Mladší dorost otočil domácí zápas s Vervou Litvínov a vyhrál 4:3 po prodloužení

Napsal 13.01.2013 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Zápas plný zvratů byl k vidění v Chomutově, kam přijel rival z Litvínova. Domácí dvakrát v zápase vedli, ale pokaždé se hostům podařilo vyrovnat. Ve třetí třetině se hosté dokázali dostat do vedení, ale o tři body je připravil vlastní brankář. V prodloužení vystřelil druhý bod pro Chomutov Martin Knobloch. Piráti porazili Vervu Litvínov 4:3 po prodloužení.
24.kolo ne 13.1.2013
4:3p(2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
LIT
Štefka - Toman, Stuchlík, Petržilka, Novák D., Lyszczarczyk, Novák A., Knobloch, Kulich, Svoboda, Lidák, Rindoš, Dejmek, Adámek, Jindra, Rohla, Hlaváček.
Litvínov
Sklíba - Březák, Najman, Urbánek, Machač, Chmelař, Vébr, Bárdoš, Havelka, Šíp, Drašár, Kučera, Havlíček, Myšák, Reichel, Rameš, Bečvář, Jícha, Brzek.

1. Rohla (Lyszczarczyk), 10. Kulich, 59. Toman (Lidák), 65. Knobloch (Lyszczarczyk)
Litvínov
7. Chmelař (Jícha), 24. Bečvář (Reichel), 51. Bečvář (Šíp, Reichel)

2:8
1:0
0:0
33:21
130

První třetina začala, pro domácí nejlepším možným způsobem. Šestnáct sekund od začátku zápasu a domácí vedli 1:0. Zaváhaní v hostující obraně využil Roman Rohla, který puk poslal po asistenci Alana Lyszczarzcyka pod horní tyč. Hostům se podařilo vyrovnat v sedmé minutě. Střela Jana Chmelaře skončila, až za zády Romana Štefky. Opět vedení pro domácí vystřelil Jaroslav Kulich, který si našel puk a využil bleskově přesilovou hru. Po úvodní části vedli Piráti o jeden gól.

Druhá část začala tlakem Litvínova, který byl korunován brankou a vyrovnáním na 2:2. Kristian Reichel si vzal puk, před brankářem nahrál Janu Bečvářovi, a ten se nemýlil. V osmadvacáté minutě mohl opět pro Piráty vystřelit vedení Josef Toman, lehce tečoval a do brány se puk nedostal. V jednatřicáté minutě orazítkoval Dominik Brzek tyč chomutovské brány. Ve čtyřicáté minutě mohli opět hosté vstřelit branku, ale to by musel Radek Šíp trefit puk.

Ve dvaačtyřicáté minutě se neprosadil Zdeněk Vébr. V minutě čtyřicáté sedmé mohli hosté skórovat rovnou dvakrát. Nejdříve Marek Machač a poté se za gólmanem domácích ozvala branková konstrukce. V jednapadesáté minutě se hosté prosadili. Po ubráněném oslabení se dostali před brankáře Radek Šíp a Jan Bečvář. Radek Šíp svůj pokus poslal na zadní mantinel. Od mantinelu se puk odrazil k Janu Bečvářovi a ten už neměl problém zakončit. Od inkasovaného gólu se začali domácí více tlačit do zakončení a vyplatilo se dvě minuty před koncem. Prosadil se Josef Toman po vydatné pomoci hostujícího brankáře, který neudržel puk. Šlo se do prodloužení.

Začátek prodloužení bylo ve znamení pokračující přesilovky Litvínova. Piráti pozorně bránili a gól si vstřelit nenechali. Když se zdálo, že se čeká už pouze na konec zápasu a nájezdy, tak se ze svého pásma rozjel Alan Lyszczarczyk. Objel branku a trefil tyč. Od tyče se puk odrazil a Martin Knobloch poslal pod padajícím brankářem gumový projektil do branky. Chomutov porazil Litvínov 4:3 po prodloužení.

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): „S Litvínovem letos už třetí remíza, tak že v podstatě žádné překvapení, že se šlo do prodloužení. Myslím si, že to nebyl z naší strany špatnej zápas. Jediný problém byl v zakončování šancí ať už ve druhé nebo třetí třetině. My máme přesilovky, přehráváme soupeře a finální přihrávka končí úplně jinde než by měla. Dnes vybojovaný dva body, kdy se nám podařilo za stavu 2:3 vyrovnat dvě minuty před koncem a pak rozhodli v prodloužení.“

Robert Reichel (HC Litvínov): „Myslím si, že to bylo bojovné utkání. Vidím jednu velkou věc, co se dneska stala a to je výkon rozhodčího. Těžko se mě to hodnotí, ale pokud rozhodčí píská jedním směrem nebo to neumí a já bych řekl, že to neumí. My těm klukům pak můžeme říkat co chceme. Mě to připadá, že to je výsměch hokeje a výsměch toho, co ty kluci trénujou. Bohužel neovlivním jednoho člověka, nebo dva, nebo tři a to mě mrzí na tom zápase ze všeho nejvíc.“