Kometa uspěla v Chomutově a stav semifinálové série je srovnán - 2:2

Napsal 03.03.2009 Miroslav Kučera, David Matula
C h o m u t o v - Druhým semifinálovým soubojem na chomutovském ledě pokračovaly souboje v playoff. Po jednoznačné výhře chomutovských v prvním utkání, přišla ledová sprcha. Úvod utkání opět patřil domácím, ale Mikšovic v dobré pozici minul. Následně se však přesně trefil Skořepa a s chomutovskými hokejisty to opět vypadalo veseleji. Do první přestávky však Kometa skóre otočila a po brankách Puchera, Lhotského a Křetínského vedla 1:3. Ve druhé třetině se domácí snažili s výsledkem něco udělat, ale po čtvrté brance z hole Sedlák, již převzali otěže zápasu hosté, kteří ještě do sirény přidali další dvě branky. Ve třetí části se zejména rozdávaly tresty, nic to však nezměnilo na faktu, že Kometa srovnala stav semifinálové série na 2:2.
SF4 út 3.3.2009
2:6(1:3, 0:3, 1:0)
KOM
Hanuljak (Cikánek) - Nikolov, Grof, Pulpán, Všetečka, Ťupa, Bombic, Trefný, Toivonen - Eiselt, Květoň, Hlinka, Mikšovic, Jíra, Hašek, Míka, Jeslínek, Gombár, Domin, Tarvainen
Kometa
Hylák (Horčička) - Zubíček, Koma, Kántor,Lhotský, Křetínský, Kempný, Morava, David - Polodna, Kostourek, Korhoň, Brabenec, Haluza, Černý, Vondráček, Pucher, Dlouhý, Sedlák, Barus, Klimt

Čtvrté semifinále mezi Chomutovem a Brnem začalo hodně podobně jako to třetí. Po první minutě měl na holi vedoucí branku Mikšovic, ale netrefil branku. Na konci sedmé minuty byl vyloučen Kempný a Chomutov měl příležitost ke vstřelení branky. Tu nakonec využil Zdeněk Skořepa, který zajel až před Hyláka a skóroval pod horní tyčku - 1:0. Tento stav však netrval dlouho. Přesně o minutu později si najel na levý kruh Peter Pucher a nekompromisní střelou vyrovnal - 1:1. V 16. minutě hráli hosté přesilovou hru a po několika přihrávkách na jeden dotek se před Alexandrem Lhotským zjevila prázdná branka, do které zametl kotouč - 1:2. O několik desítek vteřin později ujeli při hře 4 na 4 Barus s Alešem Křetínským a ten tečoval kotouč pod horní tyčku - 1:3.

Začátek druhé třetiny byl klidnější než závěr té první. Obě mužstva měla několik šancí, ale brankáři své týmy podrželi. Ve 26. minutě ujel ve vlastním oslabení Klimt, Hanuljak jeho střelu vyrazil, ale proti střele dojíždějícího Přemysla Sedláka byl již bezmocný - 1:4. V polovině zápasu hrál Chomutov přesilovku 5 proti 3, ale v té se mu příliš nevedlo, a tak se hosté bez větších problémů ubránili. Zřejmě tato nevyužitá příležitost definitivně pohřbila naděje Chomutova a zkorigování výsledku. Minutu a půl před koncem prostředního dějství šli do tří také domácí a Kometa tuto příležitost zvládla bravurně. Pátou branku vstřelil přesnou střelou po přihrávce Puchera Kamil Brabenec - 1:5 a o pár vteřin později potrestal dvojí domácí vyloučení Milan Kostourek - 1:6. Těsně před druhou sirénou ještě fauloval Černý, a tak Chomutov do poslední části nastupoval s jedním mužem na ledě víc

Do závěrečného dějství vystřídal v brance Hanuljaka Lukáš Cikánek. Chvilku po vhození buly šla do tří opět Kometa, fauloval Kostourek. Ve dvojnásobné početní výhodě dokázal prostřelit Hyláka autor i první chomutovské branky Zdeněk Skořepa a alespoň kosmeticky upravil výsledek. Po této brance začaly Brnu krušné časy. Prakticky neustále až do 45. minuty hrála ve třech proti pěti, ale Chomutov nedokázal v těchto přesilových hrách prostřelit Alexandra Hyláka v brance hostí. Po té, co se vrátili na led všichni Brněnští se na trestnou lavici usadilo několik hráčů Chomutova. Ani Kometa však tuto výhodu nevyužila. Od poloviny poslední třetiny hráli svou roli velké emoce na ledě a rozhodčí vylučovali jak na běžícím páse. Závěr utkání okořenila šarvátka mezi Pulpánem a Haluzou, po které si to oba aktéři namířili rovnou do sprch.

Jak tomu bylo v Brně, tak i v Chomutově vyhrála druhý zápas Kometa. Stav série je tedy 2:2 na zápasy. Příští utkání je na pořadu dne v pátek 6. 3. v brněnské hale Rondo a poté v neděli 8. 3. na chomutovském ČEZ stadionu.

Jiří Rech (KLH Chomutov): „Dneska to bylo stejné utkání jako včera, akorát naopak. Rozhodla první třetina a potom gól na čtyři jedna v oslabení, kdy jsme měli přesilovku a mohli jsme se dostat ještě do zápasu. Navíc jsme hráli stejně jako Kometa včera přesilovku pět na tři, kterou jsme neproměnili. Celkově nám kotouče uskakovali, neměli jsme klid na koncovku.“

Vladimír Kýhos (HC Kometa Brno): „Dnešní utkání byl přesný opak toho včerejšího. Nám včera odskakovaly přihrávky, byli jsme nervózní a to samé se dnes stávalo Chomutovu. Zápas hodně ovlivnili rozhodčí, kteří nechali bez povšimnutí několik faulů, jejich výkon byla tragédie. Můžu sklonit pokonu mým hráčům a věřím, že je dnešní zápas nakopnul k tomu, abychom v pátek v Rondu vyhráli a v neděli to tady ukončili.“