Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci doma proti Liberci selhávali v obraně a prohráli jasně 1:5

Napsal 13.01.2018 Kryštof Kousal, Marek Douda
C h o m u t o v - Mladí dorostenci nastoupili ve druhé části ELIOD Extraligy na domácím ledě proti Liberci po třech měsících v kompletní sestavě. Liberci sice byli herně rovným soupeřem, hrubé chyby v obraně a slabá efektivita střelby ale zapříčinila vysokou porážku 1:5. Bílí Tygři své šance využívali na vyzvání a zaslouženě si z Chomutova odvážejí tři body. Vítěznou branku si z první třetiny připsal Jakub Šedivý.
N7 so 13.1.2018
1:5(0:2, 0:2, 1:1)
LIB
Stuchlík – Němec, Petrásek, Pöschl, Vaněk, Matějka, Kovár, Martínek, Klika, Spudich, Králíček, Urych, Príhoda, Kulich, Svoboda, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Gut, Vrhel
Liberec
Čajan – Hladík, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert, Tůma, Trunda, Pray, Jansa, Jiruš, Měchura, Folda, Nezbeda, Gajda, Vodlan

48. Čech (Koláček)
Liberec
8. Pray (Měchura), 15. Šedivý (Starý, Jiruš), 38. Nezbeda (Trunda, Jiruš), 39. Kollert (Měchura), 50. Jiruš (Nezbeda)

Šedivý (Liberec) 10 minut

Chomutovští mladíci se bezprostředně po úvodním vhazování vrhli do gólové šance, kdy se Koláček po objetí branky pokoušel zasunout puk, ale liberecký brankář byl u pravé tyče pozorný. Koláček dal o sobě znovu vědět v šesté minutě, přičemž se osamocen před Čajanem opětovně neprosadil. Paradoxně ihned poté padla branka na druhé straně.William Pray si poradil s pobídkou před branku Chomutova a střelou pod Stuchlíkovu paži otevřel skóre – 0:1.

Na sklonku dvanácté minuty dostala pirátská posádka příležitost ke snížení ve formě přesilovky, ale ve dvouminutové výhodě nic závratného nevymyslela. Bilance trestných minut se následně vyrovnala, ovšem Bílí Tygři se ve výhodě dlouho neohřáli. Již po třinácti vteřinách to Jakub Šedivý zkusil od mantinelu a přesně našel skulinku u vzdálenější tyče – 0:2. Přestože byli domácí v úvodní třetině aktivnější, doplatili na Libereckou efektivitu.

Piráti opět uvedli druhou třetinu střelbou, ale Matějkově pokusu od modré scházela přesnost. V rozmezí následujících čtyř minut si oba týmy zahrály přesilovku, ale v obou případech měli puk na hokejkách spíše domácí, kteří se pokoušeli prosadit ze všech pozic. Na závěr třetí desetiminutovky zápasu po střele libereckého Jiruše následná teč rozezněla břevno Stuchlíkovy svatyně.

Bílí Tygři drželi gumu častěji na svých holích, a i přes nevyužité početní výhody přece jen znovu odskočili domácímu celku. V minutě osmatřicáté se nejprve po přesné přihrávce mezi kruhy prosadil Lukáš Nezbeda – 0:3. Posléze, o pouhou minutu později, zužitkovali hosté aktivní forčekink k dalšímu navýšení skóre. Bránícímu hráči Chomutova se pod tlakem nepodařilo odpálil kotouč a liberecký zadák Tomáš Koller ho doklepl za Stuchlíkova záda – 0:4.

Závěrečná perioda zápasu začala výměnou střeleckých pokusů mezi oběma celky. Svěřenci Bedřicha Pastyříka si následně zahráli dvě po sobě jdoucí přesilovky a druhá v pořadí byla úspěšná. Z výhodné pozice nikým nebráněn vypálil Ondřej Čech, jenž za přispěním tyčky snížil– 1:4. Vzápětí hosté potrestali další chybu domácí obrany, kdy Vojtěch Jiruš bekhendovou ranou do volného puku odpověděl na první gól Chomutova – 1:5.

Ve druhé minutě poslední desetiminutovky byl chomutovský mladší dorost blízko snížení, avšak Čechovi byla v klíčovém momentu liberecká klec malá. V závěrečných minutách zápasu nespatřili fanoušci mladých hráčů žádnou závratnou příležitost, nýbrž nevýrazné střely nebo hráčské šarvátky. Liberec si do konce udržel čtyřgólový náskok a z Chomutova si vezl tři body.