Junioři zvládli vyrovnat a poslat zápas do prodloužení, bod navíc ale bere Kladna

Napsal 01.10.2016 Antonín Domanický
K l a d n o / C h o m u t o v - Pirátští junioři zamířili v rámci desátého kola DHL extraligy juniorů na půdu kladenských Rytířů. Zde začaly padat branky až ve druhé třetině, na jejímž konci vedlo Kladno 3:1. Chomutovští se ale nevzdávali a rovnali krok. Za stavu 4:4 poté zápas zamířil do prodloužení, ve kterém bonusový bod pro domácí vystřelil Schildhabel.
10.kolo so 1.10.2016
KLA
5:4p(0:0, 3:1, 1:3 - 1:0)
Kladno
Stahl (L. Svoboda) – Havelka, Kiml, Chládek, Šíma, Zelingr, Malý – Vach, Cibák Piovarči, Patyk, Š. Bláha, Borkovec, Schildhabel, Janeček, Řepka, Keszi, Kučera, Kalaj.
Pavlát – Buchtela, Kopic, Gröger, Novák, Lidák, Smutný, Běhula, Hajič – Polák, Niňaj, Palička, Részegh, Rindoš, Chlán, J. Svoboda, Šilar, Adámek.

Kladno
21. Patyk (Keszi, Š. Bláha), 37. Keszi (Patyk, Š. Bláha), 40. Keszi (Patyk), 45. Schildhabel (Chládek, Kučera), 61. Schildhabel (Havelka)
24. Részegh (Buchtela), 49. Rindoš (Polák, Novák), 54. J. Svoboda (Palička, Šilar), 56. Részegh (Chlán)

4:3
0:1
0:0
28:40
Jílek – Svobodová, Huryta.

V první dvacetiminutovce se ani jednomu z týmů nepodařilo skórovat. Šance měli v početní výhodě především domácí Rytíři. Ve dvou přesilových hrách ale nezvládli využít své převahy a mladí Piráti se dokázali bezproblémově ubránit jejich tlaku

Gólově bohatší již byla druhá část zápasu. Ihned po půl minutě hry se domácí dostali do šance, kterou využil kapitán týmu PETR PATYK - 1:0. Kladno následně hrálo v oslabení. Přesilovou hru se podařilo využít hostům zásluhou přesně střílejícího TAMÁSE RÉZSZEGHA - 1:1. Hra byla až do posledních čtyř minut třetiny bez větších šancí. V závěru ale udeřila první formace Rytířů a vedení jim vrátil VINCENT KESZI - 2:1. Ten v poslední minutě druhé periody přidal i další branku na 3:1.

Uplynuly tři minuty třetí třetiny, když KREŠIMIR SCHILDHABEL poslal Kladno do čtyřgólového vedení - 4:1. Následovala ale honba hostů za vyrovnáním. Po skončení přesilové hry pět na tři zařídil gól na 4:2 JOSEF RINDOŠ. Kontaktní branku si chvíli poté připsal JAN SVOBODA - 4:3. Chomutovskou snahu poté dokonal čtyři minuty před koncem třetiny TAMÁS RÉZSZEGH - 4:4.

Následné prodloužení ale netrvalo dlouho. Kladenští rozhodli již v jeho první minutě. Bonusový bod pro svůj tým urval dvojnásobný střelec KREŠIMIR SCHILDHABEL. V prodloužení tedy Kladno zvítězilo 5:4 a Piráti si domů odvezli vybojovaný bod.