ST. DOROST - reportáž

Piráti po první třetině prohrávali, poté ale nasázeli Ocelářům z Třince šest branek

Napsala 05.01.2018 Kateřina Kundertová
T ř i n e c / C h o m u t o v - Piráti v jedenáctém kole skupiny o umístění extraligy staršího dorostu porazili Třinec vysokým rozdílem, přestože po první třetině prohrávali o jeden přesný zásah. Ve druhé a třetí periodě Chomutovští vstřelil po třech gólech, kterými jasně otočili duel na vlastní stranu. Tři kanadské body si zapsal do statistik Jakub Veselý, jenž dvakrát skóroval a přidal jednu nahrávku.
N11 pá 5.1.2018
TRI
1:6(1:0, 0:3, 0:3)
CHM
Třinec
Ochman (45. Kučera) – Weber, Radzienciak, Bulava, Konderla, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Matěj, Indrst, Geidl, Zoubek, Stebel, Čmiel, Plandor
Chomutov
Skokan – Rudy, Seemann, Zeman, Matějka, Beneš, Váchal, Jarý, Štochl – Veselý, Černý, Vjačka, Prokop, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Koláček, Gut, Pech, Brandner

Branky a nahrávky

Třinec
15. Geidl (Matěj, Čmiel)
Chomutov
28. Veselý (Koláček), 30. Lobodowski (Pech), 39. Seemann (Matějka), 45. Koláček (Veselý, Gut), 45. Mežnar (Štochl), 48. Veselý (Gut, Váchal)

Statistiky

Vyloučení
8:10
Využití
0:1
V oslabení
0:1
Rozhodčí
Čahoj – Marek, Stonavský
Vyšší tresty
Lobodowski (Chomutov) 10 minut

Shrnutí

Utkání odstartovalo v rychlém tempu, oba soupeře ale trápila přesnost v zakončení. První větší šance patřila dorážejícímu Plandorovi, u pravé tyče ale domácí útočník nenašel mezírku v postoji pozorného Skokana. Piráti zahrozili hned vzápětí a Mežnar málem zasunul kotouč do odkryté části klece.

Ve třinácté minutě do brejku ujel hostující Mežnar, dobrou obrannou práci ovšem odvedl Michálek a zastavil rodící se nebezpečí. V čase 14:48 už se hrstka diváků první trefy dočkala. Oceláři si v přesilové hře vytvořili slušný závar a pod horní tyč zvedl kotouč Nico Geidl, jenž stanovil skóre po první třetině – 1:0.

O svůj náskok ale Oceláři ve druhé části přišli. Po přihrávce Koláčka zakončil přesně Jakub Veselý a srovnal skóre – 1:1. Krátce nato si Piráti zahráli přesilovou hru a otočili průběh zápasu na svou stranu. Z levého kruhu vypálil Peter Lobodowski a tvrdou ranou překonal Ochmana – 1:2.

Oceláři mohli vyrovnat po dalším závaru a nechybělo moc, aby si po nahození Indrsta srazil Skokan puk do vlastní sítě. Nedáš. Dostaneš. Na levý kruh dostal o chvíli později nabito Vít Seemann a prudkou střelou našel mezírku v postoji domácího gólmana – 1:3. Třinečtí mohli kontrovat z nařízeného trestného střílení, Plandor ale na hostujícího gólmana nevyzrál.

Na začátku třetí části si Skokan vybral další slušnou porci štěstí. Po ráně Michálka se puk od zadního mantinelu odrazil před odkrytou branku a nechybělo moc, aby si jej hostující hráči srazili do vlastní sítě. V pětačtyřicáté minutě už se skóre na světelné tabuli měnilo a to hned dvakrát.

Jako první se střelou z mezikruží prosadil Josef Koláček a jen o chvíli později už Piráti zvedali ruce nad hlavy znovu. Z brejku se do listiny střelců zapsal také Eric Mežnar a vyhnal Ochmana na střídačku – 1:5. Ani Kučera ovšem čisté konto dlouho neudržel a po střele Jakuba Veselého kapitulovali Oceláři pošesté – 1:6.