Kostúr ztratil čisté konto dvě sekundy před koncem, i tak Piráti slaví vítězství!

Napsal 04.01.2013 Daniel Pavlík, Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Piráti se v zápase proti karlovarské Energii prezentovali skvělým výkonem a slaví druhou domácí výhru v řadě. První třetina branky nepřinesla, skóre otevřel ve druhé části s přispěním teče bránícího hráče Štěpán Hřebejk. Druhou a posléze vítěznou branku vstřelil Michael Frolík a na 3:0 zvýšil do prázdně brány Milan Kraft. V čase 59:58 prostřelil Nosek vše, co měl v cestě, a překazil Kostúrovi radost z prvního čistého konta pro Piráty v sezóně. Chomutova každopádně zvítězil 3:1 a v tabulce přeskočil právě Energetiky.
36.kolo pá 4.1.2013
3:1(0:0, 2:0, 1:1)
KVA
Kostúr (Řehoř) - Rýgl, Mrázek, Palin, Pulpán, Rutta, Trefný, Pavlas, Macháček – Hřebejk, Kraft, Důras - Frolík, Gajovský, Hruška – Hromas, Sikora, Lušňák – Treille, Kůs, Račuk
Karlovy Vary
Závorka (Mensator) - Drtina, Gulaši, Kloz, Gründling, Látal, Grman, Nosek, Káňa - Skuhravý, Košťál, Zucker - Heřman, Zaťovič, Bicek - Pech, Skladaný, Pohl - Vachovec, Doležal, Polák V.

4569

Ačkoliv se Energetikům v sezóně příliš nedaří, z posledního zápasu s Kometou do šestatřicátého kola vstoupili s lepší náladou, než momentálně domácí Piráti. A bylo to znát i na počtu střel. Proti šancím Bicka, Skladaného a Košťála se musel vytáhnout Matúš Kostúr, který dále držel bezbrankový stav. Chomutov chtěl taky do útoku a před Závorkou si chvíli pobyl, ale vázly kombinace. Domácí hráči často ztráceli kotouč a k zakončení se nedostali. Po první třetině se oba soupeři rozešli za bezbrankového stavu.

Druhá třetina nezačala pro hosty dobře. Hned ze začátku promarnil velkou příležitost po přesné přihrávce Štěpán Hřebejk, který se trefil jen do betonu karlovarského gólmana. Chomutov podstatně zlepšil přechod do útočného pásma, naopak hráči z lázeňského města začali ve své obranné třetině dělat chyby. Nervózní hry hostů využili chomutovští v šestadvacáté minutě. Již po konci přesilovky se své trefy dočkal ŠŤĚPÁN HŘEBEJK. Neposedný kotouč záhadně trefil zmateného Tomáše Závorku, od kterého poputoval až za brankovou čáru. Velice smolný gól pro karlovarské. Hostům se lepila smůla na paty i v dalších minutách. Když se snažili srovnat skóre, ztratili puk a do protiútoku vyrazili domácí hokejisté. V přečíslení se Nikola Gajovský se svým pasem na druhou stranu nemýlil a MICHAEL FROLÍK nedal svou střelou z první Závorkovi šanci. Následovaly nájezdy svěřenců trenéra Žemličky, své koncovky však nevyužili, když Matúš Kostúr zuby nehty držel nulu.

Se začátkem třetí periody přišla hned i přesilová hra domácích, která mohla navýšit vedení Pirátů. Chomutov však svou početní výhodu nesehrál vůbec dobře. Karlovarští hokejisté poměrně bez problémů vyhazovali kotouče a Závorka mohl zůstat v klidu. Pirátům najednou nešlo téměř nic a pokračovalo to i po odpykaném trestu Milana Gulašiho. K vyloženým šancím se ale hosté nedostávali. Tři minuty před koncem třetiny už západočeši chtěli vyrazit do powerplay, když v tom je zastavil rozhodčí, který signalizoval hru v šesti. Zdá se, že ještě předtím se hosté nedorozumněli ve střídání a to je nakonec stálo celý zápas. Karlovy Vary se přesto odhodlaly ke hře bez brankáře a to jen potvrdilo vítězství Pirátů. MILAN KRAFT totiž pohodlně skóroval do prázdné branky. Piráti si na poslední chvíli vykoledovali rovnou čtyři trestné minuty, přičemž v celém zápase byli vylučovaní pouze hosté. Hloupý trest si nakonec Chomutov odpykal jednou brankou, pouhou vteřinu před vypršením časomíry. Zasloužil se o to obránce DAVID NOSEK, který se svou střelou od modré nemýlil. Velká smůla pro Matúše Kostúra, který si z tohoto utkání neodnesl čisté konto.

Hvězdami utkání byli vyhlášeni Matúš Kostúr, který se čistého konta jen těsně nedočkal a za hosty Vojtěch Polák

.

Mikuláš Antonik (Piráti Chomutov): Nepovedla se nám první třetina, kde nás soupeř jasně přestřílel, naštěstí jsme to ustáli bez újmy. Už před zápasem se povídalo, že bude důležité vstřelit první gól, což se nám podařilo. Když jsme odskočili na 2:0, řekli jsme si, že musíme dobře bránit střední pásmo a puk vyvážet ze třetiny. Minulý zápas s Kometou soupeři vycházel právě kvůli tomu, že si vytvářeli souvislejší tlak, čemuž jsme se chtěli vyhnout. V závěrečné powerplay na 3:0, pak přišla naše chyba při střídání a šli jsme do tří. Toho Karlovy Vary využily, ale pro nás je důležité to, že jsme získali tři body.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Toto utkání moc krásy nepobralo. Říkal jsem si v hlavě, že kdo vstřelí první branku, bude hodně na koni. Byl to takový nešťastný gól, bohužel. Od desáté minuty v každé třetině byl led opravdu špatný a bylo ohromně těžké se tlačit do zakončení. Chomutov měl v tom výhodu. Potom nám soupeř ujel dva na jednoho a ztrestali nás. Ve třetí třetině jsme se ještě s tím snažili něco udělat, kluci to nezabalili, ale bohužel, klasický scénář z venkovních zápasů se znovu opakuje. My venku prostě nedáváme góly. Branka na 1:3, to je plus pro naše hráče, ale s jedním gólem se zápas vyhrát nedá.