dávali dohromady sestavu. Máme šest nemocných, dva zraněné, dva kluci maturovali na Slovensku, s čímž se nedalo nic dělat, ale myslím si, že jsme se toho zhostili dobře. Z tohoto zápasu jsme měli respekt, ale kluci to zvládali výborně až do té nešťastné chyby v polovině zápasu. Podobné situace nás provázejí celou sezónu a stálo nás to hodně bodů. Domácí srovnali, trochu se uklidnili, a pak nastaly dvě situace, které podle našeho názoru nejdou bez brankového rozhodčího objektivně posoudit. Došlo k nim ve prospěch domácích a nás to ve druhé třetině srazilo. Třetí třetina byla slušná z obou stran a kluci si zaslouží malou pochvalu, protože v této improvizované sestavě odehráli zápas slušně a postavili se tomu opravdu dobře. Domácím blahopřeji k postupu do play-off.“