Piráti po dvou domácích zápasech odjeli pod Ještěď, na domácí Tygry nestačili

Napsala 08.12.2016 Kateřina Kundertová
L i b e r e c / C h o m u t o v - Piráti ve 25. kole DHL extraligy juniorů zavítali na led Liberce. Utkání pod Ještědem začalo bezbrankovou první třetinou, v prostředním dějství se domácí dostali dvěma slepenými góly do dvoubrankového vedení, které si uhlídali a do závěrečné sirény přidali ještě jeden gól. Chomutovští se poprvé v sezóně ani jednou neprosadili a nenavázali na šňůru tří výher.
25.kolo čt 8.12.2016
LIB
3:0(0:0, 2:0, 1:0)
Liberec
Žajdlík – Bednář, Klinger, Benák, Kunst, Korecký, Kiss, Starosta – Chrtek, Pokorný, Janele, Průžek, Beran, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Kačírek, Burda, Chlum
Pavlát – Hlaváček, Kopic, Gröger, Lidák, Smutný, Hřebíček – Köver, Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Krejčiřík, Rindoš, Svoboda, Šilar, Adámek

Liberec
24. Benák (Nezbeda, Starosta), 26. Průžek (Chrtek, Pokorný), 57. Kačírek (Beran, Janele)

4:3
1:0
0:0
36:28
32
Škrobák – Hejl, Podrazil

Do utkání vstoupili lépe domácí, když Dominika Pavláta prověřil z otočky Matyáš Kačírek a poté z mezikruží Albert Janele. V deváté minutě Petr Wiencek nalezl před bránou volného Tomáše Nezbedu, ale tomu radost překazila chomutovská jednička.

Poté ve vlastním oslabení Filip Chlum obral o kotouč jednoho z obránců hostů, ale v rozhodující moment neuspěl. V závěru dějství Piráti početní výhody nevyužili, a tak první třetina skončila za bezbrankového stavu.

Hned v úvodu druhého dějství měli možnost početní výhody domácí. Už po deseti vteřinách Jiří Benák napálil na modré kotouč, který poté zapadl až za brankovou čáru – 1:0. Ve 26. minutě už Liberec vedl o dva přesné zásahy. Přečíslení dva na jednoho využil střelou z první Jiří Průžek, jenž vymetl spodní růžek chomutovské klece – 2:0.

Na druhou stranu zaútočil Jakub Köver, který ale od modré čáry minul branku o pár centimetrů. V polovině zápasu měli Piráti možnost další přesilové hry, ve které však nevystřelili ani jednou na bránu. V závěru třetiny Václav Burda úplně osamocen před Dominikem Pavlátem nastřelil levou tyčku chomutovské klece.

V počátku závěrečného dějství si Petr Wiencek vybojoval trestné střílení, které se mu poté nepovedlo, a tak skóre zůstalo nezměněno. Na druhé straně zazářil Matěj Žajdlík, jenž vytěsnil všechny dorážky Chomutovských mimo tři tyče. Krátce poté Matyáš Kačírek ujel obraně hostů, ale poté nevyzrál na Dominika Pavláta.

V polovině poslední periody chomutovská obrana zmařila gólovou radost Tomáši Nezbedovi a Petru Wiencekovi, kteří předvedli povedenou souhru. V 57. minutě přidali Bílí Tygři třetí gól. Matyaš Kačírek s pomocí Lukáše Berana doklepl kotouč za brankovou čáru – 3:0. V posledních dvou minutách hráli Piráti oslabení, takže už ke změně skóre nedošlo.