Piráti KLH srovnali stav finále proti ústeckým Lvům na 2:2 po výhře 5:2

Napsal 28.03.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině 4. finálového zápasu dokázali domácí využít „krvavý“ faul hostujícího Gýny ke vstřelení dvou branek. Ve 13. minutě se prosadil nejprve Franta Bombic a v minutě 15. zvyšoval Tomáš Brňák. Hosté ale bleskově snížili ještě v téže minutě Romanem Pšurným. Ve druhé třetině panovalo na ledě jen jedno mužstvo a to Piráti KLH Chomutov, kteří dokázali hostům nasázet postupně 3 branky. Nejprve ve 26. minutě využil přesilovku Milan Kraft, poté ve 33. minutě střelou zápěstím zvyšoval Zdeněk Skořepa a tentýž hráč vstřelil pátou branku v poslední minutě při dvounásobné přesilové hře. Ve třetí třetině si domácí zkušeně svůj náskok pohlídali a hostům dovolili jen zkorigovat v 53. minutě, když se dorážkou prosadil Roman Pšurný. Ve zbytku utkání již branka nepadla a tak domácí zcela zaslouženě vyrovnali stav zápasů na 2:2.
F4 ne 28.3.2010
5:2(2:1, 3:0, 0:1)
UNL
Hanuljak – Bombic, Pulpán, Grof, Hájek, Všetečka, Trefný, Tribuncovs, Brňák – Hruška, Kraft, Duda – Procházka, Trochta, Skořepa – Eiselt, Domin, Polanský - Jíra, Mikšovic, Hašek
Ústí n.L.
Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Novotný, Gureň, Gureň, Sklenička – Janků, Alinč, Pazourek, Hovorka, Pajič, Heinisch, Pšurný M., Šagát, Dragoun, Mikulík, Hanzl, R. Pšurný.

Zdeněk Skořepa  7/6

Do branky hostujícího Slovanu naskočil poprvé v celé finálové sérii Zdeněk Orct a od prvních minut čelil spršce střel, kterými ho hráči domácího Chomutova zasypali. Úvodní nápor domácích nezbrzdilo ani oslabení, ve kterém naopak ujel Jíra a o chvíli později dvakr8t prov2tral Orctovz betony Duda. Ve 13. minutě navíc fauloval hostující Gýna Stanislava Mikšovice, a protože se v jeho obličeji objevil krvavý šrám, odměnil rozhodčí Gýnovo počínání 4 minutovým trestem. Nabídnutou dlouhou přesilovku domácí využili už po necelé minutě, když po přihrávce Pulpána Bombic od modré přesně trefil růžek Orctovy branky. O další minutu později zvyšoval na 2:0 další obránce, tentokrát Brňák. Z dvoubrankového vedení se ale domácí radovali jen 43 vteřin. 4. ústecká lajna rozebrala chomutovskou obranu jako slavnou stavebnici Lego a Roman Pšurný po přihrávce Michala Pšurného zakončoval do úplně odkryté domácí branky - 2:1. Slovan sice od 15. minuty domácí beky celkem slušně točil, ale svou snahu už brankově vyjádřit nedokázal.

Úvod druhé dvacetiminutovky byl ve znamení dvou dvojnásobných přesilovek Slovanu, které v konečném součtu trvaly déle než 3 minuty. Ani jednu, i přes šance Michala Pšurného, Romana Pšurného a Alinče, ale Slovan nevyužil a byl to naopak Chomutov, který si mezitím mohl do statistik připsat další využitou přesilovku - ve 26. minutě vystřelil od modré Pulpán, Orct střelu jen vyrazil před sebe a MIlan Procházka měl s doklepáváním puku za jeho záda jen minimum práce. Skóre se znovu měnilo ve 33. minutě, kdy po střele z velkého úhlu zvyšoval už na 4:1 pro bílomodré barvy domácí kapitán Skořepa, který navíc v závěru třetiny ještě gólově využil i chomutovskou přesilovku 5 na 3. Ústí si cestu za možným vyrovnáním navíc ve druhé polovině druhé třetiny komplikovalo častým (a často i zbytečným) vylučováním.

Slovan se sice chtěl vrátit di zápasu a pokusit se o zvrat, ale veškeré šance hostujících hráčů končily buď na holích domácích obránců, nebo v náruči gólmana Hanuljaka. Naopak Chomutov už se nikam nehnal, 4 brankový náskok si hlídal, hráči se nikam netlačili a Orcta ostřelovali už spíše jen z brejků. Nakonec se Slovanu podařilo alespoň snížit, když opět úřadovala 4. útočná řada. Tentokrát byl ale přesným střelcem Michal Pšurný. Další zdramatizování zápasu už ale domácí nedovolili a po výhře 5:2 se finálová série vrací za stavu 2:2 zpátky do krajského města.

Radim Rulík (KLH Chomutov): Dnešní zápas nám vyšel parádně – tak jsme si to přáli. Myslím, že jsme dneska vyhráli zaslouženě, protože jsme dokázali využít přesilovky a dvakrát jsme ubránili dvojnásobné oslabení. To bylo klíčové, podle mého názoru se lámal právě ve druhé třetině.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): Chomutov byl prostě dneska lepší a proto vyhrál. Když neproměníte dvě dvojnásobné přesilovky, tak jste trochu nervózní, ale tak zkušeným hráčům, co tady máme, by se to stávat nemělo. Je jasný, že nejde dát branka z každé přesilovky – ale musí tam být pohyb, střela, musíte trefit branku a to tam dneska chybělo.