Piráti inkasovali ve Zlíně sedm branek a z Valašska se vracejí s nepořízenou

Napsal 19.11.2013 Roman Ordelt, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - K dalšímu extraligovému kolu zajížděli Piráti Chomutov na led Zlína. Ačkoliv domácí brzo vedli 2:0, Piráti dokázali odpovědět brankou Jíry. To však bylo z jejich strany vše. Zlínští přidali ještě dalších pět branek, Chomutov se již prosadit nedokázal. Vojtěch Kubinčák, který nastoupil ke svému osmistému utkání v extralize, si tedy oslavu pravděpodobně moc neužije.
22.kolo út 19.11.2013
ZLN
7:1(2:1, 3:0, 2:0)
Zlín
Kašík – Valenta, Marušák, Řezníček, Zámorský, Horák, Tesařík, Matějíček – Veselý, Leška, Balaštík – Čajánek, Holík, Kubiš – Köhler, Melenovský, Honejsek – Ondráček, Sedláček, Okál
Hanuljak (24. Řehoř) – Malec, Trefný, Krstev, Mrázek, Rutta, Bartejs, Stehlík – Kubinčák, Divíšek, Hruška – Bartečko, Kämpf, Balej – Hlava, Sikora, Hřebejk – Račuk, Jíra

Zlín
4. Holík (Kubiš, Zámorský), 14. Honejsek (Čajánek, Zámorský), 22. Řezníček (Leška, Marušák), 24. Zámorský, 34. Balaštík (Leška, Veselý), 53. Řezníček (Veselý, Marušák), 59. Ondráček (Marušák, Sedláček)
15. Jíra (Sikora, Hřebejk)

2:7
3:0
0:0
39:24
3374

Lepší vstup do zápasu měl Zlín, který šel ve 4. minutě do rychlého vedení. Při signalizovaném vyloučení hostů našel Kubiš před branku výborně postaveného Holíka, který poprvé v zápase překonal Hanuljaka - 1:0.

Vzápětí měli Piráti poprvé výhodu přesilové hry a nebezpečnou jedovkou se prezentoval Balej. Gólmanu Kašíkovi propadl kotouč ve skrumáži těsně vedle pravé tyčky. Berani se ubránili a další příležitosti pochytal zlínský brankář.

Domácí pak svou první početní výhodu využili, sevřeli Chomutov téměř dvě minuty v obranném pásmu a Honejsek dorazil kotouč po pěkné souhře do odkryté sítě - 2:0. Hosté se však po druhé inkasované brance nesložili a ve 14. minutě snížili. K volnému kotouči se dostal Jíra a trefil se přesně pod horní víko - 2:1.

Zlín zvýšil jednogólový náskok na začátku druhé třetiny. Ve 22. minutě využil přesilovku Řezníček, který vypálil od modré čáry a kotouč propadl Hanuljakovi mezi betony - 3:1. O dvě minuty ujel po pravé straně Zámorský a podobně jako předtím Řezníček se zapsal poprvé v letošní sezoně do střelecké listiny - 4:1.

Po čtvrté inkasované brance odjel Hanuljak na střídačku a jeho místo zaujal Řehoř. Chomutovský náhradník se od prvních minut pobytu na ledě nenudil, zlikvidoval šance Köhlera a Veselého. Ve 34. minutě přidal Zlín další gól, Leškovu střelu dorazil do prázdné brány Balaštík a načal čtvrtou stovku extraligových gólů - 5:1.

Ve třetí třetině se zápas za rozhodnuté stavu v podstatě jen dohrával. V úvodu poslední třetiny mohl Zámorský přidat druhý gól, ale napálil pouze Řehoře. Pokud se Piráti dostali do šance, ztroskotali na výborném Kašíkovi podobně jako v 46. minutě Rutta.

Berani v závěru zápasu ještě přidali další dvě trefy. Nejdříve sváteční střelec Řezníček střílel do odkryté klece vyraženou střelu Marušáka - 6:1. Minutu před třetí sirénou se prosadil Ondráček a zpečetil výsledek - 7:1.

Juraj Jurík (PSG Zlín): „Čekali jsme, že to bude těžké utkání. Naštěstí nám vyšel vstup do zápasu, kdy jsme dali gól a přidali další v přesilovce. Po zbytečném zaváhání jsme inkasovali. Bylo důležité, že jsme poté dvěma góly odskočili. Pak jsme měli zápas plně v moci a dávali pěkné góly, které se divákům líbily. Na tento výkon bychom chtěli navázat v pátečním zápase proti Hradci Králové.“

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Jeli jsme sem s tím, že jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany. To se nám ale nepodařilo, neboť jsme už ve čtvrté minutě dostali gól. Bohužel jsme byli často vylučovaní a věděli jsme, že Zlín dokáže dobře odehrát přesilovky. To se potvrdilo, když jsme ve třech oslabeních inkasovali. S tím se nedokážeme vypořádat a sráží nás to ke dnu. Proto jsou naše výsledky takové, jaké jsou.“