Piráti loupili v Liberci odkud si odvážejí tři body po výhře 5:2

Napsal 23.09.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Ve čtvrtém kole Tipsport Extraligy zavítali Piráti Chomutov na led Bílých Tygrů z Liberce. Hosté do zápasu vlétli opravdu skvěle, když se jim podařilo v první a druhé minutě dokonale překvapit Pavelce v brance domácích. Odpověď domácí až do konce první třetiny nedokázali najít. I ve druhé třetině marně Liberec ostřeloval hostující branku, ve které čaroval skvělý Řehoř. Odčarování přišlo těsně poté, co Piráti vstřelili třetí branku a domácí byli rázem zpět ve hře. Piráti ale své dvoubrankové vedení nakonec uhájili. Úvod třetí třetiny vyšel skvěle domácím, kteří snížili na rozdíl jedné branky. Hosté ale bleskově své vedení opět zvýšili o dvě branky. Nakonec přidali ještě jednu a zcela zaslouženě vezou domů všechny body. Nejlepším hráčem domácích vyhlášen Petr Kica, z chomutovského tábora přebírá stejné ocenění Martin Rýgl.
4.kolo ne 23.9.2012
LIB
2:5(0:2, 1:1, 1:2)
Liberec
Pavelec (Pinc) – Čakajík, A. Jánošík, Šmíd, Výtisk, Derner, Cebák, Čutta – Víšek, Špaček, Galamboš, R. Vlach, Kudrna, T. Urban, Kica, Netík, Vantuch, Bulíř, Krejčík, Novotný, Nedvěd.
Řehoř (Kostúr) – Mrázek, Lučka, Palin, Pulpán, Pavlas, Bartejs, Rýgl – Důras, Hřebejk, Hromas, Jíra, Zálešák, Kraft, Sikora, Procházka, Lušňák, Hruška, Polák, Duda, Hafenrichter.

Liberec
29. Kica (Krejčík, Galamboš), 42. Kudrna (Cebák, Víšek)
1. Procházka (Rýgl, Polák), 2. Hafenrichter (Bartejs, Duda), 28. Rýgl (Zálešák), 42. Lušňák (Zálešák), 54. Hruška (Zálešák, Mrázek)

12:14
0:1
0:0
36:34
4507
Duda(CHO) 10 min. OT

První dvě minuty utkání připomínaly domácím fanouškům hodně špatný sen, Piráti ještě bez Michaela Frolíka totiž dokázali hned dvakrát skórovat. Nejprve se trefil Milan Procházka, který už v čase 0:40 tečoval střelu Rýgla do sítě – 0:1. Ani ne o minutu později musel brankář Pavelec lovit kotouč ze své klece znovu. Tentokrát po lehkém nahození Jaroslava Hafenrichtera, na nějž neměl zkušený gólman výhled – 0:2.

Ve zbytku třetiny byli aktivní především domácí, kteří si vybudovali několik příležitostí při přesilovkách. První velkou měl před odkrytou brankou Řehoře bek Čakajík, jenže ten si nedokázal Netíkovu přihrávku zpracovat dost rychle. Krátce poté vypálil od modré Šmíd a střela ještě před Řehořem změnila díky teči Tomáše Urbana teč. Chomutovský gólman ale stál na správném místě.

Do druhého dějství vstoupily celky vyrovnaně, avšak jako první se opět radovali Piráti. V osmadvacáté minutě totiž po dvou zákrocích Pavelce střelou z úhlu udeřil Martin Rýgl – 0:3. Jenže domácím se povedlo velice rychle odpovědět, když už o třináct sekund později slavil svou první letošní trefu Petr Kica, který zavěsil pod víko Řehořovy klece – 1:3.

Bílí Tygři navíc mohli rychle vývoj zápasu ještě více zdramatizovat. Na modré čáře si totiž zamířil přesně pod břevno Nedvěd, ale čárový rozhodčí byl toho názoru, že mu Netík přejel do ofsajdu. Pak týmy pokračovaly v nepříliš pohledném hokeji s nepřesnostmi na obou stranách. Velká část druhé poloviny prostřední třetiny se odehrála ve středním pásmu.

Branky přinesl i začátek třetího dějství. Nejprve se domácí dostali na dosah jediné branky, když křižný pas Cebáka tečoval Jaroslav Kudrna za Řehořova záda – 2:3. Jenže netrvalo dlouho a Tygři spadli zpět do dvoubrankové ztráty. Piráti využili důrazu před brankovištěm, jmenovitě to byl po Zálešákově střele Patrik Lušňák – 2:4.

Dvanáct minut před koncem základní hrací doby měli domácí obrovskou příležitost na opětovné stažení náskoku na jedinou branku. Krejčík dostal po faulu možnost využít trestné střílení, jenže Řehoř mu kličku vypíchl. A tak se Piráti vrhli zpět dopředu s cílem skórovat, což se povedlo díky chybě domácí obrany Davidu Hruškovi – 2:5.

Marian Jelínek (Bílí Tygři Liberec): „Měli jsme velice špatný vstup do zápasu. Po Budějovicích jsme to chtěli změnit. Druhou třetinu jsme hráli dobře, měli jsme přesilové hry, gólové šance, ale bohužel těžko dáváme góly a lehce inkasujeme. Jsme málo důrazní před brankou soupeře. Měli jsme k dispozici penaltu, kterou jsme nedali a soupeř následně odskočil na 5:2. Vstup do soutěže není dobrý.“

Mikuláš Antoník (Piráti Chomutov): „Povedl se nám vstup do utkání. Dali jsme dva rychlé góly. Ve druhé třetině jsme zase ale rychle inkasovali. Druhá část nás stála hodně sil a to se projevilo na poslední třetině zápasu. Důležitá byla branka na 4:2 a chycené trestné střílení. V závěru jsme dali na 5:2. Díky vyloučením Liberce nepřišel v závěru jeho tlak.“