JUNIOŘI - reportáž

Junioři zdolali Pardubice až po nájezdech, rozhodl obránce Černý

Napsal 15.11.2014 Michal Luxa
P a r d u b i c e / C h o m u t o v - V pětadvacátém kole DHL extraligy juniorů zajížděli Piráti na led Pardubic, kde zvítězili po samostatných nájezdech 4:3. Chomutovští mladíci dvakrát v duelu prohrávali, ale vždy dokázali vyrovnat a v závěru sahali po třech bodech. Jenže půl minuty před koncem vyrovnal domácí Lukáš Vácha. Bod navíc pro Severočechy získal proměněným samostatným nájezdem Robert Černý. Za Chomutov se dále trefili Patrik Huňady, Martin Strunz a Martin Šťovíček.
25.kolo so 15.11.2014
PCE
3:4(0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
CHM
Pardubice
Vejmelka – Petira, Vácha, Franc, Bažant, Adam, Nedbal, Vála – M. Procházka, Chvojka, Zadina, Velinský, Barkóci, Sladkovský, Kusý, Hlaváček, Pipek, Kysela, Krajňák, Panna.
Chomutov
Lukeš – Meliško, Páleník, Hierman, Šulák, Černý – J. Procházka, Wágner, Šťovíček, Macháček, Jirušek, Tupý, Dimitrov, Veselý, Janák, Kellerstein, Huňady, Macháček, Strunz, Chrpa.

Branky a nahrávky

Pardubice
30. Panna (Petira, Chvojka), 50. Kysela (M. Procházka), 60. Vácha (Petira)
Chomutov
32. Huňady (Černý), 53. Strunz (J. Procházka, Macháček), 56. Šťovíček (Chrpa), rozh. náj. Černý

Statistiky

Vyloučení
4:5
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
42:40
Diváci
123
Vyšší tresty
Chrpa (CHM) 10 min. nesportovní chování

Shrnutí

Od úvodních minut se na ledě odehrával boj o každý centimetr ledu, nechyběli důrazné střety a rychlé bruslení. Naopak šancí bylo o poznání méně a žádný z obou celků si nevytvořil příležitost z kategorie vyložených. Tudíž se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu na světelné tabuli.

Ve druhé třetině jsme se dočkali konečně také branek. Ve 30. minutě se prosadil agilní Ondřej Panna, který se z dorážky nemýlil – 1:0. Ovšem o dvě minuty později na vedoucí gól odpověděl hostující Patrik Huňady, který se při špatném střídání domácího celku dostal do úniku a tváří v tvář Vejmelkovi se střelou na lapačku nemýlil. – 1:1.

Ve třetí třetině tempo hry viditelně opadlo, nicméně padly čtyři branky a opět se o ně mužstva podělila rovným dílem. V 50. minutě se v přesilovce z dorážky prosadil domácí Jiří Kysela – 2:1. Jenže o tři minuty později vyrovnal skóre utkání po chybném střídání domácího obránce hostující Martin Strunz – 2:2.

Aby toho nebylo na domácí hráče málo, v 56. minutě poslal hosty do vedení sám jejich kapitán Martin Šťovíček – 2:3. Když už to vypadalo na prohru domácích, tak se 29 vteřin před koncem při power play domácích prosadil také pardubický kapitán Lukáš Vácha, který dostal tečí kotouč za Lukešova záda – 3:3.

Pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo, takže následovaly samostatné nájezdy. V těch byli nakonec úspěšnější hosté, a proto si odvezli bonusový bod navíc na sever Čech.