Piráti i na podruhé zdolali Nizozemsko, tentokrát 6:3

Napsal 10.11.2011 Jan Řápek
C h o m u t o v - Piráti Chomutov sehráli s reprezentačním výběrem Nizozemska do osmnácti let i druhé utkání. I na podruhé bylo vítězné. Chomutovu se podařil vstup do utkání, ale Nizozemsko rychle srovnalo. Piráti šli znaova do vedení, ale Nizozemsko dalšími dvěma brankami v první třetině otočili skóre. Po bezbrankové druhé třetině přišla třetina třetí, kdy Piráti dali čtyři góly a rozhodli o svém vítězství.
přát. čt 10.11.2011
6:3(2:3, 0:0, 4:0)
HOL
Slezák - Kozák, Szathmáry, Hlava, Páleník, Macháček, Drobný, Šmíd, Procházka - Strunz, Cestr, Toušek, Kaše, Macháček, Vlastník, Zezula, Černý, Chrpa, Jager, Fronk, Pastyřík
Nizozemsko
Jeukens - Gloudemans, Bakker, Zwartbol, Groenhof, Van Haren, Voorn, van Gorp, Horver, van der Schuit, Stempher, van der Elskamp, Hendriks, Knoren, Menting, Snijder, Donders, Ras, Verijen, de Hondt

Chomutov vstoupil do zápasu hezky zostra. Hned v první minutě prosadil Ondřej Toušek. Jeho lehké nahození skončila až za zády brankáře Jeukense. Nizozemský reprezentační výběr se ale nevzdával. Již v páté minutě ujel chomutovské obranně Jesse Hendriks a střelou zápěstím z levého kruhu prostřelil brankáře Slezáka. Hra se na chvíli uklidnili, ale poté se v deváté minutě opět prosadili Chomutovští. Po velkém tlaku před brankou se v přesilové hře prosadil Dennis Hlava. Holanďané ovšem bleskurychle vyrovnali. Ani ne minutu po inkasované brance ujeli domácí obraně Jordy Knoren a Kilian van Gorp. První nahrával, druhý střílel. Do konce třetiny stihla reprezentace do osmnácti let skóre otočit. V sedmnácté minutě ujeli chomutovské obraně opět dva hráči. Tentokrát do odkryté branky střílel Raymond van der Schuit a zakončil stav první třetiny.

Druhá třetina nepřinesla mnoho zajímavých akcí. V největších šancích třetiny se objevil Jiří Fronk, který dvakrát pálil z mezikruží. Jednou trefil brankáře a jednou horní tyč.

Třetí třetina byla o poznání akčnější. Piráti jednoznačně ovládli prvních deset minut třetí třetiny a rozhodli tím o celém zápasu. Hned pár sekund po buly se rychlým protiútokem prosadil Petr Macháček. Chomutov vyrovnávací branka nakopla a v pětačtyřicáté minutě se opět při velkém tlaku prosadil David Kaše a poslal Piráty do vedení. V tu chvíli opět ožili hosté, jenže při prvním pokusu ztratili puk, ten se dostal až k Jakubovi Chrpovi, který zvyšoval již na 5:3. Závěrečné skóre zápasu určil Antonín Drobný, který se v osmačtyřicáté minutě prosadil po buly střelou z levého kruhu. Chomutov již do konce zápasu jistil stav a nepustil hosty k větší akci.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Chtěli jsme do zápasu nastoupit více soustředění než včera, což se nám tolik nepovedlo. Dali jsme šanci soupeřům a ti se toho chopili. My jsme těžko hledali jak se prosadit. Říkali jsme klukům, aby se prosazovali jednoduchou hrou, ale kluci tam chtěli něco vymýšlet a pokoušet se o nové věci. Až v třetí třetině, když jsme stáhli hru na tři pětky, tak kluci začali hrát ten správný hokej. Stříleli na bránu a zaplaťpánbůh to tam napadalo. Jsme spokojení s výsledkem, nikoliv s předvedenou hrou.“