Piráti jsou opět bez bodu, na domácím ledě nestačili na Rytíře z Kladna

Napsal 18.10.2013 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ve třináctém kole extraligy ledního hokeje zavítali na chomutovský led Rytíři z Kladna. Ačkoliv od čtvrté minuty Piráti vyhrávali, hosté dokázali ještě v první třetině vyrovnat. Poté i zásluhou Jana Chábery v hostující brance nepustili domácí ke vstřelení další branky a sami dokázali skórovat ještě třikrát.
13.kolo pá 18.10.2013
1:4(1:1, 0:1, 0:2)
KLA
Hanuljak – Malec, Krstev, Pulpán, Mrázek, Kučný, Mazanec, Šulák – Bartečko, Svoboda, Hřebejk – Kubinčák, Divíšek, Balej – Šagát, Sikora, Hruška – Mainer, Kämpf, Kaše
Kladno
Chábera – Kaberle, Růžička, Doudera, Procházka, Jankovič, Majeský, Černošek – Eberle, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Havlíček, Lukáš, Dalecký – Machač, Kuchler, Strnad

4. Hruška (Balej, Kučný)
Kladno
18. Kaberle (Patera), 31. Patera (Kuchler, Tenkrát), 45. Doudera (Dragoun), 47. Treille (Růžička)

8:7
1:3
0:0
26:23
4448

Hned na začátku utkání byl na čtyři minuty vyloučen Dragoun a následovalo ho stejně dlouhé vyloučení Kämpfa. Hrálo se tak ve čtyřech na obou stranách a přišla nečekaná úvodní branka. DAVID HRUŠKA vyzkoušel pozornost gólmana Chábery zpoza brankové čáry a kotouč propadl mezi tyčí a betonem brankáře až do brány.

V dalších minutách se hrál velice dynamický vyrovnaný hokej a protože Divíšek z blízkosti Cháberu nepřekonal, ke slovu se dostali hosté. Střelec úvodní branky Hruška hákoval soupeře a přesilovou hru po pouhých devíti sekundách Rytíři využili. Pavel Patera poslal na modrou přihrávku TOMÁŠI KABERLEMU, který propálil úplně vše, co stálo puku v cestě do sítě.

V úvodu druhé části byl v přesilové hře blízko gólu Ľuboš Bartečko, ale jeho teč skončila jen těsně mimo bránu. Při signalizovaném faulu Kučného si pak Kladno vypracovalo velký tlak před Hanuljakem a Strnadova střela skončila dokonce na tyči.

Ve 31. minutě pak Rytíři udeřili podruhé v přesilové hře. Piráti byli potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě a Hanuljak neudržel střelu Tenkráta. Volný kotouč pak za brankovou čáru z dorážky dopravil PAVEL PATERA a Kladno se poprvé dostalo do vedení. Ve zbytku třetiny se už ani jeden z týmů do velké šance nedostal. Piráti sice měli další přesilovou hru, ale kloudnou gólovou příležitost si nevypracovali.

V prvních pěti minutách třetí třetiny se domácí nechali opět vyloučit a Kladno šlo do vedení o dvě branky. Nejprve v přesilovce zahrozil Treille, ale vzápětí se kotouč dostal na mordou čáru k MILANU DOUDEROVI, který, podobně jako Kaberle před ním, tvrdou ranou dostal kotouč do chomutovské brány.

Čtvrtá branka Rytířů na sebe nenechala dlouho čekat. SACHA TREILLE se dostal do samostatného úniku a střelou zápěstím našel skulinku ve výstroji Miroslava Hanuljaka. Jednalo se o první gól při hře pět na pět. Piráti sice přidali na aktivitě směrem dopředu, ale do bezprostřední blízkosti Chábery se jim probojovávat nedařilo. Naopak si museli dávat velký pozor na zadní vrátka, kde byla pokaždé nastartovaná dvojice Rytířů.

Obrovskou šanci na vzkříšení svého týmu měl tři minuty před koncem při hře čtyři na čtyři Tomáš Divíšek, ale v samostatném úniku Cháberu střelou mezi betony vůbec nepřekvapil. Zbytek utkání už si hostující hokejisté pohlídali a téměř čtyři a půl tisíce diváků tak vidělo vítězství Kladna v poměru 4:1.

Jiří Čelanský (Piráti Chomutov): „Každá prohra se špatně hodnotí, ale výkon proti Kladnu nebyl hoden ani jednoho bodu. Byl to bohužel asi náš nejhorší výkon v sezóně. Úvodní desetiminutovka byla jakž takž, ale pak jsme se nebyli schopni dostat do tempa na domácím ledě. Nechci se za to schovávat, je to špatné a musíme začít úplně jinak. Vytrácí se z toho to, co bylo na začátku. Nadšení, elán a bojovnost. S řadou proher sebevědomí klesá a další věc je, že Kladno výborně bránilo. Ale nechci hodnotit výkon soupeře. Chci zhodnotit náš výkon a ten nebyl dobrý.“

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): „Po deseti minutách první třetiny Chomutov úplně přestal hrát a tím jsme se vrátili do hry. Měli jsme přesilovky a srovnali jsme na jedna jedna. Od druhé třetiny to byl vyrovnaný zápas, s tím, že se nám podařilo dát v přesilovce na dva jedna. Víte, jak to je, prohráváte doma o gól, cpete se dopředu. Nám se podařilo dát rychle dva góly a pak už jsme ani nechtěli hrát hokej, jen ubránit výsledek. To se nám povedlo a jsme rádi.“